Skocz do zawartości

Slub Na K1 , Rozwod -jak Wrocic Do Polski Bez Gc ?


bobobo

Rekomendowane odpowiedzi

Na swoja pierwsza GC mozesz czekac trzy miesiace albo i rok, to zalezy gdzie miezkasz

na zakonczenie bedzie interview i musicie przejsc go jako malzenstwo

dostaniesz prawdopodobie 2-letnia "warunkowa" GC

dwa lata pozniej musisz zlozyc wniosek o "lifting conditions" I-751

zazwyczaj trzeba byc nadal malzenstwem chyba ze potrafisz udowodnic

ze rozwiedliscie sie z jego winy, byla przemoc w rodzinie itp

poczytaj ten wniosek na USCIS, zobaczysz co ci bedzie potrzebne

KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Przylecialam do USA na wizie narzczenskiej- K1.

Mimo , ze znamy sie z mezem dwa lata, rok wspolne spedzony w Polsce oczekujac na wize , to niestety po slubie nastapily miedzy nami niedogodnosci, Maz zmienil sie nie do poznania , zmusza mnie do podpisania intercyzy - (przed slubem zapewnial ,ze nigdy owej nie podpiszemy) Raz wyrzuca mnie z domu i grozi rozwodem, raz przeprasza i prosi zebym zostala .

Powaznie zastanawiam sie nad powrotem do Polski, w tej sytuacji nie widze tu dla siebie przyszlosci .Trzy miesiace temu wyslalismy podanie o permanent resident - ktora jest w procesie .Do tej pory data na sapotkanie nie zostala wyznaczona.

Zdaje sobie sprawe, ze jezli w tym momencie wyjade do Polski bez zielonej karty,to

nie bede miala szans na powrot . Z drugiej strony moze lepiej poczekac na zielona karte , ale mam watpliwosci , ze po rozwodzie karta zostanie mi anulowana?.

Prosze o pomoc jak wyjsc z tej sytuacji, oraz jaki jest maxymalny okres na anulowanie slubu - o co bede walczyc. ?

Jesli jest tak jak mowisz to watpie abym szla teraz droga legalizacji przez meza - chyba, ze naprawde dasz sobie rade psychicznie. Masz inne wyjscia i tutaj ja bym sie zastanowila nad I-360 - nie wiem czy jest to wyjscie na 100% w Twojej sytuacji, bo nie znam szczegolow sprawy, ale moze byc tak, ze bedzie to lepsza droga niz ta, ktora idziesz teraz.

Jako abused wife (jesli I-360 byloby approved) masz prawo starac sie o obywatelstwo po 3 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie, odnosnie tego tematu, prosze tylko nie odebrac tego jako "atak". Czy mozliwe jest podpisanie intercyzy po slubie? Myslalam, ze intercyza jest umowa przedmalzenska, prenuptial agreement, wiec czy jest faktycznie mozliwosc podpisania jej po slubie? Skoro slub jest zawarty, wiec nastapila wspolnota majatkowa, to podpisanie intercyzy nic by nie dalo, bo prawo nie dziala wstecz.

Pytanie tylko z czystej ciekawosci jak to dziala, nie odnosnie konkretnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwa :P nazywa sie to postnuptial agreement badz post-marriage agreement. Cos jakby nie tyle intercyza co ja bym to nazwala rozdzielnosc majatkowa, bo typowa intercyza to prenuptial agreement. Jak nam to tlumaczono w na zajeciach: "postnuptial agreement ma wprowadzic harmonie w zwiazku i zapobiegac konfliktom oraz przyczynic sie do ocalenia zwiazku" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic teraz nie podpisuj z mężem bo tak naprawdę to Ja tu widzę, że to Ty możesz go straszyć a nie on Ciebie - zwłaszcza jeśli ma dom i jakieś dobra majątkowe... wydaje mi się, że obawia się rozdzielenia majątkowego w związku z tym napewno nie rozwiedzie się teraz a po podpisaniu on nie będzie miał nic do stracenia a ty 2 lata z nim wyjęte z życiorysu. Pamiętaj także, że jako strona "Ty" nie występuj o rozwód pierwsza - chyba, że możesz udowodnić mu "winę" - każda sprawa rozwodowa jest inna ale są ich miliony w tym kraju...

Przy okazji tego postu ciekawi mnie:

I-360 - co to za aplikacja i czemu ona służy?

oraz

Co dzieje się gdy po otrzymaniu 2-letniej "warunkowa" GC (małżeństwo) nagle obywatel w tym czasie wystąpi o rozwód - tak jak być może w tym przypadku... Czy wtedy były współmałżonek traci "warunkową" Kartę i musi wracać do kraju macierzystego? Czy są jakieś uwarunkowania zatrzymania GC mimo rozwodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...