Skocz do zawartości

W&t 2009


Ola110

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Oby u mnie tez były takie możliwości. Ale zdawanie egzaminu w październiku to troche ryzykowne jest.

A poza tym na W&T trzeba sie zapisywac juz. A terminy egzaminów to Bóg raczy wiedziec kiedy nam podadza.

Bez ryzyka nie ma zabawy :)

Na W&T zapisac mozna sie teraz i w razie problemow zmodyfikowac termin wylotu (zwykle istnieje taka mozliwosc, czesto wplywa jednak na ostateczna cene biletu).

Na Twoim miejscu staralbym sie o wczesne zaliczenie egzaminow i wylecialbym do USA na poczatku czerwca (zdecydowanie lepiej wyjechac wczesniej niz wrocic pozniej - 4 miesiace od 1 czerwca to naprawde nie to samo co 4 miesiace od 1 lipca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie ma z tym wiekszych problemow, naprawde.

Doswiadczenia moje i moich znajomych mowia, ze pracodawcy zatrudniajacy studentow z Polski raczej malo sie nimi przejmuja - te wyjazdy do USA dla niektorych z nas wydaja sie czyms szalenie waznym i 'perfekcyjnie zorganizowanym', a otrzezwienie przychodzi gdy pracodawca zapomina nas odebrac z lotniska (mimo, ze umawial sie z nami dokladnie) :)

Na pewno sa prace, w ktorych rzecz wyglada inaczej - nie chcialbym generalizowac - podejrzewam jednak, ze dla wiekszosci pracodawcow takie podejscie jest wspolne.

Do tematu W&T trzeba czasem podejsc na luzie - nie wszystko zalezy od nas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Wzorem moich starszych braci zdecydowałem się na program W&T. Początkowo byłem zainteresowany Fosterem, ale jako że biuro mają tylko w Warszawie (jestem z Katowic) to trochę utrudnia to komunikację. W tym poscie przeczytałem że równie dobre opinię ma Almatur, który dodatkowo ja biuro w Katowicach.

Wszyscy mówili że lepiej jechać na zachodnie wybrzeże, więc zdecydowaliśmy (z 2 kolegami) się na słoneczną Kalifornię :). W poniedziałek wybieramy się do Almatura poszukać konkretnych ofert. Ale już teraz jestem w stanie zgadać się odnośnie wspólnego mieszkania/pracy.

jak coś to wyślijcie PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem juz po aplikacji w ccusa, mam wgląd w baze pracodawców i musze powiedzieć, że jest w czym wybierać. Nie wiem czy to dużo ale na chwile obecna 35 pracodawcow(wiekszosc ma kilka miejsc pracy) i codziennie sa nowi...

Ostatnio ta lista tez byla pelna. Bylo bardzo duzo pracodawcow na mapce z tym ze wszyscy juz w lutym/marcu byli pozajmowani. A CCUSA oczywiscie ich nie usuwało i wysyłalem zgłoszenia na ktore pracodawcy odpowiadali ze juz nie ma miejsc. I pracy przez ta stronke nie znalazłem. Tak wiec ta stronka to taka sciema raczej. No chyba ze w tym roku jest inaczej.

Mimo to polecam CCUSA bo sa najtansi chyba. Inne biura zdzieraja jak moga. Minusem CCUSA sa tez kiepskie oferty na targach (praktycznie do samych parkow rozrywki).

A co do opcji independent to jest fajna ale trzeba byc przygotowanym na dosc dlugie szukanie pracy. Ja szukalem ponad tydzien ale niektorzy mieli duze problemy ze znalezieniem. :) Pewnie to zalezy tez od miejsca do ktorego sie wybieracie i od znajomosci jezyka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy w tym momencie nie jest już za późno żeby zdecydować się W&T? Z tego co się zorientowałem na stronach biur to chyba nie. Obawiam się jednak że mogły zostać już same ochłapy jeśli chodzi o oferty. Pomysł pojechania na W&T narodził się zupełnie spontanicznie w mojej głowie właśnie teraz. Jestem na ostatnim roku na polibudzie i pomyślałem czemu by nie przełożyć obrony na październik i nie skorzystać ze studenckiego klimatu ostatni możliwy raz. Wcześniej po@#$na uczelnia nie dawała mi specjalnie takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, też jestem na ostatnim roku. Na worku byłam już dwa razy. Jak najbardziej polecam wiec decyduj sie czym prędzej :P. Co do ofert, to zalezy gdzie chciałbyś jechac, ale napewno znajdziesz jeszcze wiele ciekawych propozycji, niektórzy decyduja sie jeszcze później niz Ty :P. Ja np. lece na Alaske, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...