Skocz do zawartości

Kolejny Rfe. Do Ilu Razy Sztuka?


FUGAZI

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja po krotce przedstawia sie tak: w kwietniu br. wyslalismy pakiet I-485, w czerwcu dostalem zaproszenie na odciski i przy okazji RFE (o kilka oddatkowych dokumentow, czesci z nich nie bylo w instrukcjach ale wygamanie ktorych wdaje sie sensowne), pod koniec pazdziernika, kiedy spodziewalem sie work permitt (90 dni po odciskach i 87 po RFE- zaokraglajac) zamiast niego dostalismy kolejny RFE tym razem na kazde z nas osobno, z tym ze mielismy wysalc dokumenty "krzyzowo" tzn. ja papiery zony, ona moje i czesciowo wszystko byloby zrozumiale, tylko ja mialem wyslac jej Birth Certificate i nasz Akt Malzenstwa ktore to juz raz wyslalismy w pakiecie poczatkowym, wraz z podstawowymi dokumentami.

Nie ukrywam, ze taka sytuacja nieco mnie zbulwersowala i powstalo kilka pytan:

1. Dlaczego USCIS nie zarzadal wszystkich brakujacych dokumentow od razu w pierwszym RFE? Ktos mial podobna sytaucje?

2. Ile razy USCIS moze wysylac RFE? Nasz przypadek wyglada jakby po uplywie 3 miesiecy jakis gamon otworzyl teczke i stwierdzil: "o! jeszcze tego brakuje i tego". W ten sposob to sprawa moze sie tak opozniac o 3 miesiace co 3 miesiace do konca swiata.

3. Czy nie da sie ominac terminu 87 dni na doslanie dokumentow? To jest absurdalne, ze nawet jezeli zaniose im te kwity na drugi dzien to sprawa wisi tak czy inaczej przez 3 miesiace, w tej sytuacji jestesmy juz pol roku w plecy.

4. Nalezy juz cos z tym robic (prawnik, kongresmen, wpadniecie w histerie w lokalnym USCIS etc.) czy czekac co bedzie dalej?

Z gory dzieki za podzielenie sie info i nie ukrywam, ze skromnie licze na kilka zdan od Kariny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja po krotce przedstawia sie tak: w kwietniu br. wyslalismy pakiet I-485, w czerwcu dostalem zaproszenie na odciski i przy okazji RFE (o kilka oddatkowych dokumentow, czesci z nich nie bylo w instrukcjach ale wygamanie ktorych wdaje sie sensowne)

I TU JUZ JEST PYTANIE: CO MIALES DOSLAC? JESLI WYSLANIE CZEGOS WYDAJE SIE SENSOWNE WIEC BYC MOZE PO PROSTU ZAPOMNIALES CZEGOS WLOZC DO KOPERTY ITD. TRZEBA BY ZNAC TWOJA SYTUACJE ZEBY CI COS WIECEJ POWIEDZIEC.

, pod koniec pazdziernika, kiedy spodziewalem sie work permitt (90 dni po odciskach i 87 po RFE- zaokraglajac) zamiast niego dostalismy kolejny RFE tym razem na kazde z nas osobno, z tym ze mielismy wysalc dokumenty "krzyzowo" tzn. ja papiery zony, ona moje i czesciowo wszystko byloby zrozumiale, tylko ja mialem wyslac jej Birth Certificate i nasz Akt Malzenstwa ktore to juz raz wyslalismy w pakiecie poczatkowym, wraz z podstawowymi dokumentami.

CZASEM TAK SIE ZDARZA.

Nie ukrywam, ze taka sytuacja nieco mnie zbulwersowala i powstalo kilka pytan:

1. Dlaczego USCIS nie zarzadal wszystkich brakujacych dokumentow od razu w pierwszym RFE?

BO MA PRAWO ZADAC DOKUMENTOW KIEDY CHCE - TO TAK W SKROCIE. WIDOCZNIE DOKUMENTY TRAFILY NA BIURKO SUPERVISORA I TA OSOBA BADZ TO ZNALAZLA BLEDY W DOKUMENTACH BADZ NIESCISLOSCI BADZ MIALA WATPLIWOSCI CO DO DOKUMENTOW, KTORE JUZ WYSLALISCIE BADZ CZEGOS BRAKOWALO ITD. I WYSLALA NASTEPNY RFE.

Ktos mial podobna sytaucje?

2 RFE - ZNAM KILKA PRZYPADKOW, ALE TO JEST BARDZO, BARDZO RZADKA SYTUACJA.

2. Ile razy USCIS moze wysylac RFE?

SKOLKO GODNO. :(

Nasz przypadek wyglada jakby po uplywie 3 miesiecy jakis gamon otworzyl teczke i stwierdzil: "o! jeszcze tego brakuje i tego". W ten sposob to sprawa moze sie tak opozniac o 3 miesiace co 3 miesiace do konca swiata.

NIEKONIECZNIE GAMON. MOZE PO PROSTU COS WZBUDZILO WATPLIWOSCI - I WTEDY SUPERVISOR PRZED WYSLANIEM DOKUMENTOW DO LOKALNEGO URZEDU IMIGRACYJNEGO, KAZE COS JESZCZE DOSLAC.

