Skocz do zawartości

Wielka Prosba:), Testy Na Prawo Jazdy.


Bea1

Rekomendowane odpowiedzi

do tego to juz doszlysmy, ale dzieki :) chodzi o to co to regular headlights?

Dziewczyny pamietajcie ze w kazdym stanie jest inaczej i te testy sa z Nowego Jorku

Kiedys byl tu jakis dobry post o roznicach w zasadach jazdy i o czym pamietac na egzaminie z jazdy

K

szukam, szukam tego postu i nie moge znalezc :)

Ten link ktory podalas do stanu NY jest naprawde swietny.

No nie, przez to cale szukanie sie zestresowalam, bo znalazlam jakis stary post z 2006 roku, na ktorym jest napisane ze na egzamin praktyczny czeka sie miesiac! A mi potrzebne przed swietami bo jedziemy daleeeeeeeeeko! to prawda?

jest tam tez napisane ze jak sie ma prawko miedzynarodowe to nie trzeba robic praktycznego? To jakeis stare zasady czy nadal tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zadzwon do DMV i zapytaj, czy musisz sie umawiac na konkretny dzien, jesli tak duzo jest zainteresowanych. Ja moge pojechac kiedy chce, podobno szybko i sprawnie to idzie.

Z miedzynarodowym to tez pewnie zalezy gdzie... Tak mialam w 2004 w NJ, okazalam tylko miedzynarodowe i przeszlo, jedynie musialam zrobic teoretyczny na komputerze. Pozniej w PA tez bez problemow. A teraz, kurna, w IL musze zdawac wszystko od nowa. Nie dosc, ze maja najwyzszy tax ze wszystkich stanow, to jeszcze to! W glowach im sie poprzewracalo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...7558&hl=DMV

tu jest ten stary post

w NY trzeba sie umawiac i czasami sie troche czeka, ale nie wiem jak jst teraz zima

pytanie czy potrzebujesz driving class

A mi potrzebne przed swietami bo jedziemy daleeeeeeeeeko!

Jesli jedziesz z mezem to wystarczy ci lernenrs permit, ktory dostaniesz jak zdasz teoretyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do DMV i zapytaj, czy musisz sie umawiac na konkretny dzien, jesli tak duzo jest zainteresowanych. Ja moge pojechac kiedy chce, podobno szybko i sprawnie to idzie.

Z miedzynarodowym to tez pewnie zalezy gdzie... Tak mialam w 2004 w NJ, okazalam tylko miedzynarodowe i przeszlo, jedynie musialam zrobic teoretyczny na komputerze. Pozniej w PA tez bez problemow. A teraz, kurna, w IL musze zdawac wszystko od nowa. Nie dosc, ze maja najwyzszy tax ze wszystkich stanow, to jeszcze to! W glowach im sie poprzewracalo!

No nie wierze ze jest drozszy niz Virginia! tu sie placi $32 a kolezanka zza scianki dzialowej wyrobila sobie w Indianie za $12 !

a to musisz tak te prawa jazdy zmieniac? nie mozna jezdzic na prawku ze starego stanu ?

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...7558&hl=DMV

tu jest ten stary post

w NY trzeba sie umawiac i czasami sie troche czeka, ale nie wiem jak jst teraz zima

pytanie czy potrzebujesz driving class

Jesli jedziesz z mezem to wystarczy ci lernenrs permit, ktory dostaniesz jak zdasz teoretyczny

wow! caly lunch szukalam! dziekuje! :) z tym learners permit to tez czad, juz mi duzo lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukalam i ja zaplace chyba 10$ za prawko. To jest tanio. W NJ w 2004 placilam chyba 25$, a w PA 10$ za transfer z NJ na PA.

Mnie chodzi o tax, czyli o podatek, ktory placisz za kazdym razem przy zakupie czegokolwiek. Tax rozni sie w kazdym stanie i moj boy narzeka, ze wlasnie w Chicago jest najwyzszy = jest najdrozszym miastem, jesli chodzi o zycie. Np. telewizor za 800$ na swieta, ale przy kasie musisz doplacic 10% taxu, czyli wychodzi ci 880$. Za glupie 80$ moglabym zakupic mase rzeczy do domu, a to jest tylko podatkiem.

Obowiazuje kierowcow zmiana prawa jazdy w ciagu 90 dni od daty zmiany miejsca zamieszkania. Oprocz tego jedynie tymczasowi rezydenci moga jezdzic na polskim prawku, ale juz stali obywatele miasta musza wyrobic prawko. Ja jestem na wizie, ktorej celem jest slub i otrzymanie zielonej karty, czyli osiedlenie sie w kraju. A wiec musze wyrobic prawo jazdy.

Dodatkowo w IL kazdy, kto zmienia prawo jazdy z innego stanu na IL, jest zobowiazany zdac test teoretyczny, a kazdy, kto ma niewazne prawo jazdy z innego stanu (czyli ja), kto podchodzi do egzaminu po raz pierwszy, musi przechodzic cala procedure od nowa. Ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...