Skocz do zawartości

Slub I Oczekiwanie Na Gc


qllio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam maly orzech do zgryzienia:)

Jestem w us na nieaktualnej wizie turystycznej, czyli na niczym...

mam zamiar zalegalizowac pobyt poprzez malzenstwo z obywatelem us, z ktorym notabene jestesmy w dluzszym zwiazku, zdaje sobie sprawe z okresu oczekiwania na GC bedac tutaj, wyniknely male perturbacje z ktorymi wiaze sie prawdopodobny powrot w najblizszym czasie do polski( na pare miesiecy), czyli przed otrzymaniem GC, prosze o informacje jak dlugo mialabym oczekiwac na GC w Polsce i co musialabym ewentualnie zrobic zeby ja tutaj uzyskac

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie. To daje Ci mozliwosc ubiegania sie o zmiane statusu tu na miejscu, jesli jednak wyjedziesz, to bedziesz musiala odczekac odpowiedni czas (3 lub 10 lat) zanim zostaniesz spowrotem wpuszczona do USA. Samo malzenstwo nic ci nie daje, dopiero zlozenie papierow o AOS. A jesli je zlozysz musisz czekac tu na miejscu dopoki nie dostaniesz zielonej karty do reki, jesli wyjedziesz przed tym zostanie to uznane za porzucenie aplikacji o GC, a nawet jesli dostaniesz pozwolenie na podrozowanie, tez nie powinnas wyjezdzac, bo mozesz nie zostac wpuszczona na granicy spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze sie mylisz, w koncu obywatel w usa ma tez swoje prawa i nie bedzie czekal na zone 10 lat...

Obywatel ma swoje prawa, ale Ty ich nie masz. Jak wyjedziesz to nie wrócisz przez pewien czas, choćbyś miała 3 amerykańskich mężów. Wiele zależy od tego, ile czasu przesiedziałaś wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wiem , ze nieznajomosc prawa nie zwalnia od stosowania takowego, obojetnie jak bzdurne byloby:) wiec nie obrzucajcie mnie kamionkami prosze, ja tylko chcialam sie upewnic, gdyz powiedziano mi, ze okres oczekiwania w polsce jest mniej wiecej zblizony do oczekiwania tutaj ( nawiasem mowiac, a raczej w nawiasie:) adwokat poinformowal mnie w taki wlasnie sposob), a przeczytalam, ze 3-10 lat:) co mnie porazilo nieco:) przesiedzialam wize o niecaly rok

wiec prosze sie nie dziwic , iz jestem nieco zdezorientowana

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wiem , ze nieznajomosc prawa nie zwalnia od stosowania takowego, obojetnie jak bzdurne byloby:) wiec nie obrzucajcie mnie kamionkami prosze, ja tylko chcialam sie upewnic, gdyz powiedziano mi, ze okres oczekiwania w polsce jest mniej wiecej zblizony do oczekiwania tutaj ( nawiasem mowiac, a raczej w nawiasie:) adwokat poinformowal mnie w taki wlasnie sposob), a przeczytalam, ze 3-10 lat:) co mnie porazilo nieco:) przesiedzialam wize o niecaly rok

Nikt Ciebie niczym nie obrzuca :) Po prostu temat był już poruszany.

Czas oczekiwania w Polsce wynosi obecnie ok. roku. Dla Ciebie jednak nie jest to opcja, bo z chwilą gdy opuścisz USA, zostanie na Ciebie nałożony zakaz wjazdu na 3 lata (bo przesiedziałaś wizę o niecały rok, gdybyś przesiedziała o więcej niż rok, zakaz obejmowałby 10 lat). Nielegalny pobyt będzie Ci darowany tylko wówczas, gdy będziesz się starała o GC na terenie USA. Przybliżony czas oczekiwania na interview w USA zależy od miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...