Skocz do zawartości

G-325 Biographic Information


magda79

Rekomendowane odpowiedzi

Osoby na K-1 maja inne wymogi, bo nie skladaja I-130... Chyba, ze minie okreslony czas i skladaja I-130 (co sie czasem zdarza) wtedy obie osoby wypelniaja g-325a i maz nie zaznacza, ze ubiega sie o status rezydenta.

Przepraszam, Magda, za wprowadzenie w błąd, ja wzięłam ślub na wizie B2, więc my oboje wypełniamy tę formę i zaznaczamy "status as permanent resident". Chciałam dobrze, ale przynajmniej w końcu dostałaś odpowiedź na swoje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Przepraszam, Magda, za wprowadzenie w błąd, ja wzięłam ślub na wizie B2, więc my oboje wypełniamy tę formę i zaznaczamy "status as permanent resident". Chciałam dobrze, ale przynajmniej w końcu dostałaś odpowiedź na swoje pytanie :)

Twoj maz nie moze zaznaczyc "status as permanent resident" bo on ma obywatelstwo i nie ubiega sie o status rezydenta. "Status as permanent resident" zaznaczaja tylko osoby, ktore sa sponsorowane, ale nigdy ich sponsorzy - czyli w Twoim wypadku twoj maz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj maz nie moze zaznaczyc "status as permanent resident" bo on ma obywatelstwo i nie ubiega sie o status rezydenta. "Status as permanent resident" zaznaczaja tylko osoby, ktore sa sponsorowane, ale nigdy ich sponsorzy - czyli w Twoim wypadku twoj maz.

Ale składa swoje G-325a jako załącznik do I-130 na mnie, czyli składa G-325a "in connection with an application for (mój) status as permanent resident".

Prawie dwa m-ce temu prowadziłyśmy dyskusję na ten temat z Coralką:

Forma G-325a biographic na samym dole jest "this form is submitted in connection with an application for :

Czyli w formie meza ,ktory jest obywatelem zaznaczam tak samo jak u siebie "status as permanent resident "? Bo ta forma wlasnie jest powiazana z moim dokumentami o status rezydenta.

Na co ja odpowiedziałam jej wtedy:

Ja w swoim G-325a zaznaczyłam "status as permanent resident", a w formularzu męża zaznaczyliśmy OTHER: wife's adjustment of status. Nie wiem, czy to poprawnie, ale przecież mąż nie stara się o status stałego rezydenta, więc taka wersja wydaje się logiczniejsza...

Coralka odpisała:

Tak ,maz sie nie stara o pobyt ale ta forma jest w nawiazaniu o Twoj "status as permanent resident" ,- tak mnie sie wydaje.

Źródło: http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=11752&hl=

Niby prosta sprawa, a można się zaplątać. Po kilkutygodniowej lekturze forum, gdy miałam już więcej wątpliwości niż odpowiedzi na swoje pytania, zaczęliśmy szukać prawnika imigracyjnego. Niespodzianka, okazało się, że mamy prawnika imigracyjnego w dalszej rodzinie. Poszliśmy do niego, żeby przejrzał nasze formularze. Między innymi kazał zaznaczyć w G-325a męża "status as permanent resident" zamiast OTHER z wyjaśnieniem, czyli kazał zrobić tak jak zrobiła to Coralka.

Witam :)

Dostalam dzis NOA - I-485 , I-130 ,I-765

Ufff, czyli nie dostali RFE za wpisanie "status as permanent resident" na formularzu męża B)

Z całym szacunkiem, pani Karino, albo się nie zrozumiałyśmy, albo z jakichś powodów wprowadza mnie pani w błąd :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, pani Karino, albo się nie zrozumiałyśmy, albo z jakichś powodów wprowadza mnie pani w błąd :)

Nikt nie wprowadza Ciebie w błąd - czasami USCIS przymyka oczy na takie rzeczy (to nie jest jakaś super istotna informacja), ale nie zmienia to faktu że to co proponujesz JEST niepoprawne. I teraz wszystko zależy od tego, czy twoje papiery trafią do upierdliwego urzędnika. Jak będzie formalistą, to dostaniesz RFE. Po kiego grzyba komplikować sobie życie skoro można od razu wypełnić wszystko poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wprowadza Ciebie w błąd - czasami USCIS przymyka oczy na takie rzeczy (to nie jest jakaś super istotna informacja), ale nie zmienia to faktu że to co proponujesz JEST niepoprawne. I teraz wszystko zależy od tego, czy twoje papiery trafią do upierdliwego urzędnika. Jak będzie formalistą, to dostaniesz RFE. Po kiego grzyba komplikować sobie życie skoro można od razu wypełnić wszystko poprawnie?

