Skocz do zawartości

G-325 Biographic Information


magda79

Rekomendowane odpowiedzi

3. On the bottom of the page it says that "this form is submitted in connection with an application for: Naturlization, Status as Permanent Resident, or other. Do I put what its says on the I-130 form, "Petition for Alien Resident"? You should check other and just put in I-130.

http://www.immigrate2us.net/forum/showthread.php?t=25957

http://answers.yahoo.com/question/index?qi...07114853AAATjXY

http://www.immihelp.com/forms/g-325a-biogr...nformation.html

http://britishexpats.com/forum/showthread.php?t=158325 tutaj US citizen tez chcial zaznaczyc 'status as perm. res." i zobacz co mu odpowiedzieli - odpowiadal tam m.in prawnik imigracyjny.

http://forums.immigration.com/showthread.php?t=268636

kazdy z nich potwierdza to co napisalam wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale składa swoje G-325a jako załącznik do I-130 na mnie, czyli składa G-325a "in connection with an application for (mój) status as permanent resident".

NIE JEST TO PRAWDA. MAZ NIE SKLADA G-325A W ZWIAZKU Z TYM, ZEBY DOSTAL GREEN CARD (BO ON JEST OBYWATELEM) TYLKO W ZWIAZKU Z FORMA I-130. POPATRZ SOBIE NA INSTRUKCJE DO I-130, KTORA TO FORME WYPELNIA TWOJ MAZ, I MASZ TAM NAPISANE, ZE MA DOLACZYC G-325A. I W ZWIAZKU Z TA FORMA SKLADANA JEST FORMA G-325A. MOZNA WPISAC, ZE SIE SKLADA G-325A W ZWIAZKU ZE SPONSOROWANIEM ZONY (BO DO TEGO JEST I-130) ITD. ALE MAZ NIE SKLADA G-325A, BO TY LEGALIZUJESZ STATUS, ON SKLADA G-325A, BO ON SKLADA NA CIEBIE PETCJE I ON CIE SPONSORUJE. TY SKLADASZ G-325A ABY DOSTAC STATUS REZYDENTA. I TAKOWA ODPOWIEDZ ZAZNACZASZ.

Prawie dwa m-ce temu prowadziłyśmy dyskusję na ten temat z Coralką:

Na co ja odpowiedziałam jej wtedy:

Coralka odpisała:

Źródło: http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=11752&hl=

Niby prosta sprawa, a można się zaplątać. Po kilkutygodniowej lekturze forum, gdy miałam już więcej wątpliwości niż odpowiedzi na swoje pytania, zaczęliśmy szukać prawnika imigracyjnego. Niespodzianka, okazało się, że mamy prawnika imigracyjnego w dalszej rodzinie. Poszliśmy do niego, żeby przejrzał nasze formularze. Między innymi kazał zaznaczyć w G-325a męża "status as permanent resident" zamiast OTHER z wyjaśnieniem, czyli kazał zrobić tak jak zrobiła to Coralka.

Ufff, czyli nie dostali RFE za wpisanie "status as permanent resident" na formularzu męża :)

RZADKO DOSTAJE SIE ZA TO RFE, ALE CZESTO WYDLUZA TO PROCES.

Z całym szacunkiem, pani Karino, albo się nie zrozumiałyśmy, albo z jakichś powodów wprowadza mnie pani w błąd B)

A PRZEPRASZAM CZY JA TUTAJ KOGOKOLWIEK KIEDYKOLWIEK WPROWADZILAM W BLAD? WATPIE. PO PROSTU OPIERASZ SIE NA TYM CO KTOS CI ZLE POWIEDZIAL. MASZ PODANE LINKI DO SPRAW POTWIERDZAJACYCH MOJE SLOWA. NIKT NIE POTWIERDZIL SLOW TWOJEGO PRAWNIKA. JACKIE, KTORA TEZ CZYTA WIELE FOROW IMIGRACYJNYCH NIE ZETKNELA SIE Z TAKA ODPOWIEDZIA JAK DAL CI TWOJ PRAWNIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale składa swoje G-325a jako załącznik do I-130 na mnie, czyli składa G-325a "in connection with an application for (mój) status as permanent resident".

NIE JEST TO PRAWDA. MAZ NIE SKLADA G-325A W ZWIAZKU Z TYM, ZEBY DOSTAL GREEN CARD (BO ON JEST OBYWATELEM) TYLKO W ZWIAZKU Z FORMA I-130. POPATRZ SOBIE NA INSTRUKCJE DO I-130, KTORA TO FORME WYPELNIA TWOJ MAZ, I MASZ TAM NAPISANE, ZE MA DOLACZYC G-325A. I W ZWIAZKU Z TA FORMA SKLADANA JEST FORMA G-325A. MOZNA WPISAC, ZE SIE SKLADA G-325A W ZWIAZKU ZE SPONSOROWANIEM ZONY (BO DO TEGO JEST I-130) ITD. ALE MAZ NIE SKLADA G-325A, BO TY LEGALIZUJESZ STATUS, ON SKLADA G-325A, BO ON SKLADA NA CIEBIE PETCJE I ON CIE SPONSORUJE. TY SKLADASZ G-325A ABY DOSTAC STATUS REZYDENTA. I TAKOWA ODPOWIEDZ ZAZNACZASZ.

RZADKO DOSTAJE SIE ZA TO RFE, ALE CZESTO WYDLUZA TO PROCES.

