Skocz do zawartości

Wyjazd Na Ślub Do Rodziny A Wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

Mamy zaproszenie w sierpniu na ślub i wesele do siostry ciotecznej mojej żony. Wybieramy się do ambasady USA jak tylko odbiorę paszport ( stary mi wygasł) Żona stawała się o wizę 8 lat temu ale dostała odmowę. Ja nie starałem się nigdy.

1.Czy koś już próbował dostać wizę na wyjazd na ślub i wesele do kuzynów i z jakim skutkiem ? Czy trzeba mieć jakieś potwierdzenie że ślub faktycznie jest?

2. W wniosku jest takie coś "36. Czy ktokolwiek kiedykolwiek złożył na Pana/Pani petycję imigracyjną?" Startowałem 7 lat temu w loterii i czy to jest to ? Czy to sprawdzają? Czy to wpływa na wydanie wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten punkt Cie nie dotyczy w sprawie petycji zlozonej tak wiec zaznaczasz NIE.

a rozne sa skutki,jedni dostaja wize a inni nie .Poczytaj forum i sam zobaczysz na co zwrocic uwage,zaproszenie nie gwarantuje dostania wizy.Mowisz pod czas rozmowy po co jedziesz ,co robisz w Polsce ....

A wiesz za co dostala odmowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz za co dostala odmowe?

Że nie spełnia wymogów. Tyle jej powiedzieli. Wtedy kończyła studia i nie miała pracy stałej.

Teraz już ma stałą w banku od 3 lat.

Jeśli o mnie chodzi to mam zamiar tylko na wesele i może jakaś objazdówka po NY. Pracę też mam stałą. Od 10 lat jestem kierownikiem na budowach. Nie sądzę żebym tam miał lepiej :) Na wyjazd zostawiamy 2 dzieci w Polsce bo chcemy po drodze Paryż zaliczyć na 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czasami tak studentom mowia ktorzy koncza nauke ze maja tzw male zwiazki z Polska chociaz nie ktorzy dostaja wize,teraz Wasza sytuacja jest inna ..daj znac jak bylo na rozmowie :)

Naturalnie że dam znać ale za miesiąc bo 24 kwietnia idę po paszport.

Tak na marginesie. Czy do torby osobistej można brać do samolotu aparat fotograficzny. Bo korzystam z lustrzanki a za tym idzie zestawem obiektywów. Nie uśmiecha mi się tego pchać w bagaże po ten sprzęt trochę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie że dam znać ale za miesiąc bo 24 kwietnia idę po paszport.

Tak na marginesie. Czy do torby osobistej można brać do samolotu aparat fotograficzny. Bo korzystam z lustrzanki a za tym idzie zestawem obiektywów. Nie uśmiecha mi się tego pchać w bagaże po ten sprzęt trochę kosztuje.

To nawet dobrze wyglada. Ja sie tez zawsze troche obwieszam sprzetem foto, wskazuje to na turystyczny cel pobytu. Zreszta nigdy nie skalalem sie praca w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś byłem w ambasadzie z żoną. Dostaliśmy 13 numerek. Przed nami na 12 osób puści 3. Pytał się nas czy mamy dzieci i co będą robic jak my pojedziemy. Ile lat po ślubie jesteśmy (mamy 10 rocznicę) oraz czym moja firma się zajmuje. Efekt rozmowy.................. ......mamy oboje na 10 lat. Teraz tylko zabukować bilety i na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...