Skocz do zawartości

Po Wizie J1 Do University Of Phoenix?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie rozpoczęcia studiów w stanach. Szukałam na forum odpowiedzi na moje pytania ale nie znalazłam na wszystkie.

Jestem teraz na wizie j-1 która kończy sie za 2 mies (2 year rule do not apply). I chciałabym przedłużyć mój pobyt rozpoczynając studia.

Wydaje mi sie ze studia będą lepszym rozwiązaniem od szkoły językowej. Mam jednak kilka pytań czy jeśli wybiorę University of Phoenix i studia online czy takie

studia będą poważnie traktowane przez emigration???????????

Następne pytanie kiedy muszę rozpocząć naukę teraz czy dopiero po uzyskaniu pozwolenia?

Dotychczas słyszałam ze można było zaczynać naukę dopiero po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi (i nowej wizy) z emigration ale teraz słyszałam od koleżanki ze trzeba zacząć wcześniej?

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Lukrecja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już płacić ciężkie pieniądze za naukę, to poszukaj innej uczelni. Jak szkoła ma naganiaczy i się reklamuje gdzie się da, to znaczy że należy do niej podchodzić z dużym dystansem. Przeczesz zresztą net, UPX nie cieszy się zbyt dobrą opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie rozpoczęcia studiów w stanach. Szukałam na forum odpowiedzi na moje pytania ale nie znalazłam na wszystkie.

Jestem teraz na wizie j-1 która kończy sie za 2 mies (2 year rule do not apply). I chciałabym przedłużyć mój pobyt rozpoczynając studia.

Wydaje mi sie ze studia będą lepszym rozwiązaniem od szkoły językowej. Mam jednak kilka pytań czy jeśli wybiorę University of Phoenix i studia online czy takie

studia będą poważnie traktowane przez emigration???????????

Dobre :) Powaznie to mozna traktowac wiele rzeczy. Pytanie jest takie: czy urzad imigracyjny wyda ci wize studencka na studia on-line. And the final answer is: N-O.

Następne pytanie kiedy muszę rozpocząć naukę teraz czy dopiero po uzyskaniu pozwolenia?

To pytanie masz akurat z glowy, bo nikt ci nie da wizy F na studia on line. Takie prawo. Szkola moze np. miec cos takiego, ze bierzesz on-line jeden kredyt, ale nie cale studia i nie szkola, ktorej na oczy nie widzisz. Regulacje mowia wyraznie ze mozna wziac max. bodajze jeden kredyt on-line, zeby miec valid F-1 status.

Dotychczas słyszałam ze można było zaczynać naukę dopiero po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi (i nowej wizy) z emigration

Dokladnie tak.

ale teraz słyszałam od koleżanki ze trzeba zacząć wcześniej?

Jesli ktos chce isc dobrowolnie na kilka godzin - wtedy szkoly z reguly pozwalaja na cos takiego. Oczywiscie szkoly jezykowe - liczac na naiwnosc ludzi czekajacych na zmiane statusu - czesto kaza chodzic od razu i placic cala stawke.

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi

Prosze uprzejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to szanse na uzyskanie wizy studiując on-line są raczej zerowe.

Nawet nie 'raczej' zerowe, ale na 100% zerowe.

Natomiast nikt Ci nie broni zacząć jakichkolwiek studiów zanim otrzymasz wizę F1, to wolny kraj i studiować każdemu wolno, nie potrzeba do tego niczyjego pozwolenia.

Z jednej strony masz racje, ale regulacje sa takie, ze jesli chcesz byc studentem, szkola nie moze cie wziac bez waznej wizy studenckiej. Sa oczywiscie szkoly, ktore biora i bez statusu, ale generalnie teraz, kiedy naprawde szkola moze miec problemy jesli wezmie kogos bez statusu studenta, uczelnie sprawdzaja wszystko po kolei. Szkoly jezykowe, komputerowe itd. oraz nauka na part-time w jakichkolwiek szkolach - to inna bajka.

Najlepiej dopytac sie w danej szkole jakie maja regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za sprostowanie.

Pisząc o nauce bez pozwolenia miałem na myśli jakiekolwiek podnoszenie swoich kwalifikacji, czyli wymienione przez Ciebie szkoły językowe oraz studia part-time, niekoniecznie powiązane w jakikolwiek sposób z wizą studencką. Np. przypadek kogoś na wizie pracowniczej kto chodzi na klasy angielskiego i później ma zamiar studiować full time, zmieniając status na studencki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...