Dziękuję, pani Karino, za wyczerpującą odpowiedź. Dwa miesiące temu napisałam do pani w tej sprawie wiadomość prywatną, ale odpowiedzi nie dostałam. Prawnik nie wziął od nas pieniędzy, a jeśli się pomylił, na pewno nie zrobił tego celowo. Widziałam dokumenty jego ostatniego klienta (zakrył tylko jego nazwisko), który dostał NOA w połowie listopada, a AP i EAD na początku grudnia. Mnie się nie spieszy, ale też nie wydaje mi się, żeby urzędnik imigracyjny zastanawiał się przez miesiąc, dlaczego mąż stara się niby o GC, skoro do I-130 dołączona jest kopia jego amerykańskiego aktu urodzenia i paszportu...

Tak na marginesie, powiedziałam mężowi, że mamy mały błąd, który może wydłużyć proces. Jak powiedziałam, o co chodzi, uśmiechnął się tylko i stwierdził, że na szczęście nie załatwiamy tego w polskim urzędzie... Podejrzewam, że w Polsce byłoby za coś takiego RFE, bo Polacy uwielbiają czepiać się nieistotnych szczegółów i wytykać innym błędy :)

WESOŁYCH ŚWIĄT! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, pani Karino, za wyczerpującą odpowiedź. Dwa miesiące temu napisałam do pani w tej sprawie wiadomość prywatną, ale odpowiedzi nie dostałam.

NIESTETY NIE MAM CZASU ABY WSZYSTKIM ODPISYWAC, A CZESTO JEST TAK, ZE KTOS MYSLI, ZE WYSLAL WIADOMOSC, A JA JEJ NIE MAM W SWOICH WIADOMOSCIACH.

Prawnik nie wziął od nas pieniędzy, a jeśli się pomylił, na pewno nie zrobił tego celowo. Widziałam dokumenty jego ostatniego klienta (zakrył tylko jego nazwisko), który dostał NOA w połowie listopada, a AP i EAD na początku grudnia. Mnie się nie spieszy, ale też nie wydaje mi się, żeby urzędnik imigracyjny zastanawiał się przez miesiąc, dlaczego mąż stara się niby o GC, skoro do I-130 dołączona jest kopia jego amerykańskiego aktu urodzenia i paszportu...

TO NIE URZEDNIK SIE ZASTANAWIA - FORMY G-325A IDA W ROZNE MIEJSCA (M.IN. FBI). OD TEGO CO JST ZAZNACZONE NA TEJZE FORMIE ZALEZY JAKI BEDZIE SPOSOB SPRAWDZANIA DANEJ OSOBY (KTOS KTO SPONSORUJE MA INNA DROGE SPRAWDZANIA). TUTAJ NIE PATRZY SIE CZY MASZ DOLACZONY PASZPORT AMERYKANSKI CZY NIE, BO JEGO KOPIA NIE IDZIE DO FBI. DLATEGO MIMO, ZE KOMUS SIE WYDAJE, ZE TO MALY SZCZEGOL, BO TO TYLKO TAKA KRATECZKA, TEN WLASNIE SZCZEGOL JEST NAPRAWDE WAZNY.

Tak na marginesie, powiedziałam mężowi, że mamy mały błąd, który może wydłużyć proces. Jak powiedziałam, o co chodzi, uśmiechnął się tylko i stwierdził, że na szczęście nie załatwiamy tego w polskim urzędzie... Podejrzewam, że w Polsce byłoby za coś takiego RFE, bo Polacy uwielbiają czepiać się nieistotnych szczegółów i wytykać innym błędy :)

OJ, TO POCZYTAJ CO TUTAJ SIE DZIEJE W IMMIGRATION KIEDY LUDZIE WYSYLAJA TE SAME DOKUMENTY PO 2 RAZY. TUTAJ NIE CHODZI O WYTYKANIE BLEDU, ALE O TO, ZE KTOS BEDZIE TOTALNIE ZDEZORIENTOWANY WIDZAC TAKI FORMULARZ, A URZEDNIK CI TEGO NIE POPRAWI (CHYBA, ZE PODZCZAS INTERVIEW JESLI BEDZIE GO TO INTERESOWALO). SA BLEDY, KTORE MOZE ZROBIC I NIE BARDZO TO KOGOKOLWIEK OBCHODZI, ALE SA BLEDY, KTORYCH LEPIEJ SIE WYSTRZEGAC.

WESOŁYCH ŚWIĄT! :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Dla upewnienia, w przypadku AOS na wizie K1 w trakcie jej waznosci sklada sie tylko jedno G325A na mnie? Zaczelismy wypelniac dokumenty i znow czuje sie zaguniony :) Dodam, ze zona zmienila nazwisko na moje, wiec z tego co wyczytalismy powinnismy wyslac G325 dla niej wraz z reszta dokumentow. No i teraz pytanie, czy powinnismy w takim przypadku wpisywac jakikolwiek numer w pierwszej lini (file number A) oraz co wpisac w lini This form is submitted in connection with an application for: (dla mnie oczywiscie status as permanent resident), ale co dla zony? Ostatnie pytanie to czy musi ona rowniez wpisyac swoje dane w ostatniej tabeli (Applicant: Be sure to put your name and Alien Registration Number in the box outlined by heavy border below) i jezeli tak, to co z A number dla niej skoro jest obywatelka?

Dzieki za odpowiedz:)

Edit: Czy te nowa forme G325A drukujemy w 4 kopiach, stara miala 4 strony, a ta nowa ma dwie w tym jedna z instrukcjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...