Skocz do zawartości

Kanada Czy Usa?


kuba_grd

Rekomendowane odpowiedzi

odpowiedz mi prosze kto takie cos mowi?

Np w aplikacji ds 156 nie ma punktu na temat loterii a jest o petycji na pobyt staly a to nie to samo bo jesli Cie nie wylosuja to nie ma nic o Tobie ..

Mozliwe. Dlatego napisalem "wg niektorych osob", bo to obiegowa informacja, ktorej nie potwierdzam zadnymi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Z inf to rozumiem. Np. programowanie itd. Dopiero zaczynam to brac. Coz bede musial chyba ksztalcic sie w innym kierunku (studia). Mam jeszcze troche czasu zeby wszystko sobie przemyslec. Nie wiem jak to bedzie z ta dobra uczelnia bo orlem nie jestem. Nie mam zlych stopni (moze czasem - lenistwo przede wszystkim) ale jednak obawiam sie co do studiow. A co myslisz/myslicie o studiach zaocznych? Moglbym pracowac normalnie przynajmniej podczas ich trwania. Albo najchetniej szczerze mowiac to zrobilbym sobie jakas szkole policealna 2 letnia tylko czy to nie bedzie za malo?

Jesli chodzi o studia zaoczne ...

Szczerze mowiac mam bardzo zle zdanie o tej formie edukacji (na co pewnie obrazi sie kilka osob, ktore w ten sposob studiuja).

Sytuacja po takich studiach w Polsce zwykle nie jest zbyt wesola. Nie mam zielonego pojecia jak to wyglada w USA - byc moze nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkola w pewien sposob sie liczy ale najwazniejsze jest to co bedzies po niej umial i czy to bedziesz mogl dobrze sprzedac i bedziesz to kochal .Bo jesli sadzisz ze pujscie na studia cos zalatwia to sie mylisz...

Od tego zacznij co chcesz robic w swoim zyciu oraz co kochasz robic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce patrzy sie na typ studiow, i to mocno.

Na studiach dziennych zajecia masz przez ok. 23 dni w miesiacu (w niektore z tych dni od wczesnego rana do poznego wieczora). Na studiach zaocznych zajecia masz przez 4 dni w miesiacu. Roznica zauwazalna - przeklada sie to na przerabiany material i na ogolny poziom nauczania.

Musze jednak dodac, ze oceny na studiach nie pokazuja tak mocno czy jestesmy dobrzy lub slabi w swoim zawodzie - bardzo czesto trzeba uczyc sie samemu (spraw praktycznych, a nie spotykanych czesto w programach nauczania rzeczy calkowicie nieprzydatnych), zdobywac wiedze naprawde przydatna w zawodzie. Pracodawcom zalezy zwykle na zatrudnieniu pracownika z jak najwieksza wiedza, niestety nie zawsze maja mozliwosc to sprawdzic.

Przez to studenci slabych uczelni (nawet ci bardzo dobrzy) sa czesto dyskwalifikowani na samym starcie przez szkole, w ktorej studiowali (znam takie przypadki). Placa po prostu za zla opinie o szkole (mimo, ze nie roznia sie wiedza od dobrych studentow uznanych uczelni). Podobnie jest ze studiami zaocznymi. Wsrod studentow zaocznych na pewno znajdzie sie jakis procent studentow, ktorzy sa swietni i ktorzy swoja wiedza przebijaja wiekszosc studentow studiow dziennych - olbrzymia czesc studentow zaocznych nie ma jednak wiekszych szans w starciu z studentami dziennymi.

Generalizujac mozna powiedziec, ze srednia wiedza osob po studiach dziennych jest znacznie wyzsza od sredniej wiedzy osob po studiach zaocznych - wiedza o tym pracodawcy i chetniej zatrudniaja ludzi po studiach dziennych.

Co do wyjazdu po maturze i nauce w USA.

Wracamy teraz do punktu poczatkowego - w jaki sposob znajdziesz sie w USA, z czego bedziesz placil za szkole?

Jesli chodzi o szkole ochroniarska. Jako rezydent dostaniesz taka prace bez wiekszych problemow (chociaz lepiej przygotowac sie do tego zawodu w USA, a nie w Polsce - podejrzewam, ze polski papierek ochroniarza nie przyda sie tam za bardzo) - no ale znow powrot do tego samego punktu - w jaki sposob zostaniesz rezydentem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mysle o loterii wizowej (chodzi o rezydenture).

Sly co kocham? Kulturystyke (tak wiem niektorych to moze dziwic, a nawet smieszyc). Jeli mialbym dobrze platna prace zwiazana z tym sportem to czulbym sie jak ryba w wodzie. Wiedze mam spora na temat treningu, diet, suplementacji, wspomagaczy itd.

Jesli chodzi tez o mnie to jestem troche zlota roczka. Nie boje sie pracy, szybko sie ucze, potrafie sie odnalezc w nowym srodowisku. Wiele bliskich mi osob to zauwaylo i ja tez tak o sobie mysle.

Dzieki za wyjasnienie co i jak z tymi studiami :) Jestem w kropce ehh... czy studia czy szkola policealna tutaj w PL czy moze jednak tam. Za szkole placilbym za to co zarobie np. na budowie. Nie zakladam ze od razu bede mial super warunki. Staram sie byc realista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...