Skocz do zawartości

Powrót Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Po waszych wypowiedziach na temat druku I-94 rozumiem ze pracownicy imigracyjni zatrudnieni w ambasadzie i na lotnisku nie sa w stanie udowodnic mi ze przekroczylem termin wyjazdu z usa.

czyzby? zapominasz, ze przy wyjezdzie zeskanowali Twoj paszport.

Jednoczesnie rozumiem iz mam wiecej szczescia nie dajac druku I-94 niz mialbym go oddac podczas wylotu z usa kiedy to moja sytuacja byłaby bardziej namacalna ze nie wrocilem w terminie.

nie masz wiecej szczescia, bo wlasnie to moze wzbudzic podejrzenia, ze niby np. ktos jest formalnie w USA a wraca do USA. Z tym, ze bardzo wtedy przydaje sie zeskanowany przy wyjezdzie paszport i wtedy wszelkie watpliwosci sa rozwiane. Moga Cie nawet wpuscic bez pytan i bedziesz mial duzo szczescia, moga jednakze dojsc do tego, ze Cie wpuscili nieslusznie, pozniej i wtedy mozesz miec mniej szczescia.

I potem ktos sie mnie pyta: no przeciez wpuscili mnie to czego teraz chca? - jest to pytanie na list z USCIS zeby sie stawic np. do urzedu badz przedluzyc badz zmienic wize itd. Ale niektorym sie taki wlot udaje wiec moze uda sie i tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witaj Adamie

wize dostalem na rok a pozwolenie na pobyt na 3 tygodnie konkretnie na odwiedziny rodzinki ale zostalem az do kwietnia nastepnego roku.

Nie złozyłem formularza I-94 na lotnisku przy wylocie.

A lece do laski ma ze mna dziecko ale nie wiem jak to mam zrobic bo zadne dane nie potwierdzaja tego ze jestem ojcem

Pozdro

Gratulacje z powodu bycia tata, ale to niczego nie zmienia. Dziecko moze cie sponsorowac za wiele lat, a to, ze nie masz zadnych potwierdzen, ze jestes ojcem to juz w ogole stawia sprawe w swietle niezbyt jasnym. Kazdy moglby powiedziec, ze jest ojcem dziecka, ktore jest obywatelem USA i na tej podstawie prosic o wlot do USA. Niestety sam fakt posiadania dziecka, ktore urodzilo sie w USA, niczego nie zmienia, czyli nie masz zadnego przywileju dot. przekraczania granicy.

Co wiecej nie wiemy nawet czy Twoje nazwisko jest na birth certificate dziecka. Inna rzecz czy twoja dziewczyna miala ubezpieczenie czy panstwo pokrywalo porod i czy dostaje na dziecko pomoc od panstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wczesniejsze wydanie wizy turystycznnej i pozniejsze pozostanie na terenie usa po terminie bedzie mialo wplyw na otrzymanie wizy studenckiej?

kazda wiza jest taka sama: musisz sie o nia ubiegac i zawsze jest ryzyko, ze nie dostaniesz wizy badz, ze Cie cofna z granicy. Nie ma 100% pewnej wizy. I kazde przekroczenia czasu, jaki mogles legalnie byc w USA, "liczy sie" do kazdej wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to juz mniej więcej Panowie nakresliliście mi sytuacje.

A w przypadku Wizy studenckiej skoro juz na turystycznej pojechac nie moge?

to samo co turystyczna.

Ile trzeba miec przygotowanych poieniędzy i jak wyglada cala ta procedura wizowa oraz jakie sa szanse na jej dostanie?

procedura nie jest skomplikowana, tyle, ze nie masz gwarancji na dostanie promesy ani wizy.

Pieniedzy dobrze zebys mial sporo - ile - to zalezy od szkoly. Czasem jest to $15,000 na rok, czasem jest to $50,000 na rok. Zalezy jaka szkola, jakie studia, jakie miasto (bo koszty utrzymania sa rozne) itd.

pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy w ogole ktos zdaje sobie sprawe ile tych kartek I-94 z jakiegos powodu nie trafia tam gdzie trzeba, mimo wszystko problem zawsze spoczywa na osobie, ktora chce uzyskac prawo wjazdu ;-)

a teraz co powiecie na taka historie: czlowiek mial zakaz wjazdu (10 letni), uzyskal waiver i wize, wjezdzajac do USA uslyszal ostatnio, ze nie ma w komputerze informacji o tym ze OPUSCIL USA, rece opadaja jaki oni tam maja balagan, jakim cudem w ogole on mogl uzyskac ten waiver i potem wize skoro oni w kompach do dzis nie widza ze wyjechal ;-) wize ma juz prawie 5 lat i dopiero teraz taka informacje uzyskal na granicy

oczywiscie przyda mu sie taka informacja jak przestanie obowiazywac go ten zakaz wjazdu (zniesiony waiverem) bo wtedy bedzie musial udowodnic ze wyjechal :-)

i to slowa "supervisora z immigration" na granicy ;-) - powtorze sie, rece opadaja !

