Skocz do zawartości

Kontrola Na Granicy


grundi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem Wize Imigracyjną do USA jako przeniesienie rodziny.

MOje pytanie jest takie:

Mam na laptopie i Dysku przenośnym dużo filmów.

1. Czy jezeli wjezdzam na stałe do USA kontrola jest mocniejsza ?

2. Czy bezpieczne jest trzymanie takich plików na laptopie? czy lepiej zgrac to na Blue ray i przewozić w bagażu ?

Czytałem wiele postów, ale większąsc z nich jest juz dość stara. Chciałbym wiedziec jak to jest na dzień dzisiejszy

prosze Was o pomoc :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem Wize Imigracyjną do USA jako przeniesienie rodziny.

MOje pytanie jest takie:

Mam na laptopie i Dysku przenośnym dużo filmów.

1. Czy jezeli wjezdzam na stałe do USA kontrola jest mocniejsza ?

2. Czy bezpieczne jest trzymanie takich plików na laptopie? czy lepiej zgrac to na Blue ray i przewozić w bagażu ?

Wyjezdzasz na stale do USA i jakies filmiki sa twoim jedynym problemem? Gratuluje optymizmu.

Do meritum. Moga sprawdzic, moga nawet nie zapytac - bedzie co bedzie, osobiscie bym nie bral. Malo masz stresu? Przyjedziesz, pojdziesz do roboty i sobie kupisz oryginaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjezdzasz na stale do USA i jakies filmiki sa twoim jedynym problemem? Gratuluje optymizmu.

Do meritum. Moga sprawdzic, moga nawet nie zapytac - bedzie co bedzie, osobiscie bym nie bral. Malo masz stresu? Przyjedziesz, pojdziesz do roboty i sobie kupisz oryginaly.

NIe szukam właściwie sobie żadnych innych problemów. Chyba że jeszcze czegoś powinienem się obawiać ??

z Płytami jednak chyba nie bede ryzykował i wyśle Je sobie pocztą z Polski :)

dzięki wielkie B)

pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm powiem ci tak takie zmartwienie to zadne zmartwienie. 2 lata temu wjezdzalem na teren stanow zjednoczonych gdzie mialem wyrywkowa kontrole(walizka byla za ciezka) co sie pozniej okazala. plyt mialem z 50 z filmami, programami, wszystkim co mailem sciagnete z netu i byly mi potrzebne. zadnych pytan odnosnie ply. wiekszosc pytan dotyczyla wagi walizki i rzeczy innych niz plyty. powodzenia i WELCOME IN USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znalazłem coś takiego na Internetowych stronach nowojorskiego "Nowego Dziennika", artykuł umieszczony był w sierpniu 2008 roku:

Służby graniczne mogą zatrzymać laptopy

Funkcjonariusze amerykańskiej Straży Granicznej mogą zabierać podróżnym laptopy, urządzenia elektroniczne i inne materiały oraz przetrzymywać je przez nieokreślony czas.

Jak oświadczył Departament Bezpieczeństwa Krajowego (DHS), przenośne komputery można odbierać nawet osobom, które nie są o nic podejrzane.

Wprowadzone oficjalnie od 16 lipca zasadny polityki przeszukiwań na granicy wydanych przez Urząd Służb Celnych i Granicznych (CBP) oraz Urząd Ceł i Prawa Imigracyjnego (ICE) pozwalają też na przekazywanie zawartości twardego dysku innym agencjom federalnym, a także prywatnym źródłom w celu tłumaczenia i analizy tekstów, odszyfrowania danych i z innych powodów.

Przedstawiciele DHS twierdzą, że nowe przepisy stosują się do wszystkich ludzi przekraczających granice, w tym także obywateli Stanów Zjednoczonych. Ich zdaniem są one racjonalne i konieczne, aby zapobiec terroryzmowi. Zdaniem władz podobne praktyki były już zresztą stosowane na granicach od dawna. Ujawniono je jednak dopiero w minionym miesiącu ze względu na publiczne zainteresowanie sprawą.

Ugrupowania stojące na straży praw obywatelskich i koła biznesowe naciskały na administrację o ujawnienie tych praktyk. Coraz więcej osób podróżujących do USA i za granicę narzeka bowiem na to, że ich laptopy, telefony komórkowe, iPody, pagery, bipery, taśmy magnetofonowe, taśmy wideo itp. były przetrzymywane czasem przez miesiące. Podlegają temu także książki, broszury i inne drukowane materiały.

Po zbadaniu zatrzymanych przedmiotów i stwierdzeniu, że nie ma powodu, aby je skonfiskować, kopie wysłane do niefederalnych źródeł muszą wrócić do DHS. Nie ma jednak limitu określającego, jak długo mogą je przetrzymywać władze.

"Ta polityka (...) jest prawdziwie alarmująca" - powiedział cytowany przez "Washington Post" demokratyczny senator Russell Feingold. Jak dodał, zamierza on wkrótce zgłosić w wyższej izbie Kongresu projekt ustawy wymagającej, żeby przeszukiwaniom podlegały osoby, co do których istnieją uzasadnione podejrzenia o łamanie prawa. Ustawa ma też zapobiec segregacji na tle rasowym, religijnym lub narodowościowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...