Skocz do zawartości

Slub Z Obywatelem Usa


evita8b

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wize turystyczna do konca lipca. Mam zamiar tutaj wyjsc za maz za obywatela USA .

Podpowiedzcie czy jesli zawre zwiazek malzenski juz po legalnym pobycie to sa jakies konsekwencje przy skladaniu dokumentow na pobyt staly.?

Czy moze oplata za rozpatrzenie wniosku jest wyzsza.?

Kto mial taka sytuacje? Czy moze lepiej wziac slub przed koncem lipca?

Dlaczego ten pospiech? Zlozylam dokumenty o przedluzenie wizy na pol roku i bylam pewna ,ze mi przedluza mialam mocne podstawy.A tu rozczarowanie dostalam odpowiedz ze nie przedluzyli i mam termin opuszczenia USA 1 miesiac. / a 300 dolarow to wzieli/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z jakimś dobrym prawnikiem imigracyjnym zanim cokolwiek zrobisz. Karina udziela się na tym forum - jest prawnikiem. IMO niezbyt dobrze będzie wyglądał ślub tuż po odmowie przedłużenia wizy, ale ja prawnikiem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nigdzie powiedziane i napisane ze maja Ci przedluzyc czy tez mienic status wizy i chyba o tym wiedzialas a jesli nie to teraz o tym sie przekonalas..Kiedys o takie cos bylo latwiej a teraz...

Konsekwencje moga byc tak ze bedziesz wtedy nielegalnie w USA i do chwili kiedy Twoje papiery nie beda w urzedzie moga Cie deportowac jesli Cie zlapia bo sam slub nie bedzie Cie chronic przed tym..

I tak jak napisala Jackie po odmowie moga sie bardziej przyjzec Twojej sprawie ,ze mozesz chcesz miec slub na papiery a wtedy wiesz czym sie moze takie cos skonczyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko luz jak sie ochajtasz po legalnym pobycie nie ma konsekwencji spokojnie sobie zlozysz papiery i dostaniesz zielona - musza Ci dac i nie zawracaj sobie glowy prawnikami szkoda kasy - oni tylko z Ciebie zedra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko luz jak sie ochajtasz po legalnym pobycie nie ma konsekwencji spokojnie sobie zlozysz papiery i dostaniesz zielona - musza Ci dac

Jackie ma racje. Musi to na Rusi. I jak napisala, po probie przedluzenia turystycznej nie bedzie to dobrze wygladalo.

Ja nie mialam prawnika, pomagal nam troszke w wypelnianiu dokumentow ktos, kto pracowal na wyzszym stanowisku w urzedzie imigracyjnym. I pamietam, jak ja sie go pytalam czy przedluzac pobyt turystyczny ( w zwiazku z slubem), to stanowczo odradzal i mowil, ze tylko problemow moge sobie narobic.

No ale nawet w takiej sytuacji jak ktos wie jak bajki tworzyc to i sobie poradzic moze w takiej sytuacji o ile nie trafi na upierdliwego urzednika.

Tak czy tak, to Karina najlepiej bedzie wiedziec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedzi ale teraz juz jestem bardziej spokojniejsza bo jestem po rozmowie z fachowcem i to za darmo.

Jesli wezme slub z obywatelem to odrazu skladamy papiery i do pol roku dostaje zielona karte najpierw na 2 lata

Mam jeszcze jedno wyjscie , corka moja jest na ZK i lada moment robi obywatelstwo .I wtedy ona moze skladac dla mnie papiery na ZK i do pol roku mam ZK na 10 lat .

Tak ze teraz jestem spokojniejsza .

Najbardziej boje sie bo jezdze tutaj samochodem na polskim prawie jazdy .Dopuki mam pobyt legalny woze ze soba paszport i poswiadczenie z biura emigracyjnego ze zlozylam dokumenty .

Ale co pozniej ? Mysle ze bede ryzykowac i bede jezdzic samochodem tylko ostroznie i zgodnie z przepisami to wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o tym ze samo jezdzenie przepisowo moze byc za malo jesli zrobia kontrole kazdego samochodu a wtedy wiesz co moze byc a ten papier ktory masz mowi ze zlozylas papiery i w pare minut beda wiedziec ze masz wyjechac z USA do danego czasu i jesli tego nie zrobisz to....

Co do tej darmowej porady to zalezy gdzie byla i kto to byl ...

ps co do tego pol roku to tez nie jest tak do konca i czasami ludzie czekaja prawie 1 rok a nawet i dluzej aby dostac GC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'sly6'

Pamietaj o tym ze samo jezdzenie przepisowo moze byc za malo jesli zrobia kontrole kazdego samochodu a wtedy wiesz co moze byc

Tu policja nie zatrzymuje samochodu tylko do kontroli, musisz zrobic jakies wykroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybka robia tzw kontrole ze prawie kazdy samochod jest kontrolowany a wtedy sprawdza sie trzezwosc i wiele innych rzeczy..Moze tego jeszcze nie doswiadczylas ale wszystko przed Toba a wtedy sama sie przekonasz ze takie cos jest mozliwe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...