Skocz do zawartości

Wiza A Podpis Obojga Rodzicow.


Rekomendowane odpowiedzi

Boom możesz spokojnie iść tylko z mamą. a to co ktoś tam wyżej napisał, że córka mając skończone 15 lat weszła sama do Ambasady-troche nie chce mi się w to wierzyć... aczkolwiek gdy ja wchodziłam do Ambasady no i pokazywałam numerek, który dostałam, a moja mama szła za mną i go nie miała-wtedy facet, który wpuszczał ludzi pyta czemu moja mama nie ma numerka. no to ona mu powiedziała, że przyszła z córką. facet się na mnie patrzy i się pyta ile córka ma lat. no to moja mama mówi, że w czerwcu skończy 16. a facet na to, że no jeśli nie ma skończonych 16 lat to prosze wejść. ale potem przy pobieraniu odcisków palców się mnie pytała kobieta, gdzie jest moja mama. i tak samo miał Mateusz, którego tam poznałam, też nie miał skończonych 16 lat i był tylko z mamą. no ale już taka Kaśka, którą tam też poznałam miała 17 lat i sama weszła do Ambasady. także Boom spokojnie możesz iść sam, bo podejrzewam, że jeśli pójdziesz z mamą to będzie musiała poczekać na Ciebie przed Ambasadą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, to ja przy okazji tematu mam pytanie. Chce jechac z 8 letnia córką do USA w wakacje, ja i córka mamy już wizy turystyczne, czy jest potrzebna jeszcze jakas pisemna zgoda ojca dziecka na ten wyjazd? On nie jedzie z nami. Jedziemy w celach turystycznych. Co w przypadku gdybysmy chcialy przedłużyc pobyt? Bede bardzo wdzieczna za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys chciala przedluzyc pobyt wtedy musisz wczesniej wyslac papiery do urzedu i czekac na odpowiedz,masz to na Forum opisane(papiery jakie nalezy miec) co sie moze wydarzyc oraz jak kto jest z nastepnym wjazdem oraz staraniem sie o wize po takim przedluzeniu pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja przy okazji tematu mam pytanie. Chce jechac z 8 letnia córką do USA w wakacje, ja i córka mamy już wizy turystyczne, czy jest potrzebna jeszcze jakas pisemna zgoda ojca dziecka na ten wyjazd? On nie jedzie z nami. Jedziemy w celach turystycznych. Co w przypadku gdybysmy chcialy przedłużyc pobyt? Bede bardzo wdzieczna za informacje.

Ojciec (mama) maloletniego dziecka musial(a) wyrazic zgode na wydanie mu paszportu. Tym samym zgodzila) sie na jego wyjazdy zagraniczne w jakimkolwiek kierunku, zadna dodatkowa zgoda juz nie jest potrzebna. wydaje mi sie ze mozna tez taka zgode cofnac w kazdym czasie ale tego juz nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zejde z tematu, jesli ktos chcialby jechac do Kanady z dzieckiem (tylko jedno z rodzicow) to powinien zaopatrzyc sie w pismo od drugiego rodzica, najlepiej notarialnie ze osoba ta wie ze dziecko podrozuje - Kanada dosc powaznie bierze pod uwage ewentualne uprowadzenia dzieci itp.

moze komus sie przyda, zaoszczedzi sobie niepotrzebnych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...