Skocz do zawartości

Petycja


dygac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 48 lat i obecnie przebywam w USA. Mój ojciec ma obywatelstwo po swoim ojcu. Był zaprzysiężony w ambasadzie, otrzymał paszport itp.

Wszystkie potrzebne dokumenty ma wyrobione. Chciałabym, aby złożył na mnie petycję i czy w ten sposób najłatwiej mogę otrzymać obywatelstwo tak jak on?

Moja koleżanka była w identycznej sytuacji i wszystko zakończyło się sukcesem. niestety nie mam z nią kontaktu żeby dopytać o szczegóły.

Jak to wszystko załatwić, podpowiedzcie proszę nawet w dużym skrócie.

Jeśli macie kontakt do sprawdzonego prawnika imigracyjnego to też możecie podac mi kontakt.

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
Witam

Mam 48 lat i obecnie przebywam w USA. Mój ojciec ma obywatelstwo po swoim ojcu. Był zaprzysiężony w ambasadzie, otrzymał paszport itp.

Wszystkie potrzebne dokumenty ma wyrobione. Chciałabym, aby złożył na mnie petycję i czy w ten sposób najłatwiej mogę otrzymać obywatelstwo tak jak on?

Moja koleżanka była w identycznej sytuacji i wszystko zakończyło się sukcesem. niestety nie mam z nią kontaktu żeby dopytać o szczegóły.

Jak to wszystko załatwić, podpowiedzcie proszę nawet w dużym skrócie.

Jeśli macie kontakt do sprawdzonego prawnika imigracyjnego to też możecie podac mi kontakt.

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Jestem dokładnie w identycznej sytuacji i kompletnie nie wiem od czego zacząć.Chętnie nawiązałbym kontakt mailowy z osobami które byłby wstanie mi pomóc przejść przez cały papierkowy proces.Pragnę dodać że jestem na pobycie legalnym (wiza turystyczna).Podaję mój mail:filip13@onet.eu

Z góry pragnę wszystkim podziękować,pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszyskim kazda sytuacja jest inna. Jesli tata jest obywatelem to najprostsza sprawa jest sprawdzic czy ty nie dziedziczysz po ojcu obywatelstwa - w 90% odpowiedz jest 'nie'.

Jezeli odpowiedz jest 'nie' i jesli tata jest w Polsce to moze zaczac cie sponsorowac na green card - ale.... i tu pojawia sie problem - tata aby kogos posonsorwac musi miec domicyl w USA. Domicyl oznacza, ze ojczyzna taty jest USA. Jesli tata jest caly czas w Polsce to petycja przepadnie w ostatnim etapie sponsorowania (kiedys o tym pisalam, moze sly6 znajdzie ten post i poda Wam link). Teraz konsulowie sa bardzo wyczuleni na tym punkcie.

Jesli nadal chcesz zeby tata cie sponsorowal to moze albo zlozyc petycje I-130 w Polsce albo w USA. Czas oczekiwania na zatwierdzenie tejze petycji jest dlugi - kilka lat (zwlaszcza jesli ktos ma 48 lat i zapewne jest zonaty). Pozniej sprawa trafi do NVC i na koncu do ambasady w Warszawie. Dobrze by bylo aby w tym czasie tata przylecial do USA i rozwiazal sprawe z domicylem. Pamietaj, ze bedziesz potrzebowal wspolsponsora finansowego jesli tata nie pracuje i nie placi podatkow w USA.

Jesli macie pytania, to pytajcie, postaram sie odpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jestem dokładnie w identycznej sytuacji i kompletnie nie wiem od czego zacząć.Chętnie nawiązałbym kontakt mailowy z osobami które byłby wstanie mi pomóc przejść przez cały papierkowy proces.Pragnę dodać że jestem na pobycie legalnym (wiza turystyczna).Podaję mój mail:filip13@onet.eu

Z góry pragnę wszystkim podziękować,pozdrowionka

kazda sprawa jest inna i datego czesto jest tak, ze Ania Kowalska dostaje obywatelstwo po ojcu, a Tomek Nowak juz nie. Najlepiej dowiedziec sie szczegolow i wtedy zaczynac sprawe a nie wzorowac sie na kims, bo ten ktos moze mial podobna sytuacje ale nie taka sama - szkoda zeby wszystko przepadlo.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...