Skocz do zawartości

Wyjazd Na Stale


kannif

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1 witam wszystkich bo jestem tu nowy ;)) a pisze tego posta bo chce sie dowieciec cos wiecej o emigracji do USA.Mam 17 lat za rok kiedy bede mial 18 chcialbym wyjechac do stanow na stale i teraz szukam informacji w jaki sposob moge legalnie tam pojechac i zyc tam.Loteria wizowa odpada chyba ze za rok bedzie mozna ;) .Mam wujka w stanach ktory ma obywatelstwo i ma firme wiec czy mozna by bylo na sponsorowanie ?? Nie wiem jakie sa jeszcze mozliwosci wiec napisalem tutaj ;).Pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 17 lat. 18 skoncze w marcu 2009 i tez chce wyjechac do USA na stale, najpierw jednak chce skoczyc technikum. Moze pozniej jakies studia (MOZE) i wyjazdy W&T albo camp zeb zobaczyc jak wyglada tam zycie i jak bedzie ok to wtedy starania o GC. Ty chcesz wyjechac w trakcie nauki w szkole sredniej? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba a jakie to technikum jesli mozna wiedziec ?

Pamietajcie ze jezyk tez jest bardzo wazny... ale trzeba miec tez mocna psychike na poczatek bo jest bardzo ciezko. Jesli macie w usa rodzine ktora wam pomoze to macie hmm latwiej. Poczytaj forum o emigracji a dam glowe ze znajdziesz podobne tematy do tego.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze mozna wiedziec :) Chodze do Technikum Informatycznego o specializacji grafika komputerowa. Mam rodzine i dobrych znajomych mojej rodziny (ktorzy wyjechali z Polski) w USA (a dokladniej to w Chicago siedzi wiekszosc) ;)

EDIT:

Co do jezyka to tak: W szkole w ogole nie mam z angielskim problemow. Mam dobre oceny. W filmach z napisami wiele zdan sam rozumiem wiec napisy sa czasem tylko dodatkiem. Mysle ze w sklepie, czy na ulicy potrafilbym sie dogadac. Myslalem o czyms podobnym do CAMPu, z tym, ze opiekowalbym sie dziecmi na koloniach/biwakach i pelnilbym role wycowawcy/trenera, jednak boje sie, ze mimo wszystko do czegos takiego moja znajomosc jezyka jest zbyt slaba niestety (poki co)...

EDIT2:

Jeszcze pytanie odnoscie matury. Czyli zdana lub niezdana matura nie bedzie miala jakiegos wiekszego znaczenia jesli wyemigruje do USA? I czy tytul "Technik Informatyk" pomoze mi w znalezieniu pracy? Czy te papiery nie sa tam brane pod uwage?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba_grd skonczyc szkole a cos umiec po niej to sa dwie rozne sprawy...jesli skonczysz nauke a do tego bedziesz dobry i bedziesz mogl to pokazac to nie powinienes miec problemow ze znalezieniem pracy jesli bedziesz miec papiery do tego odpowiednie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ten tytul 'Technik Informatyk' moze mi troche pomoc? Dobrze zrozumialem? Oczywiscie pod warunkiem ze cos bede umial. Dzieki za odp.

P.S. Z informatyki jestem dosc dobry. Tzn. najlepiej sobie radze i najbardziej lubie systemy i sieci. Od tego roku dojdzie programowanie (do tej pory mialem tylko jezyk html) wiec bede mogl cos wiecej powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...