Skocz do zawartości

Jak To Jest Naprawde Z Tym Legalnym Pobytem W Usa


larysa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem tak naprawde na jakich warunkach stara sie o GC. Moze na podstawie lat spedzonych w USA?

No wlasnie, jak to wyglada? Bo mnie zawsze mowili, ze wystarczy przesiedziec nielegalnie z 5 lat, a potem dostaje sie GC, czy nawet obywatelstwo! Zawsze wydawalo mi sie to nie fair, bo przeciez kazdy glupi by tak zrobil: posiedziec, zarobic, nie placic podatkow, a potem dostac GC.

Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci taki glupot na opowiadal,jakas Pani z niby agencji,jakis Pan z kolejki?to sa glupoty a ze ludzie wierza to juz inna sprawa

Musisz sie kwalifikowac na GC i jest taka sekcja w prawie ze ktos kto jest nielegalnie moze dostac GC przez sponosorwanie pracownicze-rodzinne tzn rodzice ale takich osob jest malo,reszta musi szukac obywatela na slub lub tez czekac na amnestie-inaczej moga tak se czekac-czekac ....

a jak bedzie amnestia to bedzie obejmowac te osoby ktore placa podatki lub tez zaplaca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamildzianka to niech sobie chodzi a realia sa inne,,gdyby te osoby znaly jezyk,znaly choc troche przepisy to by wiedzieli jak jest..

a jak sama widzisz jak Oni sie wtopili w zycie USA,jak znaja jezyk ...

Tak samo kiedys i dzis chodzi fama ze do wizy turystycznej potrzebne jest zaproszenie ;)

jak kiedys spotkasz takiego Polaka to sie spytaj o przepisy,niech Ci pokaze lub tez czy juz zlozyl papiery na GC a jak nie to dlaczego tego nie robi jak jest latwo .Jeszcze sie wiele rzeczy sie od takich osob dowiesz i wiele bedzie prawdziwych,inne beda mniej prawdziwe a inne jak z GC to bajka :)

Co do bycia 5 lat w USA to popytaj sie Polakow jak umieja jezyk,jak znaja historie USA itp i sama zobaczysz ze wielu jest dlugo w USA a braki maja w jezyku,w historii i zyciu w spoleczenstwie USA,takie sa czasami realia tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem

takie osoby wysysaja wiedze (nazywaja to wiedza) z palca sadzac ze swiat stoi w miejscu i ludzie niczego nie wiedza. Dzis wystarczy dostep do komputera.

A do przekazywania tej wiedzy wybieraja tez osoby ktore nie orientuja sie w danej sprawie wcale

Czasem jest tak (najczesciej nie czasem) ze wielu mowi to co wie

a niewielu wie co mowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bedzie amnestia to bedzie obejmowac te osoby ktore placa podatki lub tez zaplaca ...

Moglbys przyblizyc/rozwinac mi ten temat amnestii? Juz kilkukrotnie spotkalem sie tutaj na forum z tym okresleniem i nie jestem pewien do konca o co z tym chodzi.

Jesli "siedze" w Stanach kilka lat (ile?) nielegalnie (np. po przesiedzieniu wizy turystycznej) to moge starac sie na jakiejs podstawie o legalizacje pobytu (wykluczam np. malzenstwo z obywatelem), tak? Jesli tak to na jakiej zasadzie to sie odbywa, jakie warunki trzeba spelnic itd.?

Z gory dzieki za odp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba_grd jak napisalem wczesniej ,jesli bedzie amnestia i co tam bedzie wtedy nielegalni beda mogli uregulowac swoj pobyt ale duzooo wody uplynie zanim tak bedzie i czy bedzie..

tutaj masz jak bylo-mialo byc w 2006 roku i wszystko przepadlo :

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...amp;hl=amnestia

wpisz sobie amnestia w szukaj i poczytaj wiecej tematow-postow na ten temat od jakiego czasu o tym trwaja rozmowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...