Skocz do zawartości

Pilka Nozna


kilwen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest ktoś na forum zorientowany w sprawach sportowych w usa, a dokladniej chodzi o pilke nozna. Interesuje mnie, czy istnieje mianowicie szansa na gre w pilke nozna w usa, w jakims profesjonalnym klubie, za godziwe pieniadze. Jestem czynnym zawodnikiem w Polsce, lecz chcialbym wyjechac do USA, aczkolwiek zarazem nie chce przestac grac w pilke.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W stanach pilka nozna jest tak popularna jak krykiet w Polsce. Graja w nia glownie dziewczynki w High School , co prawda dziala w stanach profesjonalna liga meska (MLS) ale nawet sprowadzenia Beckhama za duze pieniadze niewiele pomoglo jej popularnosci. Sport jest niechetnie pokazywany w TV bo nie mozna co piec minut przerwac relacji i wpakowac tasiemca reklam, jak w baseball'u czy football'u. Zdecydowanie nieamerykanska dyscyplina.

Skad pomysl, ze masz przestac grac w pilke jak bedziesz w stanach?, natomiast nie napalalbym sie "w profesjonalnym klubie za godziwe pieniadze". Jezeli Amerykanie potrzebuja zawodnikow to maja setki tysiecy uzdolnionych chlopakow z Ameryki Poludniowej i Meksyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport jest niechetnie pokazywany w TV bo nie mozna co piec minut przerwac relacji i wpakowac tasiemca reklam, jak w baseball'u czy football'u.

Nie, pilka jest niechetnie pokazywana w TV bo malo Amerykanow ja oglada. Jest natomiast bardzo duzo pilki na wszysktich kanalach telewizyjnych europejskich i tych z Ameryki Poludniowej i Meksyku zamawianych przez powaznych fanow tego sportu.

Ale pozatym to sie zgadzam co napisales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... kraje arabskie napewno sa dobrze platne, ale ja nie nastawialem sie na wyjazd tylko po to zeby grac w pilke (no chyba, zeby sie naprawde to oplacilo). Co do tych krajow arabskich to calkiem ciekawe, pytanie tylko jak sie tam dostac ;P Jedynie menedżerzy wchodza w gre, a to juz sie zaczyna komplikowac, bo oni zawsze zdzieraja kase i to nie mala. Dlatego lepiej obyc sie bez nich.

Liczylem na to, ze w stanach da sie otrzymac jakies pieniadze za granie w pilke, nie mowie tutaj o kokosach jak w MLS, ale o jakichs mniejszych pieniadzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilka nie jest tak popularna jak w EU ale w nia sie gra. Nawet high school (nie wszystkie) maja druzyny pikarskie meskie. Poziom a niebo nizszy niz w EU. Jak jestes dobry to masz szanse zaczepic sie o MLS, pewnie dadza ci szanse. Zorientuj sie czy nie ma otwartych campow latem dla tych co chca grac. To jest dosc popularne tutaj w stanach,ze druzyny maja latem otwarty oboz przygotowaczy gdzie przypatruja sie potencjalnym zawodnikom, jak ktorys sie im sposdoba to go zatrzymaja. Kasa raczej cienka w MLS na warunki sportow zawodowych, ale nie najgorsza tak ogolnie.

Jak grasz profesjonalnie w polsce w jakims w miare dobrym klubie to powinienes wypasc dobrze na tle innych miejscowych zawodnikow. Wiem z doswiadczenia, moj syn co prawda ma donipero 11 lat, ale jak tak patzrejak oni graja a jak ja gralem w jego wieku to niebo a ziemia .... w kosza to juz byloby w druga strone na duzy plus na niego ;):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz moze, gdzie moge sie zorientowac czy sa takie campy ??? Pozatym nie wiem, z czym to sie wiaze (jakie koszta itd.), i na jak dlugo musialbym tam jechac. Do tego nie chcialbym jechac w "ciemno", ze pojade na miejsce i szukam takowego campu. Nie jestem zorientowany w temacie, nie mam nikogo kto by mi w tym pomogl. Skoncze 21 lat w wakacje, wiec chcialbym czegos nowego sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz profesjonalnie w polsce w jakims w miare dobrym klubie to powinienes wypasc dobrze na tle innych miejscowych zawodnikow.

