Skocz do zawartości

Jakie Są Szanse?


Giggsy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Szkoda...

Bo jak tak czytam wszystko na forum to coraz bardziej zdaję sobie sprawę, że stały wyjazd do USA jest niemal nierealny... Jeśli dobrze zrozumiałem, to prócz wylosowania na loterii wizowej, ślubu z obywatelką USA, czy innych maksymalnie ekstremalnych sytuacji nie da się z tym nic zrobic... Nie ma szans, żeby w przeciągu kilku lat coś się w tej sprawie znacznie ułatwiło, na prawdę?

A pobyt nielegalny raczej nie dla mnie, nie zamierzam igrać z losem,

Ciekawi mnie tylko jedna kwestia. Jakim cudem w Chicago (wg wikipedii) znajduje się aż 1,1 miliona ludzi polskiego pochodzenia? A jeśli są oni w większości nielegalnie, to czemu rząd USA/stanu/czegokolwiek nic z tym nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giggsy teraz nikt Ci nie powie jak pujdzie prawo i czy czasami USA nie wprowadza jakiegos programu dla osob chcacych tam mieszkac na stale..

A nie mozesz poczytac innych zrodel na temat Polonii Chicago?ile faktycznie tam mieszka nielegalnie?

ps a na przylosc trzymaj sie swojego postu(np ostatniego) lub tez podobnego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to się więcej nie powtórzy :)

To jeszcze ostatnie pytanie, bo chcę się upewnic. Zakładając, że nic się w prawie nie zmieni, a nie mam rodziny w USA, nie ożenię się z Amerykanką i nie wylosuję wizy na loterii, to nie mam żadnych szans kiedykolwiek jej dostać? ;/

Bo wyczytałem gdzieś, że jest droga przez Kanadę, tzn dostac w niej obywatelstwo po 4 latach przebywania, co chyba uprawnia do legalnej pracy w USA (?)

I sorry, że wam głowę zawracam tymi pytaniami, ale naprawdę chciałbym się na ten temat jak najwięcej dowiedziec, bo jakby nie było, z tym wiązałem swoją przyszłośc do tej pory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko jedna kwestia. Jakim cudem w Chicago (wg wikipedii) znajduje się aż 1,1 miliona ludzi polskiego pochodzenia? A jeśli są oni w większości nielegalnie, to czemu rząd USA/stanu/czegokolwiek nic z tym nie robi?

Wyjechali na wizie B2 i zostali, poza tym znaczna część jest legalnie. Rząd US nie robi z tym nic, bo ma większe problemy. Tak długo jak pracujesz uczciwie, płacisz podatki, nie łamiesz prawa i nie masz wyjątkowego pecha możesz cieszyć się życiem w Kraju Wuja Sama.

To jeszcze ostatnie pytanie, bo chcę się upewnic. Zakładając, że nic się w prawie nie zmieni, a nie mam rodziny w USA, nie ożenię się z Amerykanką i nie wylosuję wizy na loterii, to nie mam żadnych szans kiedykolwiek jej dostać? ;/

Możesz wyjechać do US na studia, po czym zacząć staż w amerykańskiej firmie na wizie J1 Internship jeżeli będziesz dobry, to może pracodawca będzie Cię chciał sponsorować na wizę H1B, stąd droga do GC jest stosunkowo łatwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjechać do US na studia, po czym zacząć staż w amerykańskiej firmie na wizie J1 Internship jeżeli będziesz dobry, to może pracodawca będzie Cię chciał sponsorować na wizę H1B, stąd droga do GC jest stosunkowo łatwa.
A jeśli studiowałbym w Polsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar :) Co do studiów w USA - nie mam obecnie takiej możliwości niestety... Cóż, pozostaje mi zdac się na szczęście, albo na zmianę prawa w tym temacie w ciągu kilku lat.

Wyjechali na wizie B2 i zostali, poza tym znaczna część jest legalnie. Rząd US nie robi z tym nic, bo ma większe problemy. Tak długo jak pracujesz uczciwie, płacisz podatki, nie łamiesz prawa i nie masz wyjątkowego pecha możesz cieszyć się życiem w Kraju Wuja Sama.
Hmm naprawdę nie ma z tym żadnych problemów? Bo w innych tematach na forum naczytałem się o deportacji, problemami z wypłatami, prawem jazdy, a nawet sądem i aresztem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...