USCIS, ktory zatwierdza waiver, nie daje update do komputera na temat wylotu. To jest inna jednostka. I w tym przypadku, niestety ktos sam musi udowodnic, ze nie jest wielbladem...

Tak samo starajac sie o waiver, USCIS nie robi update - oni polegaja na tym co ty mowisz i co Ty piszesz, a ze starasz sie juz z innego kraju niz USA wtedy wiadomo, ze wrociles do swojego kraju. Z tym, ze jest to przypadek odosobniony, naprawde. W wiekszosc czeka juz skan paszportu kiedy ostatni raz ktos przekroczyl granice z USA (wyjezdzajac z USA). I niech zgadne, ze dotyczy obywatela Kanady? ;) Zgaduje tak, dlatego, ze wiekszosc takich przypadkow dot. Kanadyjczykow (ale to tylko zgadywanie :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ja tez nie pamietam aby ktokolwiek skanowal moj paszport przy wylocie z usa ale pewny na 100% nie jestem poniewaz pamietam ze podawalem paszport pracownikowi linii lotniczych a bialej kartki nie oddalem mu.

Wtedy juz pamietam ze powiedzial ze skoro nie mam I-94 to moge miec problemy przy ponownym ewentualnym powrocie na teren usa.

Jeszcze jedno pytanko jesli chodzi o /Kanade jak wam wszystkim wiadomo do Kanady mamy juz wstep bezwizowy.

Mysle a przynajmniej tak mi sie wydaje ze to jest jakas szansa na ponowny powrot do USA.

Tylko zastanawiam sie nad jedna sprawa jesli oczywiscie dostane pozwolenie na pobyt na terenie Kanady przypuscmy 6 msc i postanowie pozwiedzac sobie USA podczas tego czasu nadanego mi przez urzednika imigracyjnego na lotnisku w kanadzie.

Jesli oczywisci wydzie na jaw ze przebywalem na terenie usa nielegalnie to jak wyglada sytuacja czy poprostu mnie cofaja na przejsciu na zasadzie ze nie moge wejsc na teren usa czy poprostu procedura kajdankowa i deport do PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnac Cie moga do Kanady a tam moze byc juz roznie na granicy z urzednikami kanadyjskimi ...A no i musisz miec wize do USA aby Cie wpuscili na teren Stanow..

I dobrze Ci sie zdaje ze nie ma wiz do Kanady ale musisz urzednika przekonac ze nie bedziesz dlugo w Kanadzie oraz masz za co zyc i nie bedziesz pracowac nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje tak, dlatego, ze wiekszosc takich przypadkow dot. Kanadyjczykow (ale to tylko zgadywanie ;) ).

gratuluje intuicji ;-) niestety wiekszosc moich znajomych wlasnie bedac w kanadzie probowala uzyskac waiver do zniesienia zakazu wjazu,

mimo wszystko przypadek daje do myslenia, ze takie sprawy wychodza po kilku latach dosc czestego przekraczania granicy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam sie nad jedna sprawa jesli oczywiscie dostane pozwolenie na pobyt na terenie Kanady przypuscmy 6 msc i postanowie pozwiedzac sobie USA podczas tego czasu nadanego mi przez urzednika imigracyjnego na lotnisku w kanadzie.

Jesli oczywisci wydzie na jaw ze przebywalem na terenie usa nielegalnie to jak wyglada sytuacja czy poprostu mnie cofaja na przejsciu na zasadzie ze nie moge wejsc na teren usa czy poprostu procedura kajdankowa i deport do PL?

Jesli bedziesz lecial do USA to odprawe bedziesz mial na lotnisku w Kanadzie, wiec poprostu nie wsiadziesz na samolot i Twoje bagaze tez nie beda odprawione.

Jesli mowa o przejsciu ladowym, to w momencie kiedy immigration USA odmowi Ci wjazdu dostaniesz kartke z informacja, ze odmowiono Ci wjazdu i wtedy wladze Kanadyjskie powinny Cie przyjac z powrotem, ale wcale nie musza. Wiec w najgorszym przypadku mozesz zostac potraktowany jako potencjalny immigrant i odstawiony na lotnisko, ale to juz w gestii wladza kanadyjskich a nie amerykanskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...