Skocz do zawartości

Egzamin Na Obywatelstwo Po Nowemu


dareknow0

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

tak po krotce jesli chodzi o skompletowanie papierow na obywatelstwo ....

mam :

1 - wspolne rozliczenia podatkowe z ostatnich 3 lat ,

2 - umowe wynajmu mieszkania ,

3 - ubezpiecznie na samochod ,

4 - konto bankowe ,

nie mam :

- zadnych innych wspolnych rachunkow , bo jesli chodzi o utilities to jest tak ze jedna rzecz jest na zone np ; rachunek za prad , a inna rzecz jest na mnie np rachunek za wode , itd ... wiec w zasadzie nie zamierzam tego zmieniac .... i wydaje mi sie powyzsze 4 rodzaje wspolnych dokumentow powinny wystarczyc ....

jakas rada od tych co przechodzili przez obywatelstwo .... czy to powinno starczyc czy raczej powinienem zmienic utilities na wspolne nazwisko .... ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem PO :)

Wszysko trwalo gora 15 minut Pani zadawala pytania w tempie ekspresowym jakby sie spieszyla na lunch :) Mialam przygotowane dokumenty choc tez duzo wspolnie nie mamy ale nic nie chciala. Z dokumentow wspolnych to mamy tylko: rachunek za prad wspolne ubezpieczenie za samochod wspolny telefon i konto w banku. 6 pytan ani jedego wiecej 1 zdanie to przeczytania i napisania i do widzenia :) Troche stresu bylo, ale wszystko przebieglo bardzo milo.

Dodam, ze zdawalam w Reno w stanie Nevada i od wyslania aplikacji do egzaminu uplynelo 20. miesiaca tylko 28 stycznia wyslanie 12 kwietnia egzamin czekam teraz na termin przysiegi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrącam do tematu, ale dla jednego pytania nie będę zakładał nowego. Jak wygląda sprawa zmiany imienia/nazwiska po naturalizacji, ale nie przez małżeństwo? Można zmienić imię na Amerykański odpowiednik i nazwisko np. z Kowalski na Kovalsky?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obywatelstwie zmiana nazwiska to bardzo łatwa procedura.W formularzu N-400 wpisujesz w odpowiedniej rubryce jakie chcesz miec nowe nazwisko.

Schody zaczynają się dopiero jak zmienisz nazwisko.Wymiana wszystkich dokumentów.Ewentualne akty własności będziesz miał na inne nazwisko.Świadectwa ukończenia szkół ,kursów itd.Tłumaczenie ,odkręcanie tego wszystkiego to wielki problem. Jeśli masz przykładowo w Polsce jakies przepracowane lata do emerytury i opłacone jakies składki np. w ZUS i kiedyś będziedz chciał łączyć emeryturę to znowu będziesz musiał wyjaśniać skąd składki na inne nazwisko itd. Uważam ,że to zbyt wiele kłopotów aby zmieniać nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...