Po to, żeby nie dostać RFE, poszliśmy do naszego prawnika imigracyjnego, który kazał nam wpisać to, co według Ciebie jest niepoprawne. Jego firma zajmuje się tym już wiele lat i jeszcze nikt nie dostał RFE, może będziemy pierwsi, dokumenty wysyłamy jutro, dam znać w swoim wątku :)

Tak z ciekawości, co tam według Ciebie powinno być wpisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, żeby nie dostać RFE, poszliśmy do naszego prawnika imigracyjnego, który kazał nam wpisać to, co według Ciebie jest niepoprawne. Jego firma zajmuje się tym już wiele lat i jeszcze nikt nie dostał RFE

Masz wgląd w dokumenty klientów prawnika? :)

Tak z ciekawości, co tam według Ciebie powinno być wpisane?

To jest pytanie które b. często pojawia się na róznych forach tyczących imigracji do USA. W odpowiedziach których udzielali prawnicy, jeszcze nie spotkałam się z zaleceniem, by sponsor zaznaczał okienko "Status as Permanent Resident". Ja zaznaczyłam "Other" i wpisałam "I-130 filed for spouse".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnik nie mial racji i chocby jego firma zajmowala sie tym wiele lat to w tym przypadku zrobil blad. Inna rzecz, ze nikt Ci nie moze powiedziec, ze nikt z klientow tejze kancelarii nie mial RFE, bo Ty dokumentow ludzi nie widzialas. I jesli inni mieli tak powpisywane to co Tobie doradzil to jakos watpie zeby nikt nie mial RFE :)

Powinno byc "other" - i zaznaczone albo "spouse's AOS" albo "wife's/husband's adjustment of status" albo "I-130 filed for spouse" albo "concurrent I-130/I-485" albo "filing I-130 for spouse" itp. Na 100% nie status as permanent resident...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to, żeby nie dostać RFE, poszliśmy do naszego prawnika imigracyjnego, który kazał nam wpisać to, co według Ciebie jest niepoprawne.

WEDLUG MNIE JEST NIEPOPRAWNE, CO WIECEJ KAZDY KTO SIE ZNA NA PRAWIE IMIGRACYJNYM POWIE CI TO SAMO. JESLI MASZ BLEDY W TAKICH BLAHOSTKACH TO SPRAWDZ LEPIEJ WSZYSTKIE DOKUMENTY.

ZA TAKIE COS NIE POWINNAS DOSTAC RFE, ALE SPRAWA SIE MOZE WYDLUZYC, BO BEDA SPRAWDZAC DLACZEGO MAZ UBIEGA SIE O TO SAMO CO TY. ADWOKAT POWINIEN WSZYSTKO SPRAWDZIC JESLI BIERZE OD WAS PIENIADZE ZA USLUGE, W TYM WYPADKU ZROBIL DEFINITYWNIE BLAD.

WEZ SOBIE NAWET NA LOGIKE: JAK TY MOZESZ ZAZNACZYC, ZE SIE UBIEGASZ O STATUS REZYDENTA I TWOJ MAZ ZAZNACZA TO SAMO? NIE BRZMI CI TO CO NAJMNIEJ DZIWNIE? PO TO OSOBNA RUBRYKA ZEBY WPISAC, ZE APLIKACJA ZLOZONA JEST W ZWIAZKU Z TYM, ZE TO MAZ CIE SPONSORUJE. A NIE JAKIES GLUPOTY, ZE MAZ STARA SIE O GREEN CARD. I WTEDY URZEDNIK MA WSZYSTKO TAK JAK MA BYC. PO CO SOBIE ZYCIE KOMPLIKOWAC?

Jego firma zajmuje się tym już wiele lat i jeszcze nikt nie dostał RFE, może będziemy pierwsi, dokumenty wysyłamy jutro, dam znać w swoim wątku :)

CIEKAWE JAK TO SPRAWDZISZ, ZE NIKT NIE MIAL RFE... B) JANASZEK, ZAWISNY I JED PHILWIN TEZ NIGDY NIE MIELI RFE. PRZYNAJMNIEJ TAK BRZMI WERSJA OFICJALNA DLA KLIENTOW, A JAK JEST NAPRAWDE TO INNA RZECZ :rolleyes: NIGDY NIE WIERZ NIKOMU KTO CI MOWI, ZE OD NIEGO NIKT NIE MIAL RFE. CZASEM DOSTAJESZ RFE, BO URZEDNIK SIE POMYLI, ALE DOSTAJESZ RFE. OSOBISCIE NIE ZNAM LEKARZA ZEBY WYLECZYL KAZDEGO OD RAZU - CZYLI PO PRZEPISANIU JEDNEGO LEKARSTWA, ANI NIE ZNAM ADWOKATA, KTORY NIE MIAL RFE. JESLI KTOS CI TAK MOWI, TO SORRY, ALE CIE KLAMIE.

Tak z ciekawości, co tam według Ciebie powinno być wpisane?

POWIEDZIALAM CI WYZEJ. POTWIERDZILA CI TO INNA OSOBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...