Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otrzymałam dzis paszport z wiza J1 - praktyka organizowana przez AIESEC ma sie zakonczyc dnia 14 wrzesnia 2009 i na ten sam dzien przypada koniec waznosci tejze wizy.

Czy jest jakis okres dluzszego pobytu po zakonczeniu praktyki? Nie wiem czy w takiej sytuacji mam powiadamiac mojego pracodawce, ze w dniu zakonczenia praktyki juz bede musiala wyleciec do Polski. Czy wyjsciem bedzie jednak staranie sie o przedluzenie wizy zeby nie zaklocac praktyki czy tez wyjechać w celach turystycznych...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prywatna uwaga: bardzo uwazaj na sponsora czyli AIESEC. Ze swojego doswiadczenia powiem Ci tyle, ze mam bardzo wiele osob, ktore maja duze problemy z ta firma (nie wspome o tych osobach, ktore zostaly z praktyk "zwolnione") a firma nie pomogla kompletnie nic. Bardzo, bardzo zle doswiadczenia i sporo poszkodowanych osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za ostrzezenie, jednak AIESEC nie jest ani sponsorem ani firma...

AIESEC to organizacja studencka, ktora organizuje praktyki dla studentow i absolwentow na calym swiecie. Faktycznie czasem zdarzaja sie problemy z praktyka, ale jest raczej sporadyczna sytuacja i zwykle spowodowana nie dogadaniem sie pomiedzy studentem a sama firma. Praktyk jest rocznie organizowanych kilkanascie, a moze nawet kilkadziesiac tysiecy na calym swiecie, wiec jesli spotkalas sie z negatywnymi opiniami na tym forum, to pewne i tak 1% wszystkich organizowanych... tym bardziej, ze na forum ludzie wypowiadaja sie z problemami, a nie pochwalami, wiec dlatego tylko slyszalas same zle rzeczy... :)

Pracowalam przez 4 ostatnie lata w tej organizacji, wysylalam ludzi w najdalsze zakatki swiata, jak i sciagalam kilkanascie osob do Polski. Tylko raz mialam nieprzyjemnosc, ze Tunezyjczyk nie przyjechal, ale to tylko dlatego ze nie otrzymal wizy... Teraz sama wysylam sie na taka praktyke i moge liczyc na ogromna pomoc ze strony Polski jak i US w zalatwieniu wszelkich formalnosci.

Takze zachecam innych do zainteresowania sie oraz dowiedzenia czegos wiecej zanim napisze sie negatywna wypowiedz :D aiesec.pl

Jesli ktos jest zainteresowany chetnie opisze cos wiecej na privie (maddag@interia.pl)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expiration Date on Form DS-2019

The expiration date on your DS-2019 is the date that your program in the U.S. ends (unless you complete your program objectives prior to this).

  • You have 30 days from the expiration date before you are required to leave the United States.
  • You may use this 30-day period to prepare for your departure, or to travel in the United States.
  • You are not permitted to engage in employment of any kind during this time period.
  • You will not be permitted to re-enter the United States if you travel outside its borders after the date listed on Form DS-2019, even if it falls within this 30-day period.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za ostrzezenie, jednak AIESEC nie jest ani sponsorem ani firma...

AIESEC to organizacja studencka, ktora organizuje praktyki dla studentow i absolwentow na calym swiecie. Faktycznie czasem zdarzaja sie problemy z praktyka, ale jest raczej sporadyczna sytuacja i zwykle spowodowana nie dogadaniem sie pomiedzy studentem a sama firma. Praktyk jest rocznie organizowanych kilkanascie, a moze nawet kilkadziesiac tysiecy na calym swiecie, wiec jesli spotkalas sie z negatywnymi opiniami na tym forum, to pewne i tak 1% wszystkich organizowanych... tym bardziej, ze na forum ludzie wypowiadaja sie z problemami, a nie pochwalami, wiec dlatego tylko slyszalas same zle rzeczy... :)

Pracowalam przez 4 ostatnie lata w tej organizacji, wysylalam ludzi w najdalsze zakatki swiata, jak i sciagalam kilkanascie osob do Polski. Tylko raz mialam nieprzyjemnosc, ze Tunezyjczyk nie przyjechal, ale to tylko dlatego ze nie otrzymal wizy... Teraz sama wysylam sie na taka praktyke i moge liczyc na ogromna pomoc ze strony Polski jak i US w zalatwieniu wszelkich formalnosci.

Takze zachecam innych do zainteresowania sie oraz dowiedzenia czegos wiecej zanim napisze sie negatywna wypowiedz :D aiesec.pl

Jesli ktos jest zainteresowany chetnie opisze cos wiecej na privie (maddag@interia.pl)

Pozdrawiam

O tym wlasnie pisalam. Nie, nie slyszalam od ludzi na Forum, ale znam te przypadki z zycia kiedy osoba byla powiadamiana z dnia na dzien, ze ma opuscic USA. Jesli AIESEC podpisuje forme DS to nazywa sie to, ze jest sponsorem. Nie ma znaczenia, tak jak piszesz, ze to organizacja studencka itp. Prawo mowi wyraznie: ten kto podpisuje DS jest sponsorem.

Poprosze jedna dziewczyne, ktora tak jak Ty pracowala dla AIESEC przez jakis czas, aby napisala Wam tu jak wygladala jej praktyka w USA.

AIESEC Polska to co innego niz AIESEC USA i uwierz mi w to co mowie - oni bardzo, bardzo rzadko komukolwiek pomagaja w USA.

Pisze negatywne rzeczy na temat tej firmy, bo znam wiele oszukanych osob. Nie musze dowiadywac sie niczego wiecej jak ta firma dziala, bo na przykadzie kilkunastu osob, ktore zmuszone byly wrocic do swojego kraju w 2008 roku, mam absolutne prawo przestrzec przez AIESEC. Do tego aby w ogole AIESEC USA zainteresowalo sie kimkolwiek trzeba bylo prosic o pomoc Senatorow, bo ludziom na J-1 nie mial kto pomoc, a nie bylo ich stac na prywatnych adwokatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...