Skocz do zawartości

Deklaracja Podatkowa I Tax Number


jarecki_s

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw przedstawię krotka historie. Wujek mojej dziewczyny uparl sie ze potrzebuje ona numer rozliczeniowy do podatku, bo bedzie jej latwiej. Po jego namowach podpisala przygotowane papiery i po jakims czasie dostala ten numer. przegladajac to zauwazylem ze on ja rozliczyl za rok 2007 ze pracowala jako babysister. i tu sie zaczynaja moje watpliwosci bo w 2007 roku byla w stanach na turystycznej i to tylko 2 miesiace!! Teraz sie staramy o status studenta, jak go otrzymamy bedziemy sie chcieli zaczac sponsorowac przez pracodawce zeby wkoncu dostac zielona karte. czy kiedys moze jej to zaszkodzic ze ma tak namieszane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest "status rezydenta" nie wiedzialem ze takie cos istnieje, zawsze wydawalo mi sie ze rezydent = GC

chyba im chodzilo o to, ze bedac w danym miejscu przez 180 dni nabywasz status rezydenta danego stanu czyli jestes mieszkancem stanu... chyba o to im chodzilo. Ale po co kogos rozliczac z 2 miesiecy pracy - nie wiem. Chyba, ze ta osoba miala W-2 albo 1099... albo bylo tak, ze chciala TIN i aby go dostac kazali jej sie rozliczyc (co jest podstawa aby taki numer wydac). Nic innego mi do glowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Rademedes @ 29.01.2009, 13:07) *

co to jest "status rezydenta" nie wiedzialem ze takie cos istnieje, zawsze wydawalo mi sie ze rezydent = GC

chyba im chodzilo o to, ze bedac w danym miejscu przez 180 dni nabywasz status rezydenta danego stanu czyli jestes mieszkancem stanu... chyba o to im chodzilo. Ale po co kogos rozliczac z 2 miesiecy pracy - nie wiem. Chyba, ze ta osoba miala W-2 albo 1099... albo bylo tak, ze chciala TIN i aby go dostac kazali jej sie rozliczyc (co jest podstawa aby taki numer wydac). Nic innego mi do glowy nie przychodzi.

zle mnie zrozumieliscie. pisalem o statusie studenta a nie rezydenta. chodzi o to ze moja dziewczyna byla tu w tamtym roku tylko 2 miesiace i to na turystycznej a zostala rozliczona za caly rok czli tez za czas w ktorym jej niebylo w usa. czy takie zalatwienie sprawy moze kiedys w przyszlosci stworzyc jakis problem np przy zalatwianiu green card poprzez sponsorowanie przez pracodawce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z klamstwem zawsze jest bo potem przy staraniu sie o GC lub obywatelstwo nagle wyjdzie jakas niescislosc, a wszelkie wnioski podpisuje sie oswiadczajac ze jest to prawda, nie wiem jakie sa konsekwencje potem jesli np przy staraniu sie o legalizacje pobytu wynajda takie czy inne klamstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumieliscie. pisalem o statusie studenta a nie rezydenta. chodzi o to ze moja dziewczyna byla tu w tamtym roku tylko 2 miesiace i to na turystycznej a zostala rozliczona za caly rok czli tez za czas w ktorym jej niebylo w usa. czy takie zalatwienie sprawy moze kiedys w przyszlosci stworzyc jakis problem np przy zalatwianiu green card poprzez sponsorowanie przez pracodawce??

tak. Takie cos moze przysporzyc problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...