Skocz do zawartości

Opłata Wizowa Na K1, Ds156, Itd.


Kamildzianka

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem, zlinczujecie mnie... Znowu to samo pytanie, ale ja naprawde szukalam tego na forum i nie znalazlam, a spieszy mi sie.

Slyszalam, ze oplate mozna uiscic w ambasadzie na miejscu w okienku (jestem mile zdziwiona, bo kiedys trzeba bylo pobiec szybko na poczte i spocona stawic sie przed konsulem). Z drugiej strony na http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/mrv_fee.html napisane jest, ze musze miec juz to oplacone i podbite. Co mam zrobic? Szlag mnie juz trafia.

Czy moge oplacic dzien wczesniej i miec kwit ze soba, czy raczej ma byc z tego samego dnia? Czy moge oplacic to na miejscu w kasie w ambasadzie?

Czy ten DS-156 ma byc faktycznie dwustronnie? Kurna, mam to w dwoch kopiach, wszystko 6 kartek. Wiem, wiem, nie trzeba tej ostatniej strony z kodem, ale wole tachac ze soba, nie zaszkodzi. Nie wspominajac o tym, ze juz drugi raz przyslali mi przeterminowane formularze i musialam je sobie drukowac. Skandal! Papiery z 2004 roku.

No i po trzecie - czy jest tu ktos, kto ma sie tam stawic 17 pazdziernika? Byloby milo podrozowac razem.

BTW - narobilo nam sie fiance...

http://poland.usembassy.gov/uploads/wD/63/...ctober-2008.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge oplacic to na miejscu w kasie w ambasadzie?

Ja placilam na miejscu, ale to w 2005 bylo;)

Czy ten DS-156 ma byc faktycznie dwustronnie? Kurna, mam to w dwoch kopiach, wszystko 6 kartek. Wiem, wiem, nie trzeba tej ostatniej strony z kodem, ale wole tachac ze soba, nie zaszkodzi. Nie wspominajac o tym, ze juz drugi raz przyslali mi przeterminowane formularze i musialam je sobie drukowac. Skandal! Papiery z 2004 roku.

nie wiem, sama mialam z tym zamieszanie, ja mialam recznie wypelniany a pod ambasada ktos mnie naciagnal na komputerowe wypelnianie, to chyba bylo jednak niepotrzebne?

Jest was tam troche :)

Ale pamietaj ze w tym sa rowniez bialorusinki i ukrainki

Powodzenia!

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW - dzieki za Twoja strone; bardzo nam, narzeczonym, pomoglas! :)

Hmm, mowisz, ze w 2005 roku namowili Cie na elektroniczny? Dziwie sie, bo ja bylam po wize w 2004 i juz wtedy kazano mi wypelnic to na komputerze. Wiec teraz z latwoscia wniosek wypelnilam, ale nie wiem, czy moze byc na 3 kartkach... W ogole mam wrazenie, ze wszystko jest jakos napisane malo przejrzyscie, ze mnie kur. trafia. Skoro tylu ludzi ma z tym problemy i 150 pytan - czy nie moznaby ulatwic im i zamiescic porzadne wskazowki? Traktuje sie nas jak bydło.

Kto wiec byl ostatnio na K1 i czy placil na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest jakos napisane malo przejrzyscie, ze mnie kur. trafia.

;) ladnie powiedziane :lol:

moje przemyslenia po 3 latach

wizy turystyczne wypelnia sie online

przy wizie K1 wysylaja ci wniosek i nic nie pisza zeby robic online wiec chyba nie trzeba :)

jak ktos wie na pewno to prosze sie z nami koniecznie podzielic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Jestem ostatnio klebkiem nerwow, to dlatego.

A Amerykanom nie zalezy, aby instrukcje byly napisane czytelnie, logicznie, porzadnie. Juz wspominalam o przeterminowanych formularzach. Do tego wszystkie ich smieszne instrukcje sa kserowane chyba po raz 10-ty, malo co widac na papierze. Niby wszystko wyjasnione dokladnie, wypunktowane, a gdy przychodzi co do czego, to wszyscy mamy kupe pytan, a jeden blad - i wszystko bedzie screwed.

Wlasnie, poczytalam troche - K1 jest imigacyjna wg ambasady, a takowe oplaca sie na miejscu. Czy tak? Kto byl ostatnio i moze poswiadczyc z reka na sercu? :)

No i wniosek na K1 od nich dostalam, ale - data z 2004, krzywo skserowany... Nie chce, aby sie ktos do mnie doczepil!

KW - powiem Ci, ze wlasnie dzieki Twojej stronce doszlismy do wniosku, ze trza ;) nam isc na K1. Wiedzialam, ze zajmie to mase czasu (od marca kompletowalismy dokumenty, w kwietniu NOA), ale te miesiace rozlaki beda nam wynagrodzone. Dlatego nie warto, tak mysle, isc na turystycznej i bac sie, krecic, zmyslac, pilnowac terminow. Tylko K1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...