Skocz do zawartości

Po Gimnazjum


GCE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Obecnie bede rozpoczynal trzecia klase w gimnazjum w Polsce mam odlozona pewna sume pieniedzy oraz znam jezyk angielski w stopniu dobrym zarowno w mowie jak i pismie, przez ten okres jeszcze sie doucze. Przegladalem kiedys pewna strone zwiazana z nauka w Stanach niestety link mi sie gdzies zapodzial wiec zapytam tutaj:

-Czy aby wyjechac do stanow i rozpoczac nauke tam, musze spelniac jakies warunki zwiazane z nauka. Na pewnej stronie przeczytalem iz srednia z trzech ostatnich lat nie moze byc mniejsza niz 3+ - u mnie przez ostatnie czasy bylo kiepsko z nauka - ale teraz mam zamiar sie wziazc do roboty - wkoncu z czasem czlowiek zmienia poglad na nauke.

-Planuje wyjechac na pelen rok szkolny (10 miesiecy) czy po wakacjach rowniez moge powrocic do stanow na kolejne 10 miesiecy i tak co rok w celu ukonczenia szkoly

-Jesli chcialbym uzyskac obywatelstwo czy okres mojego pobytu jest wliczany do tego

-Czy moge skorzystac z programu Rotary Club i na czym to polega

-Jesli ukoncze liceum w Stanach czy mature moge zdawac tam czy w Polsce (po zaliczeniu liceum chcialbym rozpoczac studia w Stanach)

-Czy osoba wyjezdzajaca za posrednictwem Rotary Club lub innych programach moze rowniez pracowac

-Ile lat trwa liceum w USA (3/4, ...)

Narazie tyle.

Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotary Club tzn ze masz na mysli Rotarian?faktycznie maja Oni jakies znajomosci w USA ale na ile to sa znajomsci to musisz sie dowiedziec na miejscu bo nie zawsze to co jest w Polsce jest tak samo np w USA.

Zadna szkola Ci sie nie wlicza do obywatelstwa ,najpierw musisz zodobyc staly pobyt tzw zielona karte a o tym poczytasz w dziale emigracja .

Co do kasy tzn ile masz?bo troche to moze byc 2-5-10 tys dol...

Mature mozesz zdawac w USA w polskiej szkole lub tez w Polsce ,tylko czy Ona Ci sie przyda w USA to poczytasz na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie okolo 5tys USD do konca (nastepnego) roku szkolnego planuje dozbierac 3tys USD wiec okolo 8tys usd i zawsze moge liczyc na pomoc rodzicow.

Sly napisales "Mature mozesz zdawac w USA w polskiej szkole" i nasunelo mi sie pewne pytanie - Jesli pojde do stanow do liceum czy bede chodzil do normalnej "amerykanskiej" szkoly czy polskiej. Czy nie moge zdac matury w szkole amerykanskiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie okolo 5tys USD do konca (nastepnego) roku szkolnego planuje dozbierac 3tys USD wiec okolo 8tys usd i zawsze moge liczyc na pomoc rodzicow.

Sly napisales "Mature mozesz zdawac w USA w polskiej szkole" i nasunolo mi sie pewne pytanie - Jesli pojdae do stanow do liceum czy bede chodzil do normalnej "amerykanskiej" szkoly czy polskiej. Czy nie moge zdac matury w szkole amerykanskiej ?

W USA nie ma matury, dostaje sie tylko dyplom ukonczenia szkoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej tak na poczatek;)

Otóz juz od pół roku interesuje sie wyjazdem do stanow na 10 miesiecy czyli tak zwany Academy Year in USA i troche wiem otóz mozesz zdac mature i bedzie to matura miedzynarodowa czy jakos tak, ale ogolnie mozesz,

High school trwa tam u nich od 15-18 roku zycia,

Jesli pojedziesz na rok to raczej mozesz wracac tam co roku albo pogadac ze swoja host famili u ktorej bedziesz czy cie nie wezma na dluzej niz tylko 10 miesiecy wtedy musialbys zalatwic sobie tylko wizie ale jak czytalam to z tym nie ma problemu,

a co do kosztow to obawiam sie ze bedziesz mial troche zamalao poniewaz wyjazd najmniej to kosztuje 15 tysiecy zł. plus ksiazki i zeszyty ktore najprawdopodobniej bedziesz musial tam kupic i co miesieczne kieszonkowe

No wiec to chyba tyle jak macie jescze jakies pytania dotyczace High School to chetnie odpowiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elissa, 'matura miedzynarodowa' -- International Baccalaureate -- nie jest to samo co polska matura. To jest miedzynarodowy egzamin z programu IB ktory zdaje sie we Francji, Szwajcarii itp. Wiekszosc szkol amerykanskich NIE MA programu IB, i nie bedzie tam mozliwosci na robienie tej matury. Wiec to nie jest takie latwe - nie mowiac juz o tym, ze polskie uczelnie i tak moga wymagac polskiej matury od polskiego ucznia ktory przebywal tylko rok w USA. Takze, nie wszystkie licea w USA sa od 15-18 lat... w niektorych stanach i rejonach sa takze 3 letnie high school (klasa 10,11,12). Co do 'przedluzenia" sobie pobytu na wymianie szkolnej -- to juz jest naprawde nierealny pomysl. Po koncu roku szkolnego konczy sie wiza, i trzeba wracac do kraju bo inaczej lamiesz prawo federalne. I host family jest o tym bardzo dobrze informowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katlia żle mnie zrozumilaś chodzilo mi o to ze wracasz do polski po tych 10 miesiacach zalatwiasz sobie wize niewiem jaka i wracasz do tej samej rodziny na nastepny rok szkolny i wtedy nie płacisz zadnemy biuru typu almatu, guliwer,perwect tylko najwyzej rodzinie u ktorej bedziesz mieszkała i wtedy jest to zgodne z prawem a co do matury jesli GCE chce rozpoczac studie w stanach to po co mu polska matura jak chce isc na studia w USA lecz jesli on chce jechac z progarmu Rotary czyli pewnie Academy Year in USA to w wiekszosci szkolach do ktorych sie jedzie z tego programu jest miedzynarodowa matura.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...