Skocz do zawartości

Przedluzenie Wizy Turystycznej


walt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w Usa i do konca wizy zostal mi jeszcze mieciac. Chcialbym przedluzyc wize o 2-3 miesiace. Co najlepiej wpisac w uzasadnieniu. Z tego co wyczytalem na odpowiedz czeka sie nawet do trzech miesiecy i do czasu otzrymania odpowiedzi jest sie legalnie. Jak jednak po wygasnieciu obecnej wizy moge poswiadczyc ze jestem legalnie.

W przypadku uzyskania negatywnej odpowiedzi ile czasu ma sie na opuszczenie USA

pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami jest to 3 miesiace a czasami jest to i 6 miesieczy...Co do powodow to moga byc rozne np slubu kolegi-przyjaciela,jak widzisz nie ma prostej odpowiedzi.

Inna tez sprawa, zdajesz sobie z tego sprawe ze jak wyslesz papiery na przedluzenie to Oni nie maja Ci obowiazku tego przedluzyc,jak pujdziesz po nastepna promese do Ambasady to moga Ci odmowic wydania ,mozesz miec problemy z wjazdem na teren USA jesli wrocisz do Polski i bedziesz chcial w krotkim okresie czasu wrocic do USA na tej samej promesie wizowej...

Co do opuszczenia USA to dostaniesz to w odpowiedzi i nie jest to dlugi czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja aplikacja o przedluzenie wizy musi dotrzec do nich najpozniej do godziny 11:59PM 7 listopada. Najlepiej wyslac papiery poczta, ulsuga 'overnight' (koszt 16,5$) najpozniej 3 listopada (mozna i pozniej ale 3ci jest terminem 'stressfree'). W momencie odebrania przez nich aplikacji jestes legalnie i czekasz na odpowiedz. Jezeli wpiszesz swoj adres mailowy w aplikacji to dostaniesz na niego informacje o przyjeciu Twojej aplikacji do rozpatrzenia, jeszcze przed odebraniem takowej informacji normalna poczta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i wszystko było by jasne, gdybyś chociaż wspomniał, gdzie, i na jaki adres wysyłać taką prośbę o przedłużenie ważności zezwolenia przy - w moim przypadku - wizie 10 - letniej!? Jaki adres, jaki e-mail, bo mnie też czas ucieka!?

Mam problem, za kilka dni mam wylot, i nie wiem co zrobić, więc kombinuję tak: skoro nieobowiązują nas wizy do Kanady, a moja wiza USA jest ważna 10 lat (na lotnisku w Newarku zezwolono mi na pobyt do 2 listopada 2008!), to czy muszę koniecznie wrócić do Polski samolotem, czy też wystarczy jak wjadę na jakiś czas do Kanady. Tylko pewnie muszę przypilnować faktu "wbicia pieczątki" na granicy USA - Kanada, tak, aby było widoczne, że napewno nie złamałem prawa, i wyjechałem z USA na czas. Ile zatem musiałbym być w Kanadzie, aby móc ponownie wjechać na kolejne 6 miesięcy do USA, i czy to wogóle ma sens!? A może lepiej lecieć do Polski? Proszę o pilną pomoc, może ktoś z Was już tak zrobił, i wjechał bez problemów ponownie do USA... Czy Kanadyjczycy pytają o kasę, ile jej masz na pobyt, itp, proszę pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Fugazi, czyzbys zapomnial, ze oprocz aplikacji trzeba dolaczyc list o przedluzenie wizy, tlumaczac dlaczego chcesz te wize przedluzyc, udowodnic, ze masz pieniadze na utrzymanie sie w USA, bilet powrotny i oczywiscie wyjasnienie dlaczego 6 miesiecy to bylo za malo aby podrozowac po USA. Tak wiec moj drogi bierz sie do pracy, bo czlowiek czeka, a na pewno troszke Ci to zajmie aby mu wszystko wypelnic tak jak ma byc, bo chyba nie chcesz narazac kolegi na odmowe.... A wiesz, ze odmow teraz sporo wiec sie postaraj :P Aha, pamietaj o oplacie do immigration! :rolleyes: I pospiesz sie, bo czas ucieka.

A tak a propos to wlasnie tego typu wiadomosci dostaje non stop. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej Pana przepraszam, że moja udzielona bezinteresowanie informacja byla niekompleta, czy życzy Pan sobie rownież aby bezpłatnie wypełnić i wysłać w Pańskim imieniu aplikację pod odpowiedni adres?

Słuchaj no Fugazi, ja zakładam, że kiedy udzielasz odpowiedzi, to albo coś wiesz, albo chcesz wypłoszyć pytającego... Nie można tak po prostu palnąć "ble ble", bo nie po to te forum tu utworzono. Bądź nieco bardziej życzliwy, nigdy bowiem nie wiesz do końca na czym np ja się znam, kto wie czy ja, jako dziennikarz nie okaże się komuś pomocny, nawet Tobie w innym przypadku. Wykorzystujmy zatem te Forum zgodnie z przeznaczeniem, tak jak tego chcą założyciele - Administratorzy. Jeśli możesz spojrzeć wyżej, to piszę tam o kwesti wjazdu do Kanady z USA, skoro tam nas wizy nieobowiązują. A formularze umie wypełniać sam, wysyłać też, tylko nie od razu wiem, gdzie. Więc zamiast kpić ze mnie, pochwal się znajomością tematu - sprawy, grzecznie proszę! Raczej nie będę przedłużał wizy, ale myslę o wypadzie do Kanady. To tyle, z góry dziękuję za ew odpowiedź, poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...