Skocz do zawartości

Petycja I 130


donata771

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie jestem pewna czy nie bylo o tym wczesniej ale ja nie moglam znalezc tego rodzaju petycji.Chce Was prosic o porade.10 sierpnia 2005 roku zostala przyjeta w Californii petycja zlozona na mnie przez moja Mame obywatelke US mieszkajaca na Florydzie.Co miesiac sledze jak i czy wogole przesowa sie data rozpatrywanej I130 for an unmarried son or daughter over 21.Poniewaz w Californi mieli jakis korek przez 1 rok nie ruszylo sie nic w I130.Dwa miesiace temu z January 2003r przesunelo sie na Aprill 2003.Podobno czeka sie do 5 lat lecz nie wyglada na to by tak mialo byc.Niby zostalo mi 2 lata...czekam juz przeciez ponad 3 lata...Chcialabym zapytac czy moge leciec i czekac w US a nie w Polsce.Czy moglabym wedlug jakiegos przepisu mieszkac,pracowac i moje dwoje dzieci do szkoly puscic...wiem,ze bez SS ciezko cokolwiek zalatwic,ale moze jest jakas szansa.Oczywiscie nie mam zamiaru leciec i zostac nielegalnie,za duzo moglabym stracic.Co o tym sadzicie?jest jakas rada?pozdrawiam-Donata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego prawa ze mozesz tam czekac(pracowac,mieszkac itp) ,jesli juz to albo czekasz na pobycie turystycznym do konca sprawy lub tez np na wizie studenckiej.Wazne aby utrzymac legalny pobyt.

Co do dzieci to beda mogly chodzic do szkoly bo jak narazie nie sprawdza sie dzieciom legalnosci pobytu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje.Pozostaje mi czekac w takim razie w Polsce.Szkoda byloby poleciec i zaprzepascic.Zostaje mi leciec na przyszle wakacje.Nie wiem jak to jest na wizie studenckiej poniewaz nie jestem studentem,nie ucze sie.Mam nadzieje,ze nie bedzie trzeba czekac dluzej niz te 2 lata jeszcze.Jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...