Skocz do zawartości

Zwiedzanie Po 20 Wrzesnia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ja i moja dziewczyna mamy zamiar pozwiedzac troche usa po skonczeniu sie okresu na prace,w gre wchodzi wschodnie wybrzeze,floryda,karaiby,kuba,bahamy,meksyk lub inna egzotyka.Jezeli ktos ma podobne plany,chce sie przylaczyc lub juz tam byl i moze cos ciekawego polecic bede wdzieczny za kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiele amerykanow jezdzi na Kube z Cancun -- Meksykanczycy wiedza zeby nie steplowac im paszportu -- wiec sa bezposrednie loty Cancun-Havana. Slyszy sie fantastyczne rzeczy o Kubie -- tania, fajna wyspa, bajeczne plaze. Tylko sprawdz pogode -- czy wrzesien nie jest przypadkiem pora huraganow wlasnie w tych okolicach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie cos wiecej o Kubie, jakies orientacyjne koszty, czym najlepiej sie dostac na Kube np z Meksyku i jaki koszt :) pzdr ;)

Mozesz leciec z Cancun - wyszukiwarke tanich lotow w Ameryce Srodkowej i nie tylko znajdziesz na www.despegar.com

Jezeli wyjezdzacie we wrzesniu - moze byc nieciekawie. Mieszkam w Meksyku i wiem jak wyglada tu pora deszczowa - czesto psuje bardzo wyjazdowe plany.

Zdarzaja sie dni sloneczne, zdarzaja sie dni calkowicie deszczowe, gdzie pada od rana do wieczora. Gdy pada - nie sa to drobne deszczyki jak w Polsce - tutaj z ulic robia sie rzeki.

Glupio zaplacic spore pieniadze za wyjazd (Kuba jest droga) i spedzic wakacje pod parasolem.

Na poczatku pory deszczowej (srodek maja, gdy pora deszczowa dopiero sie zaczyna i jest jeszcze slaba) wyjechalem do Gwatemali i do Belize - nie wygladalo to najciekawiej.

Wracajac spotkalem sie w stolicy Meksyku ze znajomymi - oni po kilku dniach polecieli na Kostaryke. Pora deszczowa zepsula im calkowicie wyjazd.

Musicie miec ja na uwadze - to naprawde wiele znaczy.

Co do huraganow - to prawda, koniec sierpnia i wrzesien to pora huraganow i rowniez moze byc przez nie nieciekawie.

Jeszcze jedna uwaga - znajoma para Meksykanow byla zachwycona Kuba (a dokladniej kubanskimi plazami, jest podobno ladniej niz w Cancun).

Trzeba jednak przyznac, ze mieli kubanskich znajomych, dzieki ktorym placili za wszystko grosze (i tak wyszlo w sumie bardzo drogo) i poznali Kube troche bardziej "od srodka".

Moi rodzice byli na Kubie (nie byli w Meksyku, wiec ciezko o porownanie) i wypowiadali sie o przyrodzie Kuby bardzo pozytywnie.

Zalety wschodu Meksyku to bliskosc piramid - poza wygrzewaniem sie na plazy mozna wybrac sie na wycieczke ( tutaj przykladowe Tulum - http://www.xcalak.tv/maya/tulum.jpg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawaje czemu nie ale cholernie drogo to wyjdzie,sam bilet pozre ze 600 dolcow.Wpadasz do NYC w odwiedziny? Ja bym sie chetnie wybral na Kube ale nie mam pojecia jak sie tam dostac z miami bez stemplowania paszportu,bedzie to juz po wygasnieciu okresu na prace-powrot do usa moze byc trudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wiza bedzie wciaz wazna - czemu powrot ma byc trudny? Powodem powrotu do USA bedzie lot powrotny do Polski - urzednikom imigracyjnym nie jest tak trudno to zrozumiec.

Jezeli liczysz na tania Kube - mylisz sie. Najtanszy bilet z NY na Kube (z przesiadka w Cancun) kosztowac bedzie ok. 600-700 dolarow (jesli kupisz go z duzym wyprzedzeniem).

Nie odpowiedziales na moje pytanie o fundusze i o czas - jesli pytasz sie od rady, odpowiadaj chociaz na pytania 'pomagajacych' - bez tych danych ciezko napisac cos sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...