Skocz do zawartości

Marzenia Nastolatków


designXXamerica

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie wierzę w kretyńskie artykuły Wybiórczej nt. kryzysu w USA (jeden z nagłówków w dziale gospodarczym: "Amerykanie nie mają na Colę"), chcę tylko tam pojechać i być kimś więcej niż sprzedawcą hot-dogów czy sprzątaczem. Mam na myśli normalną, dobrze opłacaną pracę w swoim zawodzie, chcę tam pojechać z faktycznym wykształceniem - i nie na 3 miesiące - myślę bardziej o emigracji na stałe i życiu w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Przed kazdymi wyborami jedna jak i druga strona jak zwykle przedstawia swoje irracjonalne watpliwosci na temat kandydatow.

Jak w kazdych wyborach w kazdym kraju. Zgadzam sie.

Rozumiem, ze za Clintona, Cartera, Kennedyego czy Trumana, Usa nie bylo Usa, tylko socjalistyczna Europa ?

Tak, tak uwazam.

Z kazdymi rzadami demokratow USA zblizalo sie stopniowo do Europy i do socjalizmu - od dawna dawna roznice miedzy USA, a Europa coraz bardziej sie zacieraja, chociaz na szczescie wciaz istnieja.

Tez nie zgadzam sie z demokratami jesli chodzi o ekonomie, ale niestety sa wazniejsze, przynajmniej wedlug mnie, sprawy do rozwiazania i do tego potrzeba prezydenta z wizja.

Ja nie tylko nie zgadzam sie z demokratami jesli chodzi o ekonomie. Ja sie nie zgadzam z wiekszoscia przedstawianych przez nich 'racji'.

U podstaw socjalizmu i komunizmu lezy idea, ze wszyscy jako ludzie jestesmy rowni i nalezy sie nam to samo - w imie ogolnej sprawiedliwosci.

A ja wrecz obraze sie, jesli ktos powie mi, ze jestem taki sam jak jakis bandzior zarabiajacy pieniadze rabujac i mordujac ludzi lub gdy porowna mnie do pana Andrzeja, ktory zamiast szukac pracy, cale dnie spedza pod budka z piwem.

Bo my, ludzie, nie jestesmy tacy sami - jedni sa mniej, a inni bardziej inteligentni. Jedni pracuja ciezko, a innym w ogole nie chce sie pracowac.

Nie wiem wiec dlaczego lenia, ktoremu nie powiodlo sie w zyciu, ja mam utrzymywac pracujac ciezko i placac olbrzymie podatki.

Przeciez to nie jest zadna sprawiedliwosc, wrecz przeciwnie - to zwykle okradanie.

Nie podobaja mi sie wszechobecne nakazy i zakazy, regulacje, obowiazki ubezpieczania sie, placenia za publiczna sluzbe zdrowia, itp. itd.

Otoczeni jestesmy idiotycznymi przepisami, wprowadzanymi i egzekwowanymi przez niesamowicie rozrosnieta administracje, pochlaniajaca olbrzymia czesc przeznaczanych na inne cele srodkow.

Po prostu, z roznych powodow, przyszedl czas na takiego kogos jak Obama.

Wedlug Ciebie. Wedlug mnie nie.

O ekonomie sie nie martwie - cykle zrobia swoje.

Ja wrecz przeciwnie - bardzo sie o to martwie.

Socjalizm zabija wolny rynek i niszczy przedsiebiorcow ...

McCaina lubie, ale jak widac jego wiek juz zaczyna mu przeszkadzac. Albo nadal nie wie, ze Czechoslowacji juz nie ma.

Ja tez go lubie, ale umiarkowanie. Zgadzam sie, ze jest to juz starszawy czlowiek, ktory ma problemy z pamiecia. Na pewno nie jest to dla mnie idealny kandydat (uzywajac wartosci bezwzglednych, ze sie tak wyraze).

Ale porownujac go do Obamy - jest dla mnie nieporownywalnie lepszym wyborem.

OK, z mojej strony koniec tematu - watek byl tak naprawde o czyms innym i nie chce rozdmuchiwac go w druga strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hordeman89 chyba nie myslisz ze jak zniosa obowiazek wizowy Polsce to bedziesz mogl leciec tam do pracy,na pobyt staly ??

nadal bedziesz potrzebowac wize aby legalnie tam pracowac,uczyc sie lub tez byc na stale..

Ale być może wówczas ubiegając się o nią nie będę traktowany jak potencjalny przestępca/terrorysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hordeman89 bedzie o tyle dobrze i nie dobrze ze o tym czy Cie wpuscic czy tez nie bedzie decydowac urzednik na lotnisku i jedne osoby sie wpusci a inne odesle jesli zobaczy ze Ich pobyt bedzie inny niz turystyczny.

a jesli myslisz o zyciu na stale to zalatw sobie wize studencka z Polski ,jak juz bedziesz miec dobry zawod to wtedy poszukasz sobie pracodawcy.

Wojtek tutaj piszemy o wyborach i moze tam napiszesz cos :

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=11286&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze , ze lekko odeszlismy od tematu rozmowy. A wiec na poczatek chce sie z wszystkimi osobami bioracymi udzial w tym temacie " Cze" xD !

