Skocz do zawartości

Wielka Prosba:), Testy Na Prawo Jazdy.


Bea1

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz po prostu isc do DMV i zdawac egzamin, ale jak nie chcesz czekac (a czasami kolejki tam maja kosmiczne) to mozesz sie umowic na konkretny dzien i godzine, obsluza Cie duzo szybciej. Egzamin praktyczny jest pare dni po teoretycznym. Dadza Ci pare terminow do wyboru i wszysto bedziesz wiedziala kiedy i o ktorej. Egzamin praktyczny jest bardzo krotki. Nie ma tzw. placu, pytaja za to gdzie sie wlacza wycieraczki i ktory pedal to gaz, a ktory hamulec:P Od razu jedziesz na miasto, pare minut doslownie i egzamin w kieszeni. Nie ma sie co stresowac, bo egzamin na prawo jazdy jest duzo prostszy niz w Polsce. Powodzenia!

o to wlasnie mi chodzilo! wielkie dzieki!

ustalilam date z Mezem:), wtedy ma czas :)

no a ja sobie ustalilam ze sama soba bo przysypiam juz z ta broszurka od miesiaca wiec potrzebuje motywacji :)

Robilas ten test ze strony dmv - normalnie niektore pytania sa idiotyczne! np w ktora strone masz skrecic kola czekajac na skret w lewo na srodku skrzyzowania!? :rolleyes:

albo w ktora strone masz skrecic kola gdy wpadniesz w poslizg, tego nawet maz mi wytlumaczyc nie potrafil bo to przeciez zalezy od napedu i sytuacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja tez wczoraj wlasnie robilam ten test i pytalam boya o te wlasnie pytania!

Na skrzyzowaniu, przy skrecaniu w lewo, kola musza byc PROSTO! A to dlatego, ze jesli ktos cie uderzy niespodziewanie z tylu, twoj samochod (przy skreconych kolach w lewo), wpadnie na srodek skrzyzowania, a przy kolach na prosto zostanie tylko popchniety do przodu.

A dot. poslizgu - kola ZAWSZE ustawiamy w strone poslizgu, a nie, jak sie zazwyczaj uwaza, w przeciwna, zeby wyrownac.

Sa obrazki w mojej ksiazeczce z przepisami dot. wlasnie poslizgu, calkiem logicznie wytlumaczone. Jesli skrecisz kola w strone poslizgu, to kola beda wtedy prosto do kierunku jazdy. Heh, trudno to wytlumaczyc, ale taka jest zasada.

Zapomnialam sie pytac - czy w moge w takim razie wypozyczyc samochod z tych wypozyczalni? Nie mamy nikogo z samochodem, mieszkamy w miescie, autobusy, pociagi sa bliziutko. Nawet mamy piekne polaczenie pociagiem do DMV, dlatego wiec dziwie sie, ze trzeba samochodem. A wypozyczyc auto ze szkoly jazdy za kilkadziesiat dolarow, kurcze, troche drogo, ale jesli nie bedzie wyjscia, to pojde i na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, podzwonilismy, popytalismy i sprawa wyglada tak:

dla stanu IL na test jazdy trzeba miec swoj samochod/pozyczony. DMV potwierdzilo, ze mozna miec wypozyczony samochod. W wypozyczalni poproszono o ID i o karte kredytowa, a my oboje mamy debetowa. No i tyle z mojego prawka wyszlo dzisiaj... Cos czuje, ze skoncze swoja przygode jedynie z ID, bez prawka i bede miala problemy z praca. No chyba ze pracodawca zgodzi sie pomoc mi w wyrobieniu prawa jazdy i uzyczy samochodu.

Ech, a myslalam, ze bedzie tak pieknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ma znaczenie czy masz carte debetowa czy kredytowa?W wypozyczalni biora tez karty debetowe.Musza to zrobic dla zabezpieczenia.Z ciagaja Ci z konta ok 250$ jako depozyt i jak samochod zwracasz to Ci je oddaja i pobieraja tylko oplate za wypozyczenie.

Ja tez wczoraj wlasnie robilam ten test i pytalam boya o te wlasnie pytania!

Na skrzyzowaniu, przy skrecaniu w lewo, kola musza byc PROSTO! A to dlatego, ze jesli ktos cie uderzy niespodziewanie z tylu, twoj samochod (przy skreconych kolach w lewo), wpadnie na srodek skrzyzowania, a przy kolach na prosto zostanie tylko popchniety do przodu.

A dot. poslizgu - kola ZAWSZE ustawiamy w strone poslizgu, a nie, jak sie zazwyczaj uwaza, w przeciwna, zeby wyrownac.

Sa obrazki w mojej ksiazeczce z przepisami dot. wlasnie poslizgu, calkiem logicznie wytlumaczone. Jesli skrecisz kola w strone poslizgu, to kola beda wtedy prosto do kierunku jazdy. Heh, trudno to wytlumaczyc, ale taka jest zasada.

