Skocz do zawartości

Jak Zwykle Setki Odpowiedzi Na Rozne Pytania (zwykle Od Ludzi Z W&t)


karina

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz wiele osob zadaje mi rozne pytania wszelkimi mozliwymi drogami (a pytania sa rozne - od ciekawych po te wesole) wiec zanim wyslecie do mnie wiadomosc pzeczytajcie to co jest ponizej:

1. Czy jesli jestem na W&T to moge podrozowac poza USA w ciagu 30 dni po skonczeniu wizy?

Nie.

2. Jestem na J-1. Chce zmienic status na turystyczny. Czy jesli odmowia mi zmiany to dostane pieniadze, ktore wyslalem do immigration z powrotem?

Nie.

3. Czy to prawda ze na zmiane statusu czeka sie okolo 3 tygodni?

Tylko na zmiane statusu na H-1B jesli zaplacisz extra $1,000.

4. Czy moge zmienic wize J-1 work and travel na H-1B?

Limit na FY 2009 juz sie wyczerpal. Musialbys byc legalnie do kwietnia 2009 (badz wrocic do Polski z stamtad starac sie o taka wize przez firme-sponsora w USA), a pozniej byc dalej legalnie o pazdzirenika 2009, bo wizy H1B sa wazne od 1 pazdziernika 2009 (badz z pozniejsza data).

5. Czy moge zmienic wize J-1 na F-1?

Tak, jesli wyrobisz sie w czasie.

6. Wyslalem o zmiane statusu i przyslal mi list, ze ma wytlumaczyc jak sie chce utrzymac w USA za kwote jaka mam na koncie czyli $3,500. Co mam zrobic?

Odpowiedziec jak sie chcesz utrzymac za te kwote przez nastepne 6 miesiecy kiedy nie wolno ci pracowac itd. Albo poszukac kogos kto ci podpisze, ze cie bedzie utrzymywal.

7. To jest moje ulubione :)Dlaczego musze wysylac $300 jako oplate za zmiane statusu?

Bo taki jest wymog urzedu imigracyjnego. :)

8. Chcialbym sie zrzec obywatelstwa polskiego, czy dostane od razu obywatelstwo amerykanskie?

Niestety nie.

9. Jestem na wizie J-1. Czy moge glosowac w wyborach w USA w pazdzierniku?

Nie.

10. Czy moja kuzynka, ktora jest obywatelka USA, moze mnie sponsorowac na green card?

Nie.

11. Czy moge wejsc na czyjes miejsce w sponsorowaniu pracowniczym?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pytanie do pani Kariny,bardzo proszę o odpowiedż i z góry bardzo dziękuję.Należymy do kat. F3 petycja była zakładana 10 pażdziernika 2000 roku, tak więc czekamy już prawie 8 lat.Pytanie brzmi ;dlaczego to tak długo trwa?W ciągu roku kolejka przesunęła się tylko 4 miesiące.Kiedy się spodziewać pierwszych papierów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petycję składał teść w Krakowie, parę miesięcy póżniej przyszedł list z nadanym nam numerem WRW.......i tak się sprawa toczy. W między czasie urodziło nam się drugie dziecko i wtedy teściowa przez agencję w Chicago (niestety nie wiem co to za agencja , ale teściowa mówi ze wiarygodni)dostarczyła akt urodzenia dziecka do Departamentu Stanu. Dzwoniłam kilka razy ambasady ale tam właściwie nie udzielają żadnych informacji , powiedzą tylko żeby czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...