Skocz do zawartości

Z J1 Na Turystyczna, Oczekiwanie


Rekomendowane odpowiedzi

dzieki. Ja rozumiem twoje argumenty.

Zastanawiam sie czy mam jeszcze jakies wyjscie?

Jesli tak to jakie? moge starac sie jeszcze o przedluzenie/ badz zmiane?

Moge sie odwolywac?

Jesli nie - to w jaki sposob beda patrzec na ten - juz wlasciwie caly tydzien - po tym jak minelo od daty na moim nowm I-94? A ja nadal tutaj....

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisze Karina ale jestes juz nieleganie w USA i teraz jesli nie wyjdziesz z USA w przeciagu 180 dni a powyzej to bedziesz miec zakaz wjazdu na 3 lata,jak wyjdziesz po 1 roku to bedziesz miec 10 lat zakazu..Co do tych do 180 dni to bedzie zalezalo od urzednika na lotnisku czy Cie wpusci ...No chyba ze znajdziesz obywatela ,wezmiesz slub i dostaniesz GC.

Czekalam tyle czasu, bo przeciez lepiej bylo czekac na odpowiedz tutaj.

Tutaj tzn w Polsce czy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dzieki ;)

w USA.

A co moglabym zrobic teraz? mam jeszcze jakas mozliwosc na przedluzenie/zmiane/odwolanie - zalezy mi bardzo na legalnym/turystycznym miesiacu, moze dwoch - co moglabym zrobic??

dzieki

Nic nie mozesz zrobic, bo max. czas na jak moga przedluzyc wize to 6 miesiecy. Badz data wydania wizy plus jeden dzien. I tak Ci to wytlumaczylam przez telefon. Teraz masz 30 dni na wylot i w teorii powinno byc ok. Nie ma czegos takiego, ze "potrzebuje jeszcze miesiac albo dwa, zeby zmienic status", bo - jak sie domyslam - napisalas w swoim przedluzeniu, ze chcesz wyleciec w okreslonym czasie, wiec teraz masz te extra 30 dni na wylot.

Wyzsza szkola jazdy to zatrudnie kogos kto sie zna, zeby probowal cos zrobic- nie jest to niemozliwe, ale bedzie ciezko znalezc kogos kto sie naprawde zna a nie tylko wezmie pieniadze i obieca Bog wie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy był w takiej samej sytuacji... zmieniono mu wizę z J-1 na B-2 Odpowiedz otrzymał na początku maja 2008 roku, wiza przedłużona na 6 miesięcy do 15go kwietnia... Pod koniec maja wysłał dokumenty o kolejne przedłuzenie na B-2, dostał Notice of Action - przedłużył sobie z tym prawo jazdy na kolejny rok... miesiąc temu przysłano mu list aby dostarczył statement z banku etc. - wysłał to im i znów czeka na odpowiedz w sprawie ostatecznej decyzji o drugie przedłużenie...

Nie wiem jak to działa ale z tego co piszecie to teoretycznie powinien być nielegalnie pomiędzy datą przedłużenia wizy a datą wysłania o kolejne przedłużenie... a on jest nadal w procesie, nikt mu nie przysłał żadnego zaświadczenia informującego, ze nie może przedłużyć wizy, że juz jest nielegalnie etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy był w takiej samej sytuacji... zmieniono mu wizę z J-1 na B-2 Odpowiedz otrzymał na początku maja 2008 roku, wiza przedłużona na 6 miesięcy do 15go kwietnia... Pod koniec maja wysłał dokumenty o kolejne przedłuzenie na B-2, dostał Notice of Action - przedłużył sobie z tym prawo jazdy na kolejny rok... miesiąc temu przysłano mu list aby dostarczył statement z banku etc. - wysłał to im i znów czeka na odpowiedz w sprawie ostatecznej decyzji o drugie przedłużenie...

Nie wiem jak to działa ale z tego co piszecie to teoretycznie powinien być nielegalnie pomiędzy datą przedłużenia wizy a datą wysłania o kolejne przedłużenie... a on jest nadal w procesie, nikt mu nie przysłał żadnego zaświadczenia informującego, ze nie może przedłużyć wizy, że juz jest nielegalnie etc...

nikt nic nie przysyla do ostatecznego momentu czyli decyzji. Czasem ludzie maja szczescie i komus przedluza wize, ale w 99% dostaja odmowe i nakaz opuszczenia USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ale chodzi mi o sam fakt bo... teoretycznie przedłużona wiza skończyła mu się 15go kwietnia 2008r - więc był już w USA nielegalnie; odpowiedz przyszła na początku maja. On jako "nielegalny" wysłał 2gi raz o przedłużenie i tak jak to opisałem: od tamtego czasu jest w procesie - więc chyba jest legalnie w USA od maja. Chyba nikt tak naprawdę nie wie jak działa tamten system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeli Karina Ci napisala ze dopuki nie podejma decyzji to niby jest legalnie i jak dostanie odpowiedz negatywana wtedy musi opuscic USA ..

A to ze jego sprawe rozpatruja to kasa poleciala,do tego sa osoby co sa na wizach turystycznych-wysylaja papiery na azyl-wizy prtacownicze-GC chociaz moga sie nie kwalifikowac a i tak Ich papiery beda rozpatrzone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...