Skocz do zawartości

Kanada Czy Usa?


kuba_grd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam pytania. Gdzie latwiej sie dostac na stale legalnie? Kanada czy USA? W Kanadzie tez jest Green Card czy jakos inaczej to sie nazywa?

Mam dosc bliska ciotke w Chicago (siostre mojego dziadka), ktora siedzi w USA ok 30 lat juz, ma obywatelstwo itd i mam pytanko. Czy w jakis sposob moze mi ciocia pomoc w zdobyciu GC (stalego pobytu)? POdejrzewam ze pewnie nie ale wole spytac :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ciotka jesli Ci pomoze bo roznie jest z tym to moze Ci pomoc np w szukaniu zony :)

bo jak dobrze poczytasz dzial emigracja to wyjdzie jakie masz szanse na GC w USA ..

Co do Kanady Ona ma PR Card i teraz od Ciebie zalezy jak sie zalapiesz bo teraz wszedl nowy program na staly pobyt w Kanadzie,tych proramow jest troche .W Kanadzie tez mozesz sobie poszukac zony i czy Ona ma staly pobyt lub tez obywatelstwo to czas oczekiwania jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakty mamy dobre wiec spoko :) Jedna sprawa jest, ze ja nie chce zony hehe :) Mam tu swoja dziewczyne i razem za jakies 2-4 lata chcielibysmy wyjechac ;) Zastanawiam sie czy USA czy Kanada. Zawsze chcialem do USA jechac ale moze do Kanady latwiej wize dostac, dlatego pytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spelnisz wymogi na wize na pobyt staly to taka wize otrzymasz do Kanady,co do USA moze w przyszlym roku bedziemy mogli brac udzial w loterii wizowej .

Jesli bys sie nie kwalifikowal na ta wize to pozostaje wiza pracownicza -studencka i tam na miejscu moglbys zmienic status stalego rezydenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spelnisz wymogi na wize na pobyt staly to taka wize otrzymasz do Kanady,co do USA moze w przyszlym roku bedziemy mogli brac udzial w loterii wizowej .

Jesli bys sie nie kwalifikowal na ta wize to pozostaje wiza pracownicza -studencka i tam na miejscu moglbys zmienic status stalego rezydenta :)

Czyli jesli wybralbym Kanade to nie musze brac udzialu w zadnych loteriach itd? Dostaje wize na staly pobyt na takiej zasadzie jak np turystyczna do USA? :)

Mozesz rowzinac to z wizami do USA? Jesli zalatwilbym sobie wize pracownicza albo studencka to bedac juz w USA moglbym starac sie o zielona karte? Bez zadnych loterii? Duzo jest odmowien? Wiesz moze?

Jeszcze jedno wazne pytanie. Jesli mam wyksztalcenie srednie (matura zdana) to moge starac sie o GC bez zandego stazu w pracy? Bo jesli ktos nie ma sredniego wyksztalcenia to musi przepracowac minumin 2 lata w swoim zadwodzie. Wyczytalem tak - to prawda? Dobrze rozumuje?

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wizy pracownczej -studenckiej mialem na mysli Kanade i tylko Kanade..w USA z tym moze byc trudniej ale o tym poczytasz na Forum..

A masz na mysli jaka wize dostac do Kanady?bo np studencka-pracownicza szybko dostaniesz ale na pobyt staly mozesz troche poczekac i czasami sie czeka pare miesiecy a czasami dluzej niz 1 rok.A i to nie jest jak z wiza turystyczna,musisz pokazac ze masz zawod,ze masz doswiadczenie,ze umiesz jezyk itd

pocztytaj tutaj o tym:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/index.asp

Co do loterii to jesli masz mature to masz duza pewnosc ze dostaniesz wize ale musisz jeszcze pokazac ze tam dasz sobie rade i wtedy od rozmowy zalezy czy Ci dadza wize ,masz to szczescie ze wrazie czego Ciotka moze Ci wyslac affidavit of support ze wrazie czego pomogla by Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, myslalem ze mowiles o USA :) Wize do Kanady tez na staly pobyt chcialem.

Mature mam za 2 lata bo w technikum jestem. Mam nadzieje ze uda mi sie ja zdac. Bede probowal chyba z ta loteria. Mam nadzieje ze bedzie juz dla Polakow otwarta.

A powiedz mi czy wiesz gdzie w tej chwili lepszy jest standard zycia? Kanada czy USA? Jesli USA to zastanawiam sie miedzy dwoma miastami. Chicago a NY. Ciotka mieszka w Chicago. Gdzie lepiej z praca itd?

Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie napiszesz jaki bedziesz miec zawod?do tego najlepiej jakbys mial doswiadczenie w tym zawodzie .

Co do zycia to zalezy jaki rejon Kanady Cie interesuje .Bo np duzy pracy jest w Prowincji Alberta ale jak bedziesz miec dobry zawod to prawie wszedzie znajdziesz cos dla siebie.

ps za 2 lata roznie moze byc i to co pisze odnosi sie na dzien dzisiejszy i chcialbym abys o tym wiedzial ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawod informatyk o specializacji grafika komputerowa mam miec. Poki co to dosc malo tej grafiki mam wiec nie wiem jak bedzie mi szlo, czy to polubie itd. Ogolnie informatyke lubie i nie mam z nia zadnych problemow (sprzet, system, oprogramowanie, interesuje sie tez sieciami).

Rozumiem, ze wiele moze sie zmienic ale wole poptac, zorientowac sie jak jest teraz. Zawsze to cos. Ja sie kompletnie nie znam na rejonach Kanady. Chcialbym trafic do tego angielskim jak cos. Francuskiego w zyciu sie nie uczylem a z ang dobrze sobie radze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...