Skocz do zawartości

Powrót Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z prawem USA mam 10-cio letni zakaz wjazdu.

Promese dostałem na rok ale na granicy otrzymalem pozwolenie na pobyt 3 tygodni.

Czyli przekraczajac granice pod koniec stycznie powienienem wrocic pod koniec lutego a na terenie usa bylem az do kwietnia nastepnego roku.

Domyslam sie ze jak powiem w ambasadzie ze wrocilem w takim terminie to napewno mi nie udziela promesy wizowej.

No chyba ze slyszeliscie o osobach ktore po nielegalnym pobycie staraly sie o promese i mowiac prawde i tylko prawde i dzieki szczerosci otrzymywaly wize do usa...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

przeczytaj post muzzy tam masz podobny przypadek do Twojego:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=12631&hl=

z tego widac ze bedziesz musial odczekac te 10 lat lub tez starac sie o waiver aby zniesc zakaz wjazdu.

I lepiej nie dostac wizy za ten zakaz wjazdu niz za klamstwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma wiekasz szanse dostac sie na teren usa?

* Osoby ktore otrzymaly promese na 10 lat i przekroczyly termin pobytu i wobec tego wystepku obowiazuje ich 10-cio letni zakaz wjazdu ale pomimo waznej jeszcze promesy wizowej ryzykuja i jada do usa

czy:?

* osoby ktore obowiazuje 10-cio letni zakaz wjazdu ale musza sie starac o promese wizowa??

Pozro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma wiekasz szanse dostac sie na teren usa?

* Osoby ktore otrzymaly promese na 10 lat i przekroczyly termin pobytu i wobec tego wystepku obowiazuje ich 10-cio letni zakaz wjazdu ale pomimo waznej jeszcze promesy wizowej ryzykuja i jada do usa

Ryzyko podejmujesz, ze zakladasz ze na lotnisku w USA nie wylapia tego, ze wczesniej przesiedziales wize. Wielu sie udaje w ten wlasnie sposob wjechac ponownie do USA. Niektorzy sa wylapywani dopiero za ktoryms razem, a niektorzy bo odpowiadaja na pytania w niejasny lub niespojny sposob.

* osoby ktore obowiazuje 10-cio letni zakaz wjazdu ale musza sie starac o promese wizowa??

Jesli zakladamy jak w poprzednim przypadku ze w konsulacie/ambasadzie nie wiedza, to sytuacja jest analogiczna jak w przypadku pierwszym.

Jesli jednak wiedza to wiza w takim przypadku nie przysluguje - i tu juz nie ma zadnych "ale".

EDIT:

Zakladajac ze wize sie dostanie pozostaje jeszcze do przejscia punkt pierwszy, czyli weryfikacja na lotnisku, wiec podsumowujac, zakladajac ze aplikant ma duzo szczescia, druga wersja jest o wiele gorsza. Chociaz moze czasem lepiej dowiedziec sie w konsulacie za 500 zl ze sie nie pojedzie niz byc zawroconym z lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tego samego zdania jestem ale chcialem sie jeszcze poradzic .

Wiem ze rozmowa z konsulem moze mi dac bardzo duzo chociazy po to zeby sie dowiedziec czy w jakis sposob figuruje w systemie.

Ale jeszcze jest jedna sprawa ktora mnie nurtuje i tutaj prosilbym o odpowiedzi jedynie osoby ktore maja jakies pojecie o tych sprawach.

Otuz przebywajac juz nielegalnie ok 1 miesiaca na terenie usa moj rodzony brat staral sie o wize.

Oczywiscie glupek nie napisal w formularzu ds-156 ze ja jako jego brat nie przebywam na terenie usa.

Oczywiscie konsul odmowil mu prawa do wizy przez to klamstwo.

I zapytał konsul: ...No a brat..?

Brat: No tak jest

Konsul: A gdzie jest?

Brat: Chicago

Konsul : Niestety ale nie otrzyma Pan wizy do USA

Proszę przyjsc za rok

Ale teraz jest inna sprawa jesli chodzi o mnie, poniewaz mam zamiar wpisac w formularzu ds-156 ze w tym czasie kiedy moj brat staral sie o wize ja juz bylem w PL.

Czy oni sa to w stanie sprawdzic ze moj brat powiedzial w tym czasie ze jestem na terenie usa?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie powie tak naprawde co moga a czego nie moga sprawdzic. Wiele osob poprostu gdyba lub wydaje im sie. Prawda jest, ze jak chca to moga sprawdzic wiele, ale nie robia tego czesto.

Twoj brat nie napisal, ze byles w tym czasie w USA, ale moze konsul podparl sie tylko tym, ze wyskoczylo mu ze ktos z rodziny ma wize. Czasem w recepcji jak sprawdzaja wnioski pytaja, czy ktos z rodziny ma wize, moze na tej podstawie zadal konsul pytanie "a brat ?". Z tego co piszesz nie wynikalo ze byles wtedy tam nielegalnie ale poprostu byles.

Mnie kiedys kilka razy pytano czy ktos z rodziny jest teraz w USA, a potem dodatkowo: a mama? a tata? i na koniec, to nikogo w USA nie ma ? Po kazdym pytaniu bylo jakies stukanie w komputer - zaczalem sie zastanawiac kto z kogo robi wariata, wiec moze czasem tak pytaja, zeby cos wylapac. Bo jesli ktos cos ukrywa to w koncu pomysli sobie "cos tam wiedza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli mijaja te czasy kiedy mozna bylo kombinowac i klamac,systemy co jakis czas sa aktualizowane i jesli teraz Cie nie wylapia to za jakims czasem a wtedy zegnaj USA...Nie wiem czy wiesz ale jesli by Ci sie udalo wleciec i zaczac staranie sie o GC a by wyszlo ze masz zakaz wjazdu wtedy zadnego GC nie dostaniesz..No chyba ze po tym zakazie bys polecial.Teraz dokonaj wyboru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jaki będzie efekt wizyty.

A jeżeli wizę dostaniesz to proponowałbym lot AerLingus`em przez Dublin.

Odprawę amerykańską przejdziesz już w Irlandii.

Jeżeli coś nie wyjdzie oszczędzisz sobie bezsensownego przelotu przez Atlantyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki gusus w poniedzialek jade po wize do ambaszady...

zobaczymy jaki bedzie skutek moich klamstw...

pozdro

oczywiscie zdajesz sobie sprawe,ze jak ci wylapia klamstwo to moga cie wlepic dozywotni zakaz, si?

Daj znać jaki będzie efekt wizyty.

A jeżeli wizę dostaniesz to proponowałbym lot AerLingus`em przez Dublin.

Odprawę amerykańską przejdziesz już w Irlandii.

Jeżeli coś nie wyjdzie oszczędzisz sobie bezsensownego przelotu przez Atlantyk...

oh? a jak to dziala dokladnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...