Skocz do zawartości

Noa A Ss# I Prawo Jazdy


coralka

Rekomendowane odpowiedzi

Ojej, problem w tym, ze gdy bede miala EAD, moja K1 juz wygasnie...

Poprobuje w tym tygodniu, pojade i popytam.

Mam wrazenie, ze jakos wszystkie inne wizy maja czysto okreslone zasady, a na K1 to sami urzednicy nie wiedza czasami, co robic. Problemy z SSN, z prawkiem, dwukrotne przechodzenie medical. Wychodzi na to, ze najlepiej zrobic tak: przyjechac, pobrac sie w ciagu paru dni, pazalatwiac wszystko od razu i zdazyc z NOA i EAD przed uplywem 90 dni K1. Ale kto tak robi? Widzialam tylko na stronie KW, a cala reszta, w tym ja, chyba sie guzdrze i pozniej wychodza same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mi chodzilo o to ze albo musisz miec EAD albo wazne K1 i akt slubu(ale tu nie ma 100%)

na visajouney zdaje sie pisza ze trzeba czekac

od 2005 moglo sie pozmieniac

niby K1 to najbardziej reklomendowane przez imigration rozwiazanie ale tyle jest z tym problemow ze juz lepiej czekac w polsce na Cr1 albo brac slub na turystycznej, bo w rzeczywistosci dopuki nie dostaniesz EAD traktuja cie prawie jak kogos na turystycznej i ani pracy pozadnej ani czym do pracy i klocic sie trzeba..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz po slubie zmienic nazwisko na SS, nie wiem jak jest ze zmiana adresu w SS

sama SS card przysluguje ci teraz tylko ta z napisem "valid only with work authorization"

jesli taka masz teraz to nie musisz nic zmieniac,dopiero z zielona karta mozesz zmienic SS card na ta bez napisu

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po slubie i juto jade zmienic nazwisko na mojej SS card. O zmianie adresu nic nie wiem, ale o wszysko zapytam. Kamildzianka, Ty zostalas przy swoim nazwisku wiec pewnie nie musisz nic zmieniac.

Z kolei mam duzy problem z moim employment authorization. Otoz wbili mi pieczatke na JFK, ze moge pracowac, ale z tego co rozumiem to tylko do konca wizy. Jestem w trakcie wypelniania papierow do USCIS razem z podaniem o nastepne EAD. Dzisiaj dostalam prace i nie bardzo wiem co robic. Jesli zaczne prace to wyglada na to ze legalnie moge pracowac tylko do konca stycznia czyli wygasniecia wizy. A potem musze zrezygnowac z pracy i czekac na EAD zeby znowu zaczac pracowac? Dziwne to jakies. Ta praca jest na stale i jesli zrezygnuje to juz na dobre. Kompletnie nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiesze doniesc, ze w IL prawko mozna zrobic bez NOA - moy boy dzwonil i patrza jedynie na wize i na SSN! No i odnawiac prawka u nich nie mozna, kazdy z innego stanu musi robic testy od nowa. Lece jutro jesli nie na testy, to chociaz po ksiazeczke z przepisami.

Cool!

Daj znac co dokladnie chcieli i na jak dlugo wystawili ci permit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...