Jump to content

Pytania Odnośnie Wizy Turystycznej Do Usa


Recommended Posts

Mam kilka pytań dotyczących wizy turystycznej. Nigdy wcześniej nie starałam się o wizę więc moje pytania mogą wydać się dla niektórych banalne, ale proszę o zrozumienie.

Dostałam zaproszenie do mojej przyjaciółki, do Nowego Yorku, na razie tylko ustne. Chcemy do niej pojechać razem z moim mężem oraz 2 znajomych w lipcu na 2 tygodnie.

Jeden ze znajomych oraz ja umiemy angielski w stopniu podstawowym, natomiast mój mąż oraz koleżanka nie znają angielskiego kompletnie.

Czy rozmowa z konsulem odbywa się po angielsku?

Czy jest w ogóle możliwość abyśmy na spotkanie umówili się w czwórkę?

Czy może mi ktoś powiedzieć jak długo czeka się na rozmowę z konsulem?

Cała nasza czwórka pracuje, ja razem z mężem pracuje w rodzinnej firmie, i prowadzę jeszcze swoją działalność gospodarczą. Czy przez to, że pracujemy razem możemy mieć większe problemy z dostaniem wizy?

Czy w ogóle mamy jakiekolwiek szanse aby dostać wizę tak aby wyjechać w lipcu?

Tak w ogóle to nie mam pojęcia jak się za to wszystko zabrać, bardzo proszę o pomoc :)

Z góry dziękuje za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Tak się składa że w piątek wraz z żoną dostaliśmy wizy turystyczne i teraz czekamy na DHL.

Jeśli chodzi o język to konsul pyta w jakim języku możecie rozmawiać podczas interviev, i nie jest to warunek, aczkolwiek mile widziany.Obserwując odchodzących od okienka można było widzieć kto dostał a kto nie, wg. moich obserwacji było to 50/50 ...niestety.

Co może ci pomóc: napewno wyciąg z banku o stanie konta, ja nawet dla pewności wziąłem operat z wyceną naszej nieruchomości, czyli musisz udowodnić że coś was tu trzyma np własna firma, dla pewności proponuję wziąć z US. zaświadczenie o dochodach za zeszły rok .Im więcej tym lepiej, znam to bo przez ostatnie 2 lata ubiegałem się o biznesową wizę imigracyjną do Kanady.Udało się.Może dlatego nic od nas nie chciał jak otworzył paszporty.

Tak jak napisał ci sly6 umówcie się telefonicznie, wszyscy i tak czekają w jednej kolejce więc godzina nie ma znaczenia.

Do rejestracji jest 7 okienek, a 4 są do konsuli, tak więc ze znajomymi traficie prawdopodobnie do 2 różnych konsuli na rozmowę która trwa zazwyczaj 5-10 min.

Życzę szczęścia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...