Skocz do zawartości

Citizenship - Powtorne Wezwanie Na Pobranie Odciskow


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Helmal napisal:Ubiegam sie o obywatelstwo. Otrzymalam juz wezwanie na interview polaczone z egzaminem. Z powodu przeprowadzki do innego regionu USA przypadajacej przed terminem interview, zglosilam niemoznosc stawienia sie i prosbe o przeniesienie moich papierow. Po paru miesiacach oczekiwania i dwukrotnej telefonicznej interwencji z pytaniem o status mojej sprawy i prosba o wyznaczenie nowego terminu interview, otrzymalam z nowego juz miejsca wezwanie na powtorne POBRANIE ODCISKOW, z adnotacja, ze moje poprzednie odciski (pobrane przed prawie 14 miesiacami) zostaly odrzucone przez FBI jako Unclassifiable. Wedlug mnie jest to nieporozumienie odwlekajace tylko niepotrzebnie moja sprawe, ktora i tak ma juz status "Outside Normal Processing Times". Skoro mialam juz raz wezwanie na interview, to chyba odciski byly zweryfikowane przez FBI.

Czy mam jakas mozliwosc interwencji (inna niz 1-800-375-5283), zeby ominac powtorne pobieranie odciskow i ponowny proces ich weryfikacji, a sklonic Urzad do wyznaczenia ponownego terminu interview.

Bardzo prosze o przekierowanie go na forum, poniewaz nie jest dla mnie jasne jak mozna nowy temat na forum wyslac. Rowiez prosze o rade P. Karine, na ktorej odpowiedz w tej sprawie bardzo licze. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmal napisal:Ubiegam sie o obywatelstwo. Otrzymalam juz wezwanie na interview polaczone z egzaminem. Z powodu przeprowadzki do innego regionu USA przypadajacej przed terminem interview, zglosilam niemoznosc stawienia sie i prosbe o przeniesienie moich papierow.

DLATEGO TWOJA SPRAWA JEST POZA NORMALNYM CZASEM ROZPATRYWANIA - BO SIE PRZEPROWADZILAS. GDYBYS MIESZKALA W TYM SAMYM MIEJSCU WTEDY BYLOBY INACZEJ. PRZEKIEROWANIE SPRAWY NIE JEST LATWE I ZABIERA CZAS. NIE MOZNA WTEDY LICZYC NA TO TWOJA SPRAWA BEDZIE ROZPATRZONA W TAKIM SAMYM CZASIE JAK INNE SPRAWY.

Po paru miesiacach oczekiwania i dwukrotnej telefonicznej interwencji z pytaniem o status mojej sprawy i prosba o wyznaczenie nowego terminu interview, otrzymalam z nowego juz miejsca wezwanie na powtorne POBRANIE ODCISKOW, z adnotacja, ze moje poprzednie odciski (pobrane przed prawie 14 miesiacami) zostaly odrzucone przez FBI jako Unclassifiable. Wedlug mnie jest to nieporozumienie odwlekajace tylko niepotrzebnie moja sprawe, ktora i tak ma juz status "Outside Normal Processing Times".

NIESTETY MOZE WEDLUG CIEBIE TAK JEST, ALE WEDLUG USCIS TAK NIE JEST. I TAK JAK WYTLUMACZYLAM POPRZEDNIO: TO NIE JEST WINA IMMIGRATION, ZE TWOJA SPRAWA CIAGNIE SIE DLUZEJ - TY SIE PRZEPROWADZILAS I DLATEGO TAK SIE DZIEJE.

ODCISKI MUSZA BYC SPRAWDZONE ZANIM DAC CI SIE AKT NATURALIZACJI. O ILE W PRZYPADKU REZYDENTA PO 180 DNIACH, JESLI APLIKACJA O ADJUSTMENT JEST APPROVABLE, POWINNO SIE WYDAC GREEN CARD, O TYLE W PRZYPADKU OBYWATELA ODCISKI MUSZA BYC SPRAWDZONE. JESLI NAWET POJDZIESZ NA EGZAMIN, A ODCISKI NIE BEDA SPRAWDZONE (BADZ NAME CHECK) WTEDY I TAK NIE DOPUSZCZA CIE DO PRZYSIEGI. WIERZ MI - LEPIEJ TERAZ ZROBIC ODCISKI NIZ POZNIEJ BRAC ADWOKATA, ZAKLADAC SPRAWE W FEDERAL COURT I CZEKAC BOG WIE ILE NA DOPUSZCZENIE CIE DO OBYWATELSTWA.

Skoro mialam juz raz wezwanie na interview, to chyba odciski byly zweryfikowane przez FBI.

NIEKONIECZNIE. TO, ZE MASZ WEZWANIE NA INTERVIEW NIE OZNACZA, ZE JUZ NA CIEBIE CZEKA AKT NATURALIZACJI. BARDZO WIELE OSOB W CZASIE EGZMINU DOWIADUJE SIE, ZE ODCISKI NIE SA SPRAWDZONE I POTEM LUDZIE CZEKAJA CZASEM BARDZO DLUGO AZ SPRAWA SIE WYJASNI.

Czy mam jakas mozliwosc interwencji (inna niz 1-800-375-5283), zeby ominac powtorne pobieranie odciskow i ponowny proces ich weryfikacji, a sklonic Urzad do wyznaczenia ponownego terminu interview.

TY URZEDU DO NICZEGO NIE MOZESZ SKLONIC - TY SIE CIESZ, ZE ODCISKI WYSZLY TERAZ, A NIE PODCZAS INTERVIEW.

BEZ WERYFIKACJI ODCISKOW NIE DOSTANIESZ OBYWATELSTWA, A WIDAC ODCISKI BYLY NIEZWERYFIKOWANE SKORO DOSTALAS PONOWNE WEZWANIE.

Bardzo prosze o przekierowanie go na forum, poniewaz nie jest dla mnie jasne jak mozna nowy temat na forum wyslac. Rowiez prosze o rade P. Karine, na ktorej odpowiedz w tej sprawie bardzo licze. Dziekuje.

Ja rozumiem, ze czesto urzednicy nie maja racji. Ale nie narzekajcie, ze sprawa ciagnie sie dluzej niz inne sprawy jesli ktos sie przeprowadza kiedy juz ma wyznaczone interview. Podobnie z odciskami - sa rozne sytuacje, ale jesli chcecie miec obywatelstwo to trzeba sie dostosowac. Nie wszystko jest latwe, nie wszystko jest od razu podane na tacy i jesli ktos z moich klientow placze, ze "tyle tego wszystkiego a ja trace na to tyle czasu" to ja zawsze odpowiadam mu tak: obywatelstwo nie jest obowiazkowe i nikt nikogo w tym kraju nie zmusza do bycia obywatelem. Jesli decydujesz sie na caly proces to trzeba, niestety, liczyc sie z mozliwoscia roznych problemow po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcialam potwierdzic, ze po uplywie 12 m-cy niestety konczy sie waznosc odciskow palcow i niestety trzeba je zlozyc ponownie.Moj Maz czekal na wezwanie na odciski i kiedy wkoncu je dostal i pojechal zlozyc okazalo sie, ze maja juz Jego odciski w systemie i nie musi skladac jeszcze raz. Ale... kiedy nadszedl Jego czas na egzamin- to wezwali Go ponownie- poniewaz minelo ponad 12 m-cy od zlozenia poprzednich i musial zlozyc je na nowo.A wiec bardzo trzymaja sie tej zasady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...