Skocz do zawartości

Online Case Status


lukasz19a

Rekomendowane odpowiedzi

ALe oni maja dwie opcje:

zalozyc konto

podac maila, aby aktualizacje przychodzily na maila.

No i maila podalam, ale nic nie slychac - jak mowicie, u nich to chyba dlugo trwa. Jesli zalozy sie konto, to sie dostaje haslo i wtedy mozna wchodzic na swoje case status? Bo ja sie tak wacham przed zalozeniem tam konta, bo nie wiem, do czego mi sie to konkretnie przyda. Ktos ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylam konto i mi przychodza wiadomosci na email ale nie ma ich za wiele.Ostatnia wiadomosc dostalam na poczatku marca ze wyslali mi EAD i to wszystko.I teraz jest juz cisza gdzyz mam juz wezwanie na interview ale tego juz nie pokazuja na stronce ani nie przysylaja Ci o tym maila.To co widzisz po wpisaniu swego receipt number to to samo zobaczysz jak sie zarejestrujesz i to wszystko.W sumie mialam moze od nich 3 maile i to wszystko.Nie przyda Ci sie <_<

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoj sposob na wyslanie RFE :-) Wysylam im zawsze za potwierdzeniem odbioru. Po trzech dniach elegancko sobie sprawdzam na necie kto sie podpisal odbierajac moj list, potem to drukuje i wpinam w kilogramowe juz akta. Tak zrobilam w marcu (zlozyli zapotrzebowanie na taxy za 2008) i 3 tygodnie pozniej dostalam nawet EAC. Czyli znaczy, ze wszystko gra bo na karte liczylam na koniec czerwca. Na CASE STATUS ONLINE zero zmian. Zarejestrowalam sie raz, jak czekalam na K1 w Polsce przez 9 miesiecy i przez ten czas nie dostalam zadnego maila wiec tym razem sobie odpuscilam. Raz na jakis czas sprawdzam MSC i moj numer sprawy, ale tam tylko jest info, ze papiery dostali 16 grudnia i tyle. Moja znajoma z kolei nie moze sie zarejestrowac nawet gdyby chciala bo wpisujac MSC i numer pojawia sie info, ze numery sa nieprawidlowe i ma zadzwonic na infolinie. No i dzwonila, biedna, juz pare razy ale nic konkretnego sie nie dowiedziala. Jedynie, ze takie sytuacje sie zdarzaja bo kazda sprawa jest inna. Rachunki z MSC numerami dostala 2 tygodnie po wyslaniu aplikacji i poki co cisza.

Czasami wiec informuja, a czasami nie. Dostalam ostanio list, ze przeniesli moja sprawe do Kalifornii. Fajnie, chociaz myslalam, ze tym razem to juz termin na interview :-( I czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoj sposob na wyslanie RFE :-) Wysylam im zawsze za potwierdzeniem odbioru. [...]

Czasami wiec informuja, a czasami nie. Dostalam ostanio list, ze przeniesli moja sprawe do Kalifornii. Fajnie, chociaz myslalam, ze tym razem to juz termin na interview :-( I czekam...

Dokladnie, warto wyslac za potwierdzeniem odbioru, bo wtedy w razie czego ma sie dowod, ze dokumenty zostaly wyslane. Z tym ze czasem informuja a czasem nie to tez prawda. Mnie na przyklad informowali o zmianach przy I-765 i I-485, ale I-131 nie dalo sie wpisac do portfolio ani tak po prostu sprawdzic, bo niby numer nie istnieje czy cos, chociaz samo AP w koncu przyszlo, wiec nie ma sie co tym za bardzo sugerowac. Czyli jezeli sprawa ciagnie sie zbyt dlugo i nie bylo zadnych uaktualnien to najlepiej na infolinie zadzwonic albo zrobic InfoPass.

Asnemo, to ze przeniesli sprawe do Kalifornii to zazwyczaj dobry znak. Najczesciej obywa sie wtedy w ogole bez interview, wiec miejmy nadzieje, ze niedlugo dostaniesz Welcome to the U.S. letter, a pare dni pozniej GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieszylo mnie to ostatnie zdanie mesio007, niestety nie na dlugo... Z ciekawosci sprawdzilam moj case status online i znowu dostalam RFE dotyczace I485. Wyslali wczoraj, wiec pewnie pojutrze dowiem sie czego znowu ode mnie chca. Ostatnio byly to taxy, a co teraz to nie mam zielonego pojecia. I tu moje pytanie. Otoz jakies 3 tygodnie temu dostalam moja EAC i czy mozliwe jest, ze moga mi ta karte cofnac, zablokowac czy cos w tym stylu? Komus sie znowu moje papiery nie podobaja, a szczerze mowiac nie bardzo wiem do czego mogliby sie przyczepic tym razem... dochody sa, assets sa, taxy zrobione...

A tak na marginesie to jednak uaktualniaja czasami to case status online... Szkoda, ze nic pozytywnego nie napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalam RFE. Niebieskie pisemko, a na nim informacja, ze musze zrobic medical examination (I-693). Nie spodziewalam sie tego, bo badania i wszystkie szczepienia zrobilam w Polsce na K1. W instrukcji I-693 jest napisane, ze jesli juz mialam robione badania w swoim kraju to nie ma potrzeby robic ich jeszcze raz. W sumie mam tylko wydac kase na test na TB i doktor przepisze karte szczepien (ktora jest przeciez i tak po angelsku i wystawiona przez lekarza, ktorego wyznaczyla ambasada). I tu zaczynaja sie schody... Obdzwonilam dwudziestu lekarzy w promieniu 150 mil i najwczesniejszy termin jest na koniec maja. Problem w tym, ze RFE musze odeslac do 19 maja. Dzisiaj jest 29 kwietnia, czyli mam niecale 3 tygodnie. Przez znajomego lekarza dostalam termin na ten piatek, tyle tylko, ze musze jechac 300 mil w jedna strone i w poniedzialek tam znowu wrocic :-( Nic to, chca badania to beda je mieli. Pytanie mam tylko, czy taki krotki termin na odeslanie papierow to normalka? Myslalam, ze na RFE jest zawsze 87 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...