Skocz do zawartości

Powrót Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich którzy potrafia mi w jakikolwiek sposob pomóc.

Mam pytanie poniewaz bylem jakis czas w usa nielegalnie ale to bylo 3 lata temu i teraz chcialbym bardzo tam wrócic i nie wiem czy oni w ambasadzie i na lotnisku w usa sa w stanie w jakikolwiek sposob sprawdzic czy bylem nielegalnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy masz jeszcze "ważną" wizę w paszporcie? Jeżeli tak to możesz na jej podstawie próbować "przemknąć" się do USA.

Oczywiście w świetle amerykańskiego prawa jest ona już nieważna, ponieważ przedłużyłeś nielegalnie pobyt.

Ale data ważności w niej jest i może się uda. Choć jest to bardzo ryzykowne. Grozi Ci niemiła przeprawa na lotnisku i w najgorszym wypadku zakucie w kajdanki...

Jeżeli wiza jest już nieważna to nie masz wyjścia, musisz iść do ambasady i starać się o nową.

Czy mówić prawdę?

Ja bym mówił, liczył na chwilę słabości konsula i przedstawił "dobre papiery".

Ale to Twój wybór.

Ale żeby nie było tak miło na koniec jeszcze jedna uwaga - to właśnie dzięki takim jak Ty osobom wciąż nie spełniamy kryteriów wymaganych do wprowadzenia ruchu "bezpromesowego".

Raz, że przedłużyłeś sobie nielegalnie pobyt, dwa że być może teraz pójdziesz po wizę, otrzymasz odmowę i będziesz kolejną osobą podwyższającą procent odmów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest najbardziej zalosne w calym tym balaganie ktory Polacy sami na siebie sprowadzaja.

Kazdy zapytany psioczy na Stany i zostaje, ze nigdy wiecej nie pojedzie tam (przekracza czas waznosci wizy)

a potem za kilka miesiecy objawia sie jednemu z drugim ze on jednak chce jechac tam (do USA) ponownie.

Ale colektywnie wszyscy ponosza konsekwencje tej "beztroski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli dostaniesz promese wizowa do USA to pozostaje granica a tam mozesz zostac cofniety a wtedy zegnaj USA na dluzszy okres czasu a i nie miej nadzieji ze Cie wpuszcza jak nie bedzie promes wizowych.

Nawet jeśli poprzednio udało się Państwu wjechać do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będą Państwo wpuszczeni ponownie. W miarę jak doskonalimy bazy danych stosowane podczas kontroli wjazdowej, wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...