Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv 2010


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ta cała loteria wizowa to jest jeden wielki skandal, i to nie mowię tylko o USA, to samo dotyczy Kanady czy Australii.

Przepisy są absolutnie nie normalne, na przyklad w przypadku obywateli UK, oni też muszą składać wnioski jeżeli chcą zamieszkać i pracować w Australii, lub Kanadzie (które przecież są formalnie pod panowaniem królowej), w przypadku USA jest tak samo pomimo znanej historii tych dwóch krajów, więc to co tu wspominać o Polsce. Robią co chcą, ponieważ są to biurokraci, którzy nie liczą się z niczym i z nikim, stąd mają teraz kryzys.

Gdyby znieśli green card nie mieli by takiej recesji, bo przyjechało by wiele osób chętnych do pracy nawet za darmo, byle by tylko żyć w USA, to już może marginalny pogląd, ale spójrzmy na to czy nie jest tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca za darmo ;) heheh a za co te osoby beda zyc,za co bedzie sie leczyc?

Co do Kanady to poczytaj moze historie i zobaczysz ze Kanada jest oddzielnym Panstwem i robi co chce w swojej polityce ..

Ma jedynie Generalnego Gubernatora ktory kiedys mial wladze a teraz :)

"Dawniej gubernator generalny sprawował realną władzę nad koloniami brytyjskimi w Kanadzie. Współcześnie posiada funkcje czysto tytularne i honorowe."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gubernator_generalny_Kanady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy są absolutnie nie normalne, na przyklad w przypadku obywateli UK, oni też muszą składać wnioski jeżeli chcą zamieszkać i pracować w Australii, lub Kanadzie (które przecież są formalnie pod panowaniem królowej), w przypadku USA jest tak samo pomimo znanej historii tych dwóch krajów, więc to co tu wspominać o Polsce. Robią co chcą, ponieważ są to biurokraci, którzy nie liczą się z niczym i z nikim

Robią co chcą, bo mają prawo, są u siebie i mogą decydować kto do nich przyjedzie. Polska robi to samo.

stąd mają teraz kryzys.

Jak widać niewiele wiesz skąd wziął się obecny kryzys.

Gdyby znieśli green card nie mieli by takiej recesji, bo przyjechało by wiele osób chętnych do pracy nawet za darmo, byle by tylko żyć w USA, to już może marginalny pogląd, ale spójrzmy na to czy nie jest tak?

Jw. Nie masz pojęcia skąd wzięła się recesja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę polemizować, nie mieszkam w US więc skąd mam dokladnie wiedzieć… tak czy inaczej tym tematem i tak nie rozwiąże się tego problemu. Ja mówiłem o czymś więcej nież o przepisach, czyli o samym przedmiotowym podejściu krajów do ludzi (o Polsce to już nie będę wspominać), mówię o samym pomyśle barykadowania się i wpuszczania tylko wyselekcjonowanych, dla mnie to jest absolutnie nie sprawiedliwe, bo nikt sobie nie wybiera gdzie się urodzi. Ale to podejście się zmienia zależnie od miejsca gdzie się znajdujemy, mieszkając w USA, już nikt tak nie powie, bo jest w zupelnie innej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaman a TY bys do domu kazdego wpuscil?tak samo jest z Polska ze robia selekcje ...

W latach 90-tych prawie kazdy mogl poleciec na staly pobyt do Kanady ale po pewnym czasie okazalo sie ze rozne osoby przybyly i trzeba bylo im pomagac wiec zaostrzyli kryteria teraz powoli to sie zmienia i jesli masz zawod ktory jest poszukiwany to mozesz byc w Kanadzie na stale .I okres oczekiwania sie zmienil z paru lat do paru miesiecy w nie ktorych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Nie będę polemizować, nie mieszkam w US więc skąd mam dokladnie wiedzieć? tak czy inaczej tym tematem i tak nie rozwiąże się tego problemu. Ja mówiłem o czymś więcej nież o przepisach, czyli o samym przedmiotowym podejściu krajów do ludzi (o Polsce to już nie będę wspominać), mówię o samym pomyśle barykadowania się i wpuszczania tylko wyselekcjonowanych, dla mnie to jest absolutnie nie sprawiedliwe, bo nikt sobie nie wybiera gdzie się urodzi. Ale to podejście się zmienia zależnie od miejsca gdzie się znajdujemy, mieszkając w USA, już nikt tak nie powie, bo jest w zupelnie innej sytuacji.

jesli jestes takim zwolennikiem sprawiedliwosi to proponuje abys oddal to co masz rumunom lub uzbekom czy albanczykom. sprowadzil ich dal im swoje mieszkanie i prace m aha i koniecznie wszystkie przywileje spoleczne

wtedy bedziesz mogl wyrazac swoje ubolewanie ze USA dziala niesprawiedliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...