Skocz do zawartości

Kanada Czy Usa?


kuba_grd

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, no to dobrze :)

Moglbym wiedziec co Ty bys wybral? Tzn. USA czy Kanada? Chcialbym poznac opinie roznych osob i uzasadnienie jesli moge oczywiscie :)

A majac rezydenture kanadyjska moge rowniez podróżować po USA bez problemu czy nawet zamieszkac tam w razie czego? Czy tylko jesli mam obywatelstwo kanadyjskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na Twoim miejscu to uczylbym sie jezyka,jakby sie dalo to bym polecial do tej Ciotki a potem pojechal do Kanady i zobaczyl co i jak ,bo moze Kanady Ci sie nie spodoba :)

Do tego uczylbym sie zawodu i moze podlapal jakas fuche aby miec doswiadczenie

No i nawazniejsze to czytalbym strony na temat pobytu stalego i moze za 2 lata cos sie zmieni w USA lub tez w Kanadzie ,bo moze byc tak ze pewne przepisy sie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciotki daloby sie bo byla w ten weekend u mnie i powiedziala ze jakbym byl w USA to moge sie u niej zatrzymac. Wiec radzisz starac sie o jakas wize turystyczna i wtedy zobaczyc co i jak czy od razu o GC i jak mi sie nie spodoba to zostac w Stanach? :) Praktyki bede mial w szkole jeszcze. Za rok jakos chyba az...4 tyg. Malo ale zawsze cos. Po szkole jednak i tam do pracy chce pojsc przynajmniej na rok zeby cos zarobic i odlozyc na ten wyjazd. Do jezyka sie przykladam, staram sie jak moge i jest chyba oki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic nic na czarno bo to nie o to chodzi przeciez. Chcialbym normalnie zyc, pracowac itd. na legalu wszystko. Czekaj bo sie pogubilem troszke :)

Powiedzmy, ze dostane ta wize turystyczna, wjade do USA, odwiedze od razu Kanade, spodoba mi sie tam i co wtedy? Wracac do PL i tak czy siak starac sie o GC/stalu pobyt w Kanadzie lub USA? Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic nic na czarno bo to nie o to chodzi przeciez. Chcialbym normalnie zyc, pracowac itd. na legalu wszystko. Czekaj bo sie pogubilem troszke :)

Powiedzmy, ze dostane ta wize turustyczna, wjade do USA, odwiedze od razu Kanade, spodoba mi sie tam i co wtedy? Wracac do PL i tak czy siak starac sie o GC/stalu pobyt w Kanadzie lub USA? Dobrze rozumuje?

Zacznijmy od tego, że nie masz podstaw do starania się o GC w USA i nie wiadomo czy będziesz miał. O Kanadzie wiem tyle, że jest łatwiej. Próbuj z Kanadą. Będąc rezydentem czy obywatelem Kanady możesz swobodnie podróżować po USA, ale nie możesz tam mieszkać, a pracować tylko pod pewnymi warunkami (i tylko jeśli jesteś obywatelem Kanady), o których możesz poczytać sobie w necie:

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1274.html#3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac na pobycie turystycznym masz 1 mozliwosc dostac staly pobyt w Kanadzie,to bedzie malzenstwo w innym przypadku musisz sie starac o pobyt po za Kanada.Co innego jakbys pracowal legalnie lub tez sie uczyl bo teraz jest taki nowy program ale o tym poczytasz na tej stronie co Ci podalem.

Jackie On majac staly pobyt w Kanadzie potrzebuje wize do USA nawet jesli jedzie turystycznie no chyba ze Polacy beda mogli jezdzic bez wiz do USA,co innego obywatel Kanady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...