Skocz do zawartości

Bialy Paszport Bez Gc? Czy To Prawda? Prosze O Pomoc.


kaskap18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie (probowalam znalezc odp na forum ale nigdzie nie odnalazlam odp na nurtujace mnie pytanie stad zalozylam nowy temat):

Od kilku miesiecy jestem zona obywatela US. Okolo 2 mies temu zlozylismy dokumenty o moja GC, pozwolenie o prace itd Obecnie jestemy w trakcie oczekiwania na odp z USCIS. Przylecielam do US na wizie turystycznej (przeczytalam na forum, ze jak juz jestem w trakcie ubiegania sie o GC to jestem jako "legalnie przebywajaca" - zreszta moja wiza wygasa pod koniec lutego).

Teraz do konkretow: Jakis czas temu uslyszalam od kolezanki, ze jak juz dostane potwierdzenie z USCIS ze posiadaja komplet dok, ze wszytsko jet ok i ze sprawa jest w toku, to w tym momencie moge sie juz ubiegac o tzw Bialy Paszport. Ona twierdzi, ze tak kiedys zrobila i ze nie majac jeszcze GC (a bedac w trakcie jej przyznania) wyjechala do Polski na miesiac i nastepnie wjechala do USA na B. Paszporcie (oczywiscie BP przyznali jej w US, przed wylotem do Polski). Po powrocie do US minelo okolo 3 mies zanim otrzymala GC. Czy taka kolej rzeczy jest faktycznie mozliwa? Na forum wyczytalam w postach, ze o BP moge sie ubiegac jak juz posiadam GC. No ale jak juz bede miala GC to przeciez nie bede potrzebowala Bialego Paszportu zeby wleciec do US. Do Polski chce wyjechac na krotki okres (1 do 2 mies) zeby zalatwic czesc formalnosci zwiazanych ze slubem koscielnym. Jak to w koncu jest? Czy to faktycznie jest mozliwe? :)

Proooooooooooooosze o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Hmmm, ona nazwala to Bialy Paszport (pamietam poniewaz pierwszy raz w zyciu o tym uslyszalam), ale moze ona znala sie na tym wszytskim tak swietnie jak ja ...

Dziekuje za szybka podpowiedz ... zaczynam szukanie od nowa! :)

Bialy Paszport:

Re-Entry permit..

Refugee Travel Document..

If you are not a U.S. citizen, you may need permission to return to the U.S. after traveling abroad. This permission is granted through a travel document.

Travel documents are also given to foreign nationals who want to travel, but cannot get a passport from their country of nationality.

Refugee Travel Document- byl kiedys nazywany Bialym Paszportem, ale nie sadze aby twoja kolezanka miala status uchodzcy..I jest wydawany dla osob posiadajacych status uchodzcy, ale nie posiadaja jeszcze lub oczekuja na GC a musza wyjechac za granice...

W Twoim przypadku musisz starac sie o Advance Parole, ktore jest wazne rok..

Moja rada niekomplikowac sobie sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za linki, juz jestem w trakcie wypelniania dokumentu.

Co oznacza niekomplikowac sobie sprawy? Czytalam tu na forum, ze moga mnie nie wpuscic na tym dokumencie, ze nie mam 100% pewnosci. Ale tez czytalam, ze jak z moja "legalnoscia" w przeszlosci i obecnie jest wszystko ok, to nie powinnam miec problemu z wjazdem do USA. Poza tym potrzebuje naprawde z 1,5 mies zeby wszystko zalatwic i potem wracam do mezusia najszybciej jak sie da :) Poza tym moj luby pracuje w USAF, a slyszalalm ze "military" traktuja zawsze lagodniej. Bo czekac na GC ... to za dlugo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza niekomplikowac sobie sprawy?

Wyobraz sobie sytuacje ze dostalas AP , lecisz na 2 miesiace

a nastepnego dnia przychodzi do ciebie list z zaproszeniem za interview za miesiac

- bedziesz musiala przebookowac bilet

Wyobraz sobie jednak ze ten list do ciebie wyslano, ale do ciebie nie doszedl, bo sie zgubil albo nikt go nie odebral albo litonosz go zle doreczyl i go zwrocono....

nie stawiasz sie na interview bo nie wiesz, sprawe odrzucaja

a ty o wszystkim dowiadujesz sie na lotnisku przy powrocie, gdy nie chca cie wpuscic

kiedy spodziewasz sie interview?

gdzie mieszkacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by sie okazalo ze interview za mies to jeszcze ok, ale jak np za 2 tyg to faktycznie bylo by nieciekawie ... Z przebukowaniem biletu nie bylo by problemu bo lece z za darmo samolotem Air Force do Niemiec, a z Niemiec juz mam tanio. Wiec nawet niech bym stracila te 100 czy 200$.. Ale ta druga sytuacja ... az mi serce w gardle stanelo jak pomyslalam, ze mogli by mnie nie wpuscic. Poczte odbieral by maz codziennie, ale co z sytuacja gdy listonosz lub poczta nawala ... Czy to sie zdarza faktycznie?

To co mam robic? Czy jest jakies inne wyjscie? Musze wyjechac przed kwietniem bo w maju/czerwcu mamy sie przeprowadzac do innej bazy. Chce zdazyc wrocic i pomoc mezowi z przeprowadzka. Nie mam jeszcze wyznaczonego interview, ciagle czekam na odp (drugi raz) z USCIS. Byl problem z moimi szczepieniami (dluga historia) wiec wszystko zrobilismy od nowa i odeslalismy im ponownie. Teraz czekamy po pierwsze: czy wszystko juz jest ok, po drugie: czy znowu nie trzeba bedzie czegos im dosylac. Papiery zostaly wyslane z miesiac temu i do tej pory nic ... Chyba o mnie nie zapomnieli? hehe

Mieszkamy obecnie w Oklahomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy NOA? ;) buuu

OK. znalazlam chyba co to jest NOA ... :) Wiec NOA dostalam - Notice Date: November 03,2008; doslownie z 1-2 tyg pozniej mialam odciski. Potem doslalismy im brakujace dokumenty bodajze 14 stycznia i teraz cisza ...

A te 4 mies to w moim przypadku bylo by od daty doslania ostatnich dokumentow czy od daty NOA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...