Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przylecialam do stanow jako au-pair 8 miesiecy temu. Po miesiacu pobytu tutaj poznalam faceta z ktorym jestesmy razem juz prawie 6 miesiecy i wiemy ze jestesmy zakochani po uszy. No ale fakt faktem jestesmy mlodzi ( ja 20 on 21) i pewnie w zyciu nie mysleli bysmy tak szybko o slubie gdy by nie to ze zeby zostac z nim w usa musze cos zrobic. Mogla bym zostac w agencji na drugi rok ale chcialabym zaczac studia i pracowac normalnie zeby moc zarabiac normalne pieniadze i zamieszkac z moim chlopakiem. Mogla bym zostac na wizie studenckiej ale wtedy niemoge normalnie pracowac i wiza studencka to dosyc zagmatwana sprawa. Wiec moje pytanie brzmi czy slub to jedyny sposob dla mnie? I jak to wszystko tutaj wyglada? Jakie dokumenty potrzeba, ile czasu to wszystko trwa, ile to kosztuje itp? A do tego jak bym sie zdecydowala na slub kiedy by bylo najlepiej go wziasc. Dodam ze wiza au-pairska mi sie konczy za 4 miesiace i niechciala bym zostac w tu nielegalnie. Jesli powtorzylam temat to przepraszam ale szukalam i nieznalazlam konkretnej odpowiedzi na moje pytania. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cokolwiek zrobisz pamietaj zebys pod zadnym pozorem nie zostala chocby dnia dluzej po wizie tj nielegalnie, moj kolega jak mial 7 lat zostal pare dni po wizie (matka robila zakupy w NY po zakonczeniu pracy tam eh...) i do dzis nie chca go wpuscic wiec uwazaj, taka maly blad duzo potem kosztuje a jak Ty masz faceta Amerykanina to predzej czy pozniej bedziesz sie starala o obywatelstwo a wtedy nawet mandaty za przekroczenie dozwolonej szybkosci w USA Ci wyciagna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dziekuje ale niestety nie jest tam wszystko dokladnie wyjasnione...

Moze nie tyle nie jest dokladnie wyjasnione, co Ty masz problem, bo to jest dla Ciebie nowe :) Nie przejmuj sie, zawsze tak jest.

Do rzeczy: slub jest wyjsciem wydawaloby sie najlepszym i pewnie najszybszym aby dostac green card, ale ... slub jest decyzja na cale zycie. Inna sprawa, ze jesli bedziesz brala slub tuz pod konec wizy, zajdzie podejrzenie, ze nie chcialas byc nielegalnie wiec wybralas droge najszybsza do legalizacji pobytu i mozesz miec hard time w urzedzie.

Masz racje mowiac, ze wiza studencka jest ciezka - nie mozesz legalnie pracowac i trzeba sie jakos utrzymac, ze nie wspomne o chodzeniu do szkoly i oplatach za szkole. Nie jest latwo zmienic staus na studencki - uwierz mi, ze bardzo wiele osob ma teraz odmowy.

Zmiana na status turystyczny jest tymczasowa - ani nie daje ci to pozwolenia na prace, a 6 miesiecy szybko minie. Nie wspomne juz, ze moga Ci nie dac odpowiedzi pozytywnej.

Koszt adjustment of status (legalizacji pobytu) to $355 plus $1,010 plus koszt badan medycznych plus zdjecia. Jesli bedziesz kogos prosic o pomoc - dochodza jeszcze oplaty za usluge. Czas trwania sprawy jest rozny - mam ludzi, ktorzy wyslali dokumenty w styczniu i maja interview w kwietniu, ale znam tez ludzi, gdzie nie byl zrobiony name check i czekaja juz ponad rok czasu (na samo interview czekali 9 miesiecy a teraz do 180 dni na name check).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tez bylam operka w 2004-2006. Poznalismy sie w 2005, zostalam na drugi rok, zeby utrzymywac z nim kontakt. Pozniej wrocilam do Polski, jak bylo mi przykazane. I w Polsce staralismy sie o K1. Jestem juz po slubie, nie mialam zadnych problemow.

Lepiej wrocic do Polski i stamtad cos dzialac - jesli jestescie przekonani o malzenstwie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...