Z tym ze "miejscowi" zawodnicy czesto nie sa miejscowi ;) Pochodza z calego swiata. Dolaczam liste sportowcow z profesjonalnej grupy tu w Colorado - polowa to cudzoziemcy.

http://www.coloradorapids.com/Team/Roster.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Postanowiłem odświerzyć ten temat ponieważ przeglądając tam rano forum znalazłem go i zauważyłem że niektóre osoby (a są nadal aktywne na forum więc może będę mógł coś im wyjaśnić :)) nie mają pojęcia o czym piszą... Piłka Nożna jest 5 najpopularniejszym sportem w Stanach Zjednoczonych (największą popularnością cieszy się w takich miastach jak Seattle czy Portland, ale także i w całej Ameryce :)) po Futbolu Amerykańskim, Bejsbolu, Koszykówce i Hokeju, a jej popularność ciągle rośnie a ostatnio to już w ogóle :D Porównywanie popularności "Nogi" za oceanem do popularności krykieta w Polsce jest idiotyczne, a jak już porównujemy to raczej porównałbym ją do np. pływania czy skoków narciarskich... Jeśli chodzi o zarobki to w lidze MSL, to np. taki rezerwowy jest w stanie, gracz podstawowego składu może pozwolić sobie na dostatnie życie, gwiazda drużyny zarabia na prawdę sporo kasy a ikona całej ligi jak chodźby Bekcham, Ljungberg czy niedługo Thiery Henry zarabiają duże pieniądze I jak ktoś wspomniał wcześniej że zarobić to można grając gdzieś w Państwach Arabskich, to ja się pytam czemu tam właśnie nie gra Beckham czy Ljungberg?! I nie mówcie mi tylko że zrobiły to aby promować "soccer" w USA, bo nigdy nie uwierzę... :) Co do poziomu... Zacznę może od Reprezentacji Stanów Zjednoczonych :D Zajmuje ona 12 miejsce w Rankingu FIFA, wyprzedzając m.in. takie zespoły jak chociażby Portugalia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Czechy, Kamerun, Serbia, Szkocja, Meksyk czy też naszą kochaną Polskę (która jest dopiero na 40 miejscu :lol:) A może podam wyniki ostatnich meczy Jankesów, co? Już się robi ^^ Wygrana z Hiszpania (Mistrzowie Europy, 2 w Ranknigu FIFA) i porażka 3:2 (do przerwy było 2:0 dla Amerykanów) z Wielką Brazylią (1 w Rankingu FIFA, najbardziej utytułowana reprezentacja na świecie) Co do ligi... MLS jest na pewno lepszą ligą niż polska Ekstraklasa (bo jak może być gorsza jeżeli są drużyny już w szkołach średnich, są boiska, jest sprzęt -.-), a więc podpowiedzi zadzwoń, przyjdź na trening będzie grał są lekko mówiąc "mega śmieszne" :D Skoro w Polsce mamy gorszy "poziom ligowy" a może dopiero w czwartej lidze jak jesteś mega dobry to MOŻE dadzą ci szansę, to jakim cudem może takie coś przejść w najwyższej klasie rozgrywek w USA?! o.O Na poważnie gra się zaczyna jak to ze wszystkimi sportami w Ameryce bywa w High School... Potem studia i tam łapią talenty i draftują (ściągają także czasem graczy z Meksyku, Ameryki Południowej, Ameryki Środkowej czy Afryki) Jest także wiele programów dla młodzieży jak choćby ODP przygotowujący młodzież do Olimpiady ;)

PS. Nazwiska jak Adu czy Altidore są nadziejami światowej piłki, a nie grali nigdy oni w "Ekstraklasie" tylko w MLS ;) To byłoby na tyle, dziękuję za uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...