Skocz do zawartości

Status Powracającego Rezydenta


MGAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem nic na forum co mogloby odpowiedziec na moje pytania - stad nowy watek.

W loterii (bodajze DV 2004) udalo mi sie wylosowac wize imigracyjna - zielona karte otrzymalem w czerwcu 2005 roku podczas mojego jedynego pobytu w USA (niecale 3 miesiace).

Wrocilem wtedy do kraju azeby ukonczyc studia(bylem wtedy na 4 roku studiów) jednak z zamiarem powrotu do USA w nastepne wakacje (tez na 3 mieisieczny pobyt) - zeby GC nie utracic.

Niestety osobisto/rodzinne sprawy zmusily mnie do oddania biletu w przeddzien wylotu do USA. I w ten sposob moja przygoda z GC i USA sie zakonczyla. Od tego czasu wzialem slub, skonczylem studia i rozpoczalem prace w Polsce, jednak od jakiegos czasu naszla nas z żoną nostalgia na Stany (moja żona była tam dwukrotnie na W&T) :)

I tutaj pojawiają się moje pytania :)

- czy mam szanse na odzyskanie GC - slyszalem o statusie powracajacego rezydenta, tylko czy mam na "to" szanse.

- w jaki sposób mógłbym tam wyjechac z moją żoną, która GC nie posiada i nie posiadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki za odp,

czy ktos orientuje sie zatem, jakie mam szanse na uzyskanie statusu powracajacego rezydenta (motywując niemożliwość wyjazdu tym co napisalem w poprzednim poscie) ?

Czy moja żona jest totalnie spisana na straty przy próbie uzyskania jakiejkolwiek wizy (pracownicza, czy też studia doktoranckie) ?

Dzięki z góry za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pojawiają się moje pytania :)

- czy mam szanse na odzyskanie GC - slyszalem o statusie powracajacego rezydenta, tylko czy mam na "to" szanse.

Szanse sa bardzo nikle, bo mogles ubiegac sie o bialy paszport

- w jaki sposób mógłbym tam wyjechac z moją żoną, która GC nie posiada i nie posiadała.

Zona moze sie starac o wize studencka, pracownicza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...