Skocz do zawartości

Czy Mozliwe I Jak To Zrobic ?


gwizdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem drugi raz na wizie J1 u tego samego pracodawcy - chcialbym tu pozostac i dalej pracowac ( oczywiscie legalnie placac podatki itp ) mam dodatkowo 10 letnia wize turystyczna z ktorej jeszcze nie skorzystalem - moje pytanie jest nastepujace : jak pozostac tu legalnie o co sie ubiegac o jaki typ wizy czy czegos w tym stylu - czy moze np mnie pracodawca sponsorowac i czy sa z tym jakies duze problemy ? podobno jest mozliwosc dwukrotnego przedluzenia wizy J1 bedac tu w usa - sam nie wiem czy moze warto isc i zapytac o porade prawnika imigracyjnego ? Mieszkam na Cape Cod wiec troche do NYC daleko ale jesli warto to oczywiscie pojade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes na work i travel to nie masz mozliwosci przedluzenia tej wizy ,mozesz za to postarac sie o wize pracownicza lub status studenta ,tutaj masz linka w wyjasnieniem tego:

http://www.usa.info.pl/board/Spraw-Kilka-D...emy-t10962.html

Pozostaje tez malzenstwo z obywatelka i jak dostaniesz papiery to wtedy mozesz legalnie pracowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie powiedziano ze moge dwukrotnie przedluzyc moja J-1 o 4 miesiace wypelniajac wniosek I-129 --- chyba musze udac sie do prawnika --- czy Pan oferuje taka pomoc ? prose o kontakt --- jesli bede mial status studenta czyli zapisze sie do szkoly moge jedynie pracowac 20 godzin ( jesli dobrze pameitam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie powiedziano ze mmoge dwukrotnie przedluzyc moja J-1 o 4 miesiace wypelniajac wniasek I-129 --- chyba musze udac sie do prawnika --- czy Pan oferuje takei pomoce ? prose o kontakt --- jesli bede mial status studenta czyli zapisze sie do szkoly moge jedynie pracowac 20 godzin ( jesli dobrze pameitam )

Nie wiem kto Ci powiedzial, ze mozesz przedluzyc wize J-1 o 4 miesiace (skad w ogole jakies 4 miesiace?) i do tego dwukrotnie, ale na work and travel, dziecko moje kochane, J-1 sie NIE przedluza. To po pierwsze. Po drugie: I-129 NIE JEST do wiz J-1 - i chocby na tej podstawie mozesz zobaczyc, ze ktos Ci mowi glupoty. Do wszelkich wiz typu J badz F NIE MA FORMY I-129. Jest Forma DS, ale tak jak napisalam - tej wizy sie nie przedluza. Mozna przedluzyc np. J-1 dla au-pair; mozna przedluzyc pobyt na J-1 jako badacz naukowy, ale nie na work and travel.

Jesli jestes na J-1 na internship badz na training i nie minelo 12 badz18 miesiecy odkad masz wydanego DS-a - wtedy mozna to przedluzyc (znowu - bez zadnych form I-129) do odpowiednio 12 miesiecy (internship) badz 18 miesiecy (dla trainees). Czyli - max. czas pobytu dla trainee -> 18 miesiecy (total) a dla intern -> 12 miesiecy (total)

Jesli jestes na work and travel (a tak chyba jest z tego co piszesz) to radze skontaktowac sie z kims, kto zna prawo ani nie tylko wymysla Bog jeden wie jakie rzeczy i mowi ci o jakis przedluzeniach na 4 miesiace na formie I-129.

Jesli to co mowi ta osoba jest prawda, to ja - adwokat - prosze o KONKRETNY przepis, ktory tak mowi jak Ty napisales.

Czesc 2 Twojego pytania: nawet jesli masz wize studencka (a nie znaczy to ze masz wize jesli zapiszesz sie do szkoly, bo od zapisania sie do szkoly do uzyskania wizy droga daleka) - Ty nie mozesz pracowac, bo tak sobie chcesz. Ty mozesz pracowac jesli masz zgode uczelni i pracowac na terenie uczelni. Praca poza uczelnia wymaga dalej autoryzacji uczelni i .... nie czarujmy sie - uczelnie rzadko wydaja na cos takiego zgode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...