Zapomnialam sie pytac - czy w moge w takim razie wypozyczyc samochod z tych wypozyczalni? Nie mamy nikogo z samochodem, mieszkamy w miescie, autobusy, pociagi sa bliziutko. Nawet mamy piekne polaczenie pociagiem do DMV, dlatego wiec dziwie sie, ze trzeba samochodem. A wypozyczyc auto ze szkoly jazdy za kilkadziesiat dolarow, kurcze, troche drogo, ale jesli nie bedzie wyjscia, to pojde i na to.

a z jakiego stanu masz bryczka? bo ja z virginii nie mam o tych poslizgach ani srodku skrzyzowania :)

a np to:

8. To stop in an emergency situation when your car does not have ABS brakes, you should:

a) pump the brakes

:rolleyes: slam on your brakes

c) apply hard steady pressure without locking up your wheels

d) slam on your brakes so you lock up all the wheels

czemu "c" a nie nie "a"?

i czym sie roznia regular headlights od lowbeams? :)

Dziewczyny pamietajcie ze w kazdym stanie jest inaczej i te testy sa z Nowego Jorku

Kiedys byl tu jakis dobry post o roznicach w zasadach jazdy i o czym pamietac na egzaminie z jazdy

K

No wlasnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bylismy w wypozyczalni, w ktorej placi sie od godziny i nie biora depozytow. Nie chcieli przyjac karty debetowej, bo to niby mniej bezpieczna, bo nie ma polaczenia z bankiem, czy jakos tak argumentowali. Bedziemy jeszcze probowac.

Ksiazke z przepisami mam z IL, a w tym pytaniu odpowiedz bedzie C, bo :

- pytanie jest o nagla sytuacje, wiec wtedy nie bedziesz hamowac pulsacyjnie, tylko nacisniesz z rownomierna sila na hamulec, prawda?

- pulsacyjnie hamuje sie w czasie deszczu, na poczatku deszczu szczegolnie, kiedy nawierzchnia jest najbardziej sliska, oraz po wjechaniu w gleboka kaluze (aby "wysuszyc" hamulce i sprawdzic przyczepnosc kol).

Z tym headlights i lowbeams to sie moj boy nawet dziwil, bo on tez nie zna roznicy; patrzylam w slowniku i oba slowa oznaczaja to samo... Trzeba sie zapytac jakiegos wytrawnego kierowcy, moze bedzie wiedzial.

Znalazlam odpowiedz, chociaz niewiele mi ona mowi:

Low beam (dipped beam, passing beam, meeting beam) headlamps provide a distribution of light designed to provide adequate forward and lateral illumination with limits on light directed towards the eyes of other road users, to control glare. This beam is intended for use whenever other vehicles are present ahead.

High beam (main beam, driving beam, full beam) headlamps provide a bright, centre-weighted distribution of light with no particular control of light directed towards other road users' eyes. As such, they are only suitable for use when alone on the road, as the glare they produce will dazzle other drivers.

Czy mam rozumiec, ze mamy cztery rodzaje swiatel: regular headlights, low beam, high beam i parking lights? Czym sie roznia parking lights od low beam w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ponizszy post zostal przypisany do wypowiedzi Angie13 - sorry Angie :)

Wlasnie sie spytalam szefa i on mowi ze regular headlights dziela sie na low beams i highbeams, ale sa jeszcze parking lights, to te najslabsze i uzywa sie ich na przyklad na imprezach samochodowych (kino samochodowe itp) zeby Cie bylo widac ale zeby jednoczesnie nie oslepiac.

Mowi ze moge go cytowac ale ze nie jest 100% pewny :)

To pisala anituha.

a z jakiego stanu masz bryczka? bo ja z virginii nie mam o tych poslizgach ani srodku skrzyzowania :rolleyes:

a np to:

8. To stop in an emergency situation when your car does not have ABS brakes, you should:

a) pump the brakes

B) slam on your brakes

c) apply hard steady pressure without locking up your wheels

d) slam on your brakes so you lock up all the wheels

czemu "c" a nie nie "a"?

i czym sie roznia regular headlights od lowbeams? :)

No wlasnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wczoraj wlasnie robilam ten test i pytalam boya o te wlasnie pytania!

Na skrzyzowaniu, przy skrecaniu w lewo, kola musza byc PROSTO! A to dlatego, ze jesli ktos cie uderzy niespodziewanie z tylu, twoj samochod (przy skreconych kolach w lewo), wpadnie na srodek skrzyzowania, a przy kolach na prosto zostanie tylko popchniety do przodu.

A dot. poslizgu - kola ZAWSZE ustawiamy w strone poslizgu, a nie, jak sie zazwyczaj uwaza, w przeciwna, zeby wyrownac.

Sa obrazki w mojej ksiazeczce z przepisami dot. wlasnie poslizgu, calkiem logicznie wytlumaczone. Jesli skrecisz kola w strone poslizgu, to kola beda wtedy prosto do kierunku jazdy. Heh, trudno to wytlumaczyc, ale taka jest zasada.

Zapomnialam sie pytac - czy w moge w takim razie wypozyczyc samochod z tych wypozyczalni? Nie mamy nikogo z samochodem, mieszkamy w miescie, autobusy, pociagi sa bliziutko. Nawet mamy piekne polaczenie pociagiem do DMV, dlatego wiec dziwie sie, ze trzeba samochodem. A wypozyczyc auto ze szkoly jazdy za kilkadziesiat dolarow, kurcze, troche drogo, ale jesli nie bedzie wyjscia, to pojde i na to.

Masz moze te pytania ?:)...bardzoo prosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...