Skocz do zawartości

High School


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, wiem było już pełno takich tematów, ale nie rozumiem wszystkiego więc postanowiłem założyć swój własny...

Mam 14 lat (za miesiąc 15) i uczę się II kl. gimnazjum. Mieszkam z mamą, która nie zarabia jakiś wielkich pieniędzy. Narazie oceny w szkole przeciętnie, ale jakbym się przyłożył to naprawdę wyglądałyby dobrze, ponieważ nie mam problemów z nauką. Z angielskim jest dobrze, uczę się już praktycznie prawie 9 lat, a oprócz tego zwykłym lekcjom zawsze towarzyszyły dodatkowe, no i do tego w gimnazjum chodzę do klasy angielskiej... Nie mam nikogo w Stanach z bliższej rodziny... Mam kuzynkę (córka syna brata mojej babci :lol:) no i ona właśnie wyjechała do liceum na ostatnią klasę, bo gdzieś w pobliskiej wiosce był organizowany konkurs z j. angielskiego i zwycięzca jechał sobie na rok tam, no i ona wygrała :D No a teraz do rzeczy...

Moim wielkim marzeniem jest wyjechać tam na całe High School... Czy to wogóle możliwe?! Z tego co czytałem to pewnie nie... Już się miałem zamiar poddać, kiedy wyczytałem jak koleś opowiadał, że jego kumpela załatwiła sobie w jakiejś szkole stypendium i wyjechała na całe 4 lata... No sam już nie wiem... Możecie coś poradzić?! Najprawdopodobniej już o klasie 1 mogę zapomnieć, ale chociaż 2-4... No a jak nie to chociaż rok! No wiem, wiem są programy półroczne i roczne, ale nikt nie jest w stanie zagwarantować mi takich pieniędzy...

Więc co radzicie najlepiej zrobić w moim przypadku?! Ja mógłbym nawet wyjąć rok ze swojego życia, który spędził bym na nauce, żeby tylko tam pojechać... Pomocy!! :D

//EDIT Przenieście do działu "Studia i nauka w USA", nie wiem czemu tu go zrobiłem... Miałem tam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila do ambasady USA w Warszawie o szczegółowe informacje na temat wymiany uczniów w wieku licealnym między Polską a USA :P Tylko, że po całej procedurze wyskoczyło potwierdzenie po angielsku, a ja pisałem po polsku... :D Czy będzie ok?

a gdziec taki post widzial o tym stypendium?bodaj linka do tego tematu...

Widziałem to gdzie indziej na jakiejś stronie koleś gadał... No ale chyba napewno są jakieś stypendia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stypendia sa ale tylko w bogatych szkolach prywatnych, i raczej dla wybitnych jednostek: mlodziezy z jakims nie przecietnym talentem. W publicznych szkolach mozesz uczyc sie darmowo, ale w ramach jakiegs programu/wymiany -- a te sa przewaznie na rok/semestr i sa przewaznie raczej kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stypendia sa ale tylko w bogatych szkolach prywatnych, i raczej dla wybitnych jednostek: mlodziezy z jakims nie przecietnym talentem. W publicznych szkolach mozesz uczyc sie darmowo, ale w ramach jakiegs programu/wymiany -- a te sa przewaznie na rok/semestr i sa przewaznie raczej kosztowne.

A co biorą pod uwagę? Gdybym miał dajmy na to średnią 5.0 myślicie, że mógłbym się starać o takie stypendium? Wolałbym jednak do publicznej szkoły i to na całe 4 lata... No ale nie ma kto mi zagwarantować to finansowo, a poza tym to tylko na semestr/rok... Kurde no, mam takie ciśnienie na te High School, że zrobiłbym wszystko żeby tam pojechać... :D Jednym słowem... Czy istnieje cień szansy, że od następnego roku szkolnego będę w publicznym High School na okres 4 lat nie mając przy tym funduszy na żaden program (które i tak są na semestr/rok) i nie mając bliższej rodziny w Stanach? Jeżeli jest ten promyk nadzieji to powiedźcie mi jakie kroki podjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie zniechecac, ale nie znam mozliwosci na 4 lata w szkole publicznej. A w prywatnej tez szanse sa nikle. Nie zapominaj, ze w USA jest teraz powazna recesja, jest coraz mniej pieniedzy na stypendia, zwlaszcza dla cudzoziemcow. Prywatne szkoly jezeli daja stypendia to przewaznie dla tutejszych mniejszosci rasowych. A na te super bogate eksklusywne szkoly konkurencja jest przeogromna i sama bardzo dobra srednia raczej nie wejdzie w rachube. Ich bardziej zainteresuje cos na poziomie olympiadach miedzynarodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie zniechecac, ale nie znam mozliwosci na 4 lata w szkole publicznej. A w prywatnej tez szanse sa nikle. Nie zapominaj, ze w USA jest teraz powazna recesja, jest coraz mniej pieniedzy na stypendia, zwlaszcza dla cudzoziemcow. Prywatne szkoly jezeli daja stypendia to przewaznie dla tutejszych mniejszosci rasowych. A na te super bogate eksklusywne szkoly konkurencja jest przeogromna i sama bardzo dobra srednia raczej nie wejdzie w rachube. Ich bardziej zainteresuje cos na poziomie olympiadach miedzynarodowych.

Dodam tez, ze pora na skladanie aplikacji na wstep do tych elitarnych prywatnych szkol jest wlasnie teraz albo juz minela, bo decyzje sa oglaszane marzec/kwiecien/maj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mogę sobie porzucić swoje marzenia :D

PS. A słyszałem, że parę osób tak zrobiło, że pojechało z programu na rok do takiego publicznego High School i ponąć tam niezbyt patrzą na wizę czy na coś tam i zostali i chodzili przez następne lata... Jest coś takiego możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...