Skocz do zawartości

G-325 Biographic Information


magda79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyjechalam do USA na wize narzeczenska, juz jestesmy po slubie i wypelniamy papiery,

Co mam wpisac w formie G-325, gdzie jest napisane: this form is submitted in connection with an application for:

zaznaczam "OTHER (Specify) i co wpisuje w specify? K1 Adjustemnt of Status for Wife?

Dziekuje z gory za odpowiedz

Aha, i jeszcze jedno pytanie, czy przed wyslaniem papierow do Immigration musze sprawdzic

"availability of green card" czy cos takiego (ktos mi to ostatnio powiedzial)

moje I-94 wygasa 14 stycznia i z tego co wiem, to do tego czasu musze wyslac papiery.

Wiec nie mialam zamiaru sprawdzac niczego przed wyslaniem papierow.

Jezeli chodzi o moj case to to samo co w poprzednim mailu :-)

Wesolych Swiat wszystkim zycze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ktos Ci zle powiedzial, bo dla Ciebie nie ma availability of green card - Ty pod nic takiego nie podlegasz. I to nie ma nic wsplnego z data wjazdu, slubu itd.

Nie masz tez zadnej konkretnej daty do jakiej musisz wyslac dokumenty, prawo tego nie precyzuje. Dobrze jest aby wplynely do daty uplywu K1, jednak nie jest to ani konieczne ani prawnie wymagane. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino, dziekuje pieknie za odpowiedz,

a moglaby mi pani tez pomoc w sprawie pierwszego pytania?

Co wpisuje w G-325 A dla mojego meza Amerykanina?

Co mam wpisac w formie G-325, gdzie jest napisane: this form is submitted in connection with an application for:

zaznaczam "OTHER (Specify) i co wpisuje w specify? K1 Adjustemnt of Status for Wife?

Dziekuje z gory za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypelniasz papiery na AOS (Adjustment of Status) dla siebie?

No to zaznacz krzyzykiem Status as Permanent Resident, bo na to sie kwalifikujesz po K1.

Tak ja napisalam, do tego w w "spiecify" wyjasnilam: I-485 AOS

Dopiska: teraz poczytalam: czyzbym popelnila blad? To przeciez nie jest na Permanent Resident, ale tylko AOS. Mam nadzieje, ze nie dostaje RFE. :)

Coz, zaznacz OTHER i dopisz I-485 AOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie skad wy w ogole macie taki pomysl zeby wpisywac jakies "I-485 AOS" ?? Przeciez to sie nie trzyma sensu, bo masz osobna rubryke gdzie zaznaczasz Status as Permanent Resident i TO JEST to I-485 !

OTHER jest np. do formy N-400 itd. Ale ty sie ubiegasz o status rezydenta, jest osobna kategoria, zaznaczasz i tyle, a nie kombinujcie z Bog wie czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, zarówno Ty, jak i Twój mąż wypełniacie formy G-325a. I oboje zaznaczacie w tym punkcie Status as Permanent Resident. I nic więcej już w tym punkcie nie piszecie :) My też mieliśmy kłopoty z wypełnianiem, niby proste formularze, a coś można źle zinterpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, zarówno Ty, jak i Twój mąż wypełniacie formy G-325a. I oboje zaznaczacie w tym punkcie Status as Permanent Resident. I nic więcej już w tym punkcie nie piszecie :) My też mieliśmy kłopoty z wypełnianiem, niby proste formularze, a coś można źle zinterpretować.

Jak maz moze wpisac "Status as Permanent Resident" jesli on Cie sponsoruje???? Przeciez maz nie ubiega sie o status rezydenta!

Osoby na K-1 maja inne wymogi, bo nie skladaja I-130... Chyba, ze minie okreslony czas i skladaja I-130 (co sie czasem zdarza) wtedy obie osoby wypelniaja g-325a i maz nie zaznacza, ze ubiega sie o status rezydenta.

Jesli zaznaczy sie, ze sie ubiega o status rezydenta wtedy ta forma idzie zupelnie inna droga i moze to dosc sporo wydluzyc wszelkie procesy.

Male wyjasnienie -moze komus pomoze:

Masz wize K-1 - bierzesz slub w ciagu 90 dni i skladasz dokumenty do USCIS w ciagu 90 dni - NIE dodajesz badan, NIE wypelniasz formy I-130 (i nie wnosisz za nia oplat), Twoj Maz NIE musi skladac g-325a (jesli chcecie dolaczyc - zawsze mozecie to zrobic).

Masz wize K-1 - bierzecie slub w ciagu 90 dni, ale nie udaje Ci sie zlozyc dokumentow do USCIS w czasie 90 dni - urzad imigracyjny moze, ale nie musi (zwlaszcza jesli mowimy o kilku/kilkunastu dniach 'poslizgu') kazac Ci zlozyc od nowa I-130, g-325 na was oboje, czesto kaze tez zrobic od nowa badania (chyba, ze poprzednie byly robione w ciagu roku czasu). Nie znam osobiscie przypadku aby komukolwiek urzad kazal skladac od nowa I-130 itd.

Masz wize K-1 - bierzecie slub po np. 6 miesiacach i skladacie dokumenty - skladasz wszystko od nowa - I-130, g-325a na was oboje, badania, jestes traktowana jako osoba nielegalna a nie na K-1.

Uwaga: Jesli ktos bierze slub na K-1 w ciagu 90 a dokumenty zlozy troszke pozniej - immigration nie robi problemow, bo nie ma formalnego wymogu, ze dokumenty musza byc zlozone w ciagu 90 dni, jakkolwiek poniewaz K-1 jest wiza jednorazowego przekroczenia granicy, a pozwolenie na prace masz na 90 dni - to wiekszosc osob woli jak najszybciej miec caly proces za soba. Jesli nie jestes pewien co do tego jak wyplenic aplikacje wtedy lepiej wyslac dobrze zrobione dokumenty 3 dni pozniej niz dokumenty z bledami wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...