3. Czy nie da sie ominac terminu 87 dni na doslanie dokumentow?

NIE DA SIE.

To jest absurdalne, ze nawet jezeli zaniose im te kwity na drugi dzien to sprawa wisi tak czy inaczej przez 3 miesiace, w tej sytuacji jestesmy juz pol roku w plecy.

TO SA NIESTETY 'UROKI' BIUROKRACJI.

4. Nalezy juz cos z tym robic (prawnik, kongresmen, wpadniecie w histerie w lokalnym USCIS etc.) czy czekac co bedzie dalej?

ANI PRAWNIK (BO NIE MA TAKOWEJ SILY) ANI KONGRESMAN (BO USCIS NIE ZLAMALO PRAWA ANI NIE ZLAMALO TIME FRAME) ANI LOKALNY USCIS (KTORY NAWET NIE MA TWOJEJ SPRAWY) NIE POMOZE. OBSTAWIAM, ZE BYLY WATPLIWOSCI W DOKUMENTACH I DLATEGO TO SIE CIAGNIE I DLATEGO SA PYTANIA - ZEBY TAKA OPCJE WYKLUCZYC TRZEBA BY SPOJRZEC W TWOJE DOKUMENTY I DOPIERO ROBIC COS DALEJ.

Z gory dzieki za podzielenie sie info i nie ukrywam, ze skromnie licze na kilka zdan od Kariny

PROSZE UPRZEJMIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za odpowiedz. Wiem juz co prawdopodobnie wzbudzilo podejrzenia USCIS: sezon wiosna-lato spedzilem poza domem, pracujac na Wschodnim Wybrzezu i zaznaczylem to w dokumentach, pracowalem oficjalnie, placac podatki etc. Uwazalem, ze lepiej bedzie zaznaczyc to w dokumentach i ewentualnie poniesc konsekwencje pracy bez autoryzacji niz zatajac zupelnie fakt kilkumiesiecznego pobytu poza domem i pracowac na czarno. Przynajmniej IRS nie moze sie przyczepic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I TU JUZ JEST PYTANIE: CO MIALES DOSLAC? JESLI WYSLANIE CZEGOS WYDAJE SIE SENSOWNE WIEC BYC MOZE PO PROSTU ZAPOMNIALES CZEGOS WLOZC DO KOPERTY ITD. TRZEBA BY ZNAC TWOJA SYTUACJE ZEBY CI COS WIECEJ POWIEDZIEC.

Za pierwszym razem chodzilo o doslanie jakiejs dodatkowej ewidencji do Affidavit of Support i mojego pelnego odpisu aktu urodzenia, bo do oryginalnego pakietu zalaczylem skrocony. To wydaje sie sensowne i calkowicie uzasadnione. Mnie zbulwersowal fakt, ze za drugim razem poprosili o dokumenty ktore dostali w oryginalnym pakiecie oraz to, ze nie zarzadali calej dodatkowej ewidencji od razu- ale to juz mi wyjasnilas.

NIEKONIECZNIE GAMON. MOZE PO PROSTU COS WZBUDZILO WATPLIWOSCI - I WTEDY SUPERVISOR PRZED WYSLANIEM DOKUMENTOW DO LOKALNEGO URZEDU IMIGRACYJNEGO, KAZE COS JESZCZE DOSLAC.

OK, zgadzam sie, ale mam nadzieje, ze sparwa nie idzie potem jeszcze wyzej- do superwajzora superwajzora ktory moze zauwazyc jakies kolejne bledy.

2 RFE - ZNAM KILKA PRZYPADKOW, ALE TO JEST BARDZO, BARDZO RZADKA SYTUACJA.

No to troche mnie to niepokoi, z jednej strony dobrze, ze nie jest to jakis kompletnie odosobniony przypadek, ale nadal jest to rzadkosc. Mam nadzieje, ze nie bede jedynym przypadkiem ktory dostal 3 RFE.

TO SA NIESTETY 'UROKI' BIUROKRACJI.

No wlasnie, to samo powiedziala moja zona kiedy bylismy w USCIS i sciela sie delikatnie z urzedniczka ktora uwazala za stosowne wytlumaczyc nam ze to dla naszego dobra zebysmy mieli czas na zebranie dokumentacji z czym moja kobitka nie mogla sie zgodzic. Bylo to jakies dwa tygodnie przed tym kiedy dostalismy drugie RFE i przez chwile myslalem nawet ze jest jakas forma zemsty urzedniczej (:

Rozmowa z pania z okienka przypominala ta z piosenki Kazika 'Natalia w Bruklinie': "zenujace przesluchanie przez robota z ambasady".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

11 Grudnia dostałem maila informującego, że zamówili już dla mnie kartę (Employment Authorization) i powinna dojść w ciągu miesiąca, następnego dnia z kolejnego maila dowiedziałem się, że wysłali już Advance Parole. Czyli sie sprawa ruszyła- co mi poprawiło znacznie nastrój przed Świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...