Skocz do zawartości

Slub I Oczekiwanie Na Gc


qllio

Rekomendowane odpowiedzi

Ten adwokat to chyba jakis niezbyt skoro mowi takie rzeczy. W ogole powinien zaczac od tego, ze Tobie nie wolno wyjezdzac, czas oczekiwania w Polsce jest teraz dluzszy niz w USA (sa wyjatki, ale bardzo male). Niektore osoby w Polsce czekaja nawet 1,5 roku podczas kiedy w USA srednio czeka sie pol roku, plus dolicz sobie, ze masz zakaz wlotu przez 3 lata, nalezy starac sie o waiver a to zajmuje czas i KOSZTUJE DUZO (zeby nie powiedziec BARDZO duzo), pomijam Twoje szanse na waiver, ktore sa jakie sa.... Ciekawe czy powiedzial Ci o tym adwokat? Wiec jakiekolwiek porownywanie czasu oczekiwania na legalizacje miedzy USA a Polska w Twoim przypadku jest bezsensowne - i od tego adwokat w ogole powinien byl zaczac rozmowe. Wtedy mialabys uproszczone zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byl maly zarcik z tymi kamieniami narzutowymi:) brutalna prawda zaczyna do mnie docierac teraz w kazdym razie lepiej teraz niz po wyjezdzie:)

zastanawia mnie tylko pewnosc prawnika co do dlugosci oczekiwania w polsce na gc oraz zupelne ignorowanie tego iz przesiedzialam wize......

pozdrawiam jeszcze raz dziekujac:)

strasznie sie ciesze, iz istnieje takie forum gdzie mozna znalezc odpowiedzi od ludzi zajmujacych sie tym profesjonalnie i zyczliwie:)

dziekuje jeszcze raz ...

ale pozwole sobie pomeczyc kolejnym pytaniem w celu upewnienia sie czy info tym razem dotyczace mojego syna jest prawdziwe, mianowicie

- syn w lutym 2009 bedzie mial 18 lat, jaka data sie liczy? czy data zlozenia wnioskow o sponsorowanie przez meza czy data rozpatrzenia, otrzymania gc, ktora moze miec miejsce kiedy on juz skonczy 18 lat ( do 18 roku zycia automatycznie przyznawane jest gc dziecku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qllio a zaplacilas mu za udzieleni Ci informacji?

poczytaj troche Forum i sama zobaczysz jacy moga byc prawnicy.Bywa tak ze prawnicy takie rzeczy opowiadaja ze szkoda na nich czasu oraz kasy.

a syn gdzie jest?a czy Ojciec syna ma pozbawione prawa rodzicielskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest prawnik mojego partnera, ktory prowadzi mu pewne sprawy, wiec wydawaloby sie, ze informacje sa rzetelne, byc moze nadmiar spraw jakie ma na glowie spowodowal, iz umknelo mu cos najbardziej istotnego czyli moje przesiedzenie wizy... wszyscy jestesmy ludzmi, i daleka jestem od oceniania kogokolwiek....:) w kazdym razie ciesze sie, ze mozna jeszcze w tym gaszczu, a raczej kotle ludzkim ( jakim jest us) uzyskac informacje w sposob naturalny:)

ale juz spotkalam sie z hochsztaplerami w ny a dokladniej medycznymi, ktorzy nic wspolnego nie maja z ojcem hipokratesem ..nie wiem czy o nim slyszeli wogole:) ale to juz inna bajka....

pozdrawiam

syn jest ze mna w us, jestem po rozwodzie, ojciec mieszka sobie w polsce i nie ma odebranych praw rodzicielskich

i ukladamy sobie zycie od nowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byla krotka odpowiedz telefoniczna pana ktory zajmuje sie prawem imigracyjnym,

niestety rowniez ja przesiedzial

powiedziano mi, ze jesli pobierzemy sie przed ukonczeniem przez mojego syna 18 roku zycia, wszystko powinno byc ok, czyli ze do 21 roku zycia w takim wypadku moze on dostac gc

mam nadzieje ze to prawda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako adwokat imigracyjny NIGDY nie spotkalam sie z tym, zeby jakikolwiek adwokat znajacy prawo imigracyjne namawial kogos do wylotu do Polski jesli dana osoba przesiedziala wize. Nigdy sie z tym nie spotkalam. Takie rzeczy nie umykaja komus - on po prostu wprowadzil Cie w blad i powiedzmy to uczciwie, ze udzieli ci zupelnie blednej informacji. Jesli tak samo bedzie Ci wypelnial dokumenty to rzeczywiscie mozecie miec wesolo albo raczej niewesolo.

To co Ci powiedzial to jest podstawa prawna, to nie sa jakies rzeczy zawiklane, to jak 10 przykazan Bozych dla adwokata imigracyjnego. Dlatego wlasnie mowilam, ze powatpiewam w jego wiedze imigracyjna. Moze jest dobry w czyms innym, ale wybacz - to co Ci powiedzial to kompletne bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo to pytanie rzucone gdzies tam mimochodem wczesniej w czasie rozmowy telefonicznej, dlatego stwierdzilam, iz moglo cos mu tam umknac, w kazdym razie plany wyjazdowe teraz wziely w leb, poczekam grzecznie tutaj na gc:)

karina jak wyglada sprawa z gc dla mojego syna? moglabys jeszcze mi na to odpowiedziec, bylabym bardzo wdzieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Bylo to pytanie rzucone gdzies tam mimochodem wczesniej w czasie rozmowy telefonicznej, dlatego stwierdzilam, iz moglo cos mu tam umknac, w kazdym razie plany wyjazdowe teraz wziely w leb, poczekam grzecznie tutaj na gc:)

karina jak wyglada sprawa z gc dla mojego syna? moglabys jeszcze mi na to odpowiedziec, bylabym bardzo wdzieczna

na oficjalnej stronie "united states govermment" czytalam o tym ze malzonkowie i dzieci do 21 roku zycia otrzymuja gc, jesli jeden z malzonkow/rodzicow ja uzyska. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...