Skocz do zawartości

Powrót Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Na rozmowe z konsulem bylem umowiony na 8.30.

Przed wejsciem do ambasady w wawie pustki totalne po chwili oczekiwania pojawil sie gosc ktory sprawdzal formalnosci, kilka korekt i juz wchodze.

oczywiscie skanuja moj wniosek wizowy dostaje numerek i czekam.

Po okolo 15 minutach pojawia sie moj nr na tabliczce, z usmiechem na ustach i patrzac prosto w oczy ide na rozmowe z konsulem.

Podaje wniosek wizowy paszport i czekam...

Zapytal mnie kiedy bylem w usa odpowiedzialem ze dwa late temu

A dlugo oczywiscie z usmiechem odpowiedzialem ze bylem 2 tygodnie od momentu wjazdu na teren usa

Konsul zapytal czy mi sie podobalo oczywiscie mu odpowiedzialem ze nawet bardzo.

Zapytal czy na dlugo chcem teraz jechac odpowiedzialem ze na 3 tygodnie zeby odwiedzic rodzine w chicago

I zgadnijcie...???

Mowi tak:

Odbierze Pan wize jutro osobiscie czy mamy wyslac DHL-em????

Powiedzialem ze mieszkam w wawie wiec moge podejsc spokojnie

Na ile dostalem tego nie wiem ale wiem ze ja jutro bede mial

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie podbiles % odmow. Pozostaje wjazd do USA ktorym teraz beda Cie straszyc etatowi pesymisci forumowi. Ciekaw jestem czy mocna zacisna Ci kajdanki na przegubach, napisz tez jak karmia w areszcie deportacyjnym. Takiej relacji na tym forum nie widzialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to na tym forum takim etatowym pesymista jest sly6 ( z całym szacunkiem dla tego kolegi)

Ale jestem kochani kolejnym przykladem na to ze mozna zaryzykowac a czasami nawet warto

Wiele osob poprostu boi sie pojechac do ambasady i zaryzykowac ale ja mialem powod dla ktorego tak wlasnie zrobilem.

Powiem wiecej nawet gdyby mi odmowiono wydania wizy to i tak bym probowal innymi sposobami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestes pierwsza i nie ostatnia osoba, ktorej sie udalo :-) system maja dziurawy i wielu sie udaje, ale skoro taki kraj jak USA nie jest w stanie sobie z tym poradzic, tylko mnoza kolejne systemy no to ich problem ;-)

gratuluje, mam nadzieje, ze wyjazd do USA odbedzie sie bez wiekszych komplikacji ;-) jesli nie to najwyzej nam opiszesz co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to na tym forum takim etatowym pesymista jest sly6 ( z całym szacunkiem dla tego kolegi)

Pozdrawiam

Byc moze sly6 ma pol etatu w Immigration Office czy jak tam sie nazywa ten urzad.

Czasem jego chlodne traktowanie jest przydatne dla niepohamowanych entuzjastow wyjazdu do USA za wszelka cene, pomaga im pomyslec przed dokonaniem lekkomyslnego kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...