Skocz do zawartości

Odnowienie Gc


mikaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dzieki bardzo za odpowiedzi

ma karta konczy sie 15 maja co oznacza ze mam wyslac papiery do 15 lutego

wyslalm papiery pod koniec stycznia, dostali papiery 2 lutego a 10 odeslali mi z kwitkiem, ze mam wyslac po 15 lutym MASAKRA

co tez uczynilam

dzis dostalam papierek, ze przedluzaja mi karte o rok i wysla zawiadomienie o odciskach itd.

wiec wszystko bedzie ok mam nadzieje

ktos juz to przechodzil ile czasu wam zajelo wzywali was pozniej na 2 interview?

na innym forum przeczytalam ze czesto 10 letnia gc przychodzi poczta tuz po odciskach

:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos juz to przechodzil ile czasu wam zajelo wzywali was pozniej na 2 interview?

nie zawsze wzywaja na 2 interview; caly proces trwa roznie od 3-4 miesiecy (jesli sprawa jest bardzo dobra) do 18-24 miesiecy. Srednio - okolo 9 miesiecy. Czesto oczywiscie jest RFE.

na innym forum przeczytalam ze czesto 10 letnia gc przychodzi poczta tuz po odciskach

od co najmniej 5 lat nie znam takiego przyadku zeby ktos tuz po odciskach dostal green card. :)

:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma karta konczy sie 15 maja co oznacza ze mam wyslac papiery do 15 lutego

Ummm, to oznacza ze masz wyslac papiery pomiedzy 15 lutego a 15 maja

ja czekalam 10 miesiecy w zeszlym roku w VSC,

CSC idzie szybciej

na ale moze i w VSC juz tez przyspieszyli

jak masz czas dopisz sie prosze do listy:

http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
TAK

caly pakiet "bona fide" jeszcze raz

i powinien obejmowac okres od momentu slubu do teraz, czyli niewanze co im juz przedtem dalas, wyslij jeszcze raz

w instrukcjach wymieniaja:

1 akty urodzenia dzieci

2 wspolny akt najmu/wlasnosci lokum

3 inne wspolne dokumenty: podatki, rachunek w banku, karty, insurance etc

4 inne dokumenty ktore uwazasz za wazne w tej sprawie

5 oswiadczenia od osob ktore was znaja

poczytaj tu:

http://www.uscis.gov/files/form/I-751instr.pdf

przy lifting conditions zadko kiedy jest interviw ale czesto sa RFE :D

Powodzenia!

Krysia

Krysiu, czy mogłabyś proszę, odpowiedzieć co znaczy pytanie z I-751:

6. Was a fee paid to anyone other than an attorney in connection with this petition? - co to dokładnie oznacza? Chodzi im o "fee" za aplikacje czy co?

i jeszcze jedno, ale to już profilaktyczne pytanie:

9. Have you resided at any other address since you became a permanent resident? (If yes, attach a list of all

addresses and dates.) - rozumiem, że chodzi o adres w USA od momentu otrzymania GC. Wcześniej mieszkałem w USA pod innym adresem (ten sam stan) i oczywiście wysłałem dokumenty o zmianie adresu - czy poza kartką ze starym adresem, dołączyć też potwierdzenie zmiany adresu, które wcześniej robiłem, czy sam adres wystarczy?

Po mału przymierzam się do "liftu" i próbuję już wyklaryfikować wszystko oraz odkopać dokumenty z poprzedniego interview + dołączyć nowe dowody.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.s - czy są jakieś "common mistakes" które można popełnić wypełniając I-751? Formularz wydaje się być prosty, ale z góry wolę zapytać, czy ktoś spotkał się z jakimiś gafami podczas wypełniania.

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysiu, czy mogłabyś proszę, odpowiedzieć co znaczy pytanie z I-751:

6. Was a fee paid to anyone other than an attorney in connection with this petition? - co to dokładnie oznacza? Chodzi im o "fee" za aplikacje czy co?

CHODZI O TO CZY ABY PLACILES ZA MALZENSTWO :D

i jeszcze jedno, ale to już profilaktyczne pytanie:

9. Have you resided at any other address since you became a permanent resident? (If yes, attach a list of all

addresses and dates.) - rozumiem, że chodzi o adres w USA od momentu otrzymania GC. Wcześniej mieszkałem w USA pod innym adresem (ten sam stan) i oczywiście wysłałem dokumenty o zmianie adresu - czy poza kartką ze starym adresem, dołączyć też potwierdzenie zmiany adresu, które wcześniej robiłem, czy sam adres wystarczy?

SAM ADRES WYSTARCZY.

Po mału przymierzam się do "liftu" i próbuję już wyklaryfikować wszystko oraz odkopać dokumenty z poprzedniego interview + dołączyć nowe dowody.

GOOD LUCK :D)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.s - czy są jakieś "common mistakes" które można popełnić wypełniając I-751? Formularz wydaje się być prosty, ale z góry wolę zapytać, czy ktoś spotkał się z jakimiś gafami podczas wypełniania.

JEST DUZO PULAPEK - BRAK COVER LETTER GDZIE JEST DOKLADNIE WYSZCZEGOLNIONE CO JEST WYMAGANE I CO TY WYSYLASZ, BRAKI W WYSYLANYCH DOKUMENTACH ITD. A POZNIEJ LUDZIE SIE DZIWIA, ZE SPRAWA SIE CIAGNIE ALBO, ZE MAJA REQUEST FOR EVIDENCE. LEPIEJ TRZY RAZY SIE UPEWNIC NIZ RAZ COS ZLE ZROBIC.

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo Pani Karina :D

Dziękuję za odpowiedź.

p.s - zostawiłem Pani PW, nie jestem pewien czy dotarła przesyłka od nas do Pani (mam nadzieję, że adres się nie zmienił?)

Wezmę poradę do serca, jak zawsze zresztą.

w instructions do I-751 i tak jak Krysia pisała, jest wzmianka, że dowodem na związek może być również oświadczenie, "przyjaciela rodziny".

Czy można w sieci znaleźć (lub ktoś może posiada) jakiś "template" wg. którego można takie oświadczenie sporządzić?

Nie wiem jaki to ma posiadać format, oraz jak to konkretnie napisać, bez zbędnego rozwijania się.

Dziękuję i pozdrawiam !

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instructions do I-751 i tak jak Krysia pisała, jest wzmianka, że dowodem na związek może być również oświadczenie, "przyjaciela rodziny".

tu masz przyklad na visajouney.com

http://www.visajourney.com/forums/index.ph...p;page=examples

jest tam tez przykladowy cover letter

ja nie wysylalam affidavit, ale mielismy liste chyba z 15 dokumentow

dostali moja petycje 2 marca

dzis przyszedl papier by pojsc na odciski 27 marca

Dopisze cie do listy, bo poki co sama tam jestem) :http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwania-Na-Zatwierdzenie-K1-Cr1-Aos-Ead-Lifting-Conditions-t11969.html

ale musisz mi dac troche wiecej info

kiedy wyslales

kedy dostales list przedluzajacy ci karte (NOA1)

i gdzie wysylales: Vermont czy California

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...