Ok. Kolezanka ma bardzo ale to bardzo ambitne plany zwiazane z wyjazdem na stale w usa. ja akurat mieszkam w chicago obecnie jestem w polsce na wakacjach jak co roku i moge ci powiedziec jak to wyglada z oczu nastolatka a wiec tak

Szkoly w chicago heh jesli chcesz tutaj robic liceum zapomnij odrazu, pozalujesz tej decyzji. Skoncz liceum w polsce i studia najlepiej jesli nie poszlas do technikum... w szkole polakow traktuje sie bardzo roznie najczesciej meksycy zawsze nas zaczepiaja i wysmiewaja sie z nas ale i rodowici amerykanie nie sa swieci... nie mowie o wszystkich bo nie wszyscy sa tacy. ja akurat chodze do dobrej szkoly mam wielu znajomych itp... ogolnie to fajne laseczki japonki i te sprawy :) .

pierwsze dwa miesiace nawet dla niektorych nawet rok to najgorszy czas w usa pozniej zaczynasz sie przyzwyczajac do tego ze jestes tu a nie tam ze nie masz przyjaciol/ek itp... z czasem o wszystkim zapomniesz... hmm pomysl nad tym bo chcesz zostawic przeciez rodzicow w polsce jestes cwana ale zobaczysz jak bedziesz w usa bedziesz plakac do poduszki " jak mi tu jest wroce ? czy zostane?". Zacznij oszczedzac pieniadze jesli naprawde chcesz miec dobry start im wiecej dolarow bedziesz miala tym lepiej jesli masz ciotke ktora na poczatku da ci mieszanie to skorzystaj z tego a jesli bedziesz juz miala jakies swoje oszczednosci zawsze bedziesz mogla sprobowac wynajac jakies male mieszkanko czy kondominium nie wiem jak na to sie mowi. Przemysl wszystko... ja wiem ze ty o usa myslisz pewnie w ten spsob ze

" Wiezowce super przygody i atrakcje kazdego dnia" nie skarbie wiezowce bede ale w drodze do pracy i z pracy... a gdy bedziesz w domu bedziesz odpoczycwac w wolny weekend pojedziesz od centrum ale hmm przeciez musisz mowic dobrze po angielsku zeby sie dogadac bo zawsze mozesz sie zgubic...!

Ameryka to nie tylko piekne budowle itp... to tak ze kraj sukcesow od pucy buta do milionera ale za nim co kolwiek osiagniesz musisz na to solidnie zapracowac...

Wiekszosc osob w twoim wieku marzy o powrocie do polski a czemu ? wlasnie przez klimaty panujace w szkole i z tmy ze ciezko tu jest byc na pcozatku...

Moim zdaniem skoncz w polsce studia i jesli CI ta goraczka nie rpzejdzie to przyjedz i sproboj tego zycia

Ameryka dla byka ;) SamiSwoi 3 ogladnij itp ;))

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc osob w twoim wieku marzy o powrocie do polski a czemu ? wlasnie przez klimaty panujace w szkole i z tmy ze ciezko tu jest byc na pcozatku...

Moim zdaniem skoncz w polsce studia i jesli CI ta goraczka nie rpzejdzie to przyjedz i sproboj tego zycia

Ameryka dla byka ;) SamiSwoi 3 ogladnij itp ;))

Pozdro

Rozumiem że w Polsce szkoły są istnym rajem na ziemi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w Polsce szkoły są istnym rajem na ziemi? :)

Raj rajem - nie ma sie co spierac czy lepsze sa szkoly polskie czy amerykanskie.

Na pewno jednak latwiej szesnastolatce isc do polskiej szkoly, a nie do amerykanskiej, nie?

A wyksztalcenie - nieistotne czy zdobyte w Polsce, czy w USA - po prostu sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raj rajem - nie ma sie co spierac czy lepsze sa szkoly polskie czy amerykanskie.

Na pewno jednak latwiej szesnastolatce isc do polskiej szkoly, a nie do amerykanskiej, nie?

A wyksztalcenie - nieistotne czy zdobyte w Polsce, czy w USA - po prostu sie przyda.

Wlasnie... a faktem tez jest, ze szkoly polskie (to znaczy licea) sa takze po prostu lepsze: wyzszy poziom, szerszy program, wieksze oczekiwania. Rajem nie sa. Ale liceum w Polsce przygotuje cie znacznie lepiej na studia niz przecietna amerykanska high school i w ten sposob naprawde ulatwi ci dalsza nauke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hordeman89 moja mala taka rada,nie patrza na USA ze tam Ci sie uda oraz odniesiesz sukces bo nie wiadomo co bedzie z Twoim zyciem a wtedy po co masz pluc na USA oraz mowic-pisac na nie zle...Pojedziesz i zobaczysz i moze byc tak ze Ci sie powiedzie a moze byc tez ze nie i kazda taka sytuacje bierz pod uwage a wtedy bedzie Ci latwiej teraz czy tez pozniej w zyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w Polsce szkoły są istnym rajem na ziemi? :)

ponadto czy w polsce czy w usa bez wyksztalcenia nie zajdziesz daleko,po prostu jesli wyjazd jest na stale

a ktos toba dobrze pokieruje to masz szanse dostac sie do dobrego liceum

byc moze takich nawet w polsce nie ma ale jesli nie masz takich mozliwosci i w dodatku wyjazd jest nie na stale

to potrzeba ci duzo pieniedzy i wytrwalosci aby pojsc wlasciwa droga chociazby dlatego ze nielegalnym jest coraz trudniej a jako staly rezydent masz ulgi badz stypendia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...