Skocz do zawartości

Jak To Jest Naprawde Z Tym Legalnym Pobytem W Usa


larysa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moi Drodzy ;)

Wiem, ze moj dylemat dla niektorych jest banalny ale ja naprawde nie potrafie tego zrozumiec, wiec moze Wy mi to przetlumaczycie- tak na chlopski rozum :)

A więc:

Moj znajomy obecnie przebywa w USA juz 5 lat. Papiery jakie posiada to miedzy innymi: prawo jazdy, ubezpieczenie, konto w banku. Dla mnie nie zorientowanej w tej calej imigracyjnej procedurze to bardzo duzo. Niestety, znajomy caly czas powtarza, ze czeka na GC i ze nie moze wyjechac z USA, bo nie bedzie mogl wjechac ponownie. I wlasnie w tym cala moja niewiedza. Zawsze myslalam, ze najpierw trzeba miec GC zeby zdobyc inne dokumenty jak np. wlasnie prawko. A tu taka odwrotnosc :) . Wytlumaczcie mi, bardzo prosze Czy mozliwa jest taka j/w kolejnosc w dokumentach ? I po jakim czasie mozna ubiegac sie o status rezydenta -GC?

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym stanie max juz nie mozna,o tym juz bylo w innym poscie

larysa po 1na jakiej wizie i ?bo jak wjechal na takiej wizie ze mozna zrobic prawko to ma,jak wjechal na wizie turystycznej dawno temu to wtedy mozna bylo takie cos zrobic,teraz tych stanow ubywa..Tak to po krotce to wyglada.

A co do GC to na jakiej podstawie sie stara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to przyjechal do Stanow na visie turystycznej-przesiedzial 6 miesiecy. Pozniej zmienil na J1 (Uczyl sie). Acha i najwazniejsze ma tam wujka obywatela usa (po zonie amerykance)-20 lat stazu. Nie wiem tak naprawde na jakich warunkach stara sie o GC. Moze na podstawie lat spedzonych w USA? Placi podatki wiec cos to chyba znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony: jak placi podatki to dlaczego nie moze wyjechac z kraju? I jeszcze ni ma GC??

P.S Wiem, wiem jeste w tym temacie troche zielona :) Ale mam nadzieje, ze sie na mnie za bardzo nie wkurzycie i dzieki Wam w koncu dowiem sie o tej smiesznej procedurze legalizacji pobytu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz dokładnie na jakich zasadach się stara o GC, to wyjaśnianie procedur (nawet jeśli wg Ciebie są śmieszne) mija się z celem.

Z tego, co się orientuję, to o gc można się starać na trzy sposoby:

- sponsorowanie przez pracodawcę

- sponsorowanie (choć nie jestem pewna, czy tak to się nazywa) przez rodzinę (ale tylko najbliższą, czyli wujek nie wchodzi w grę)

- małżeństwo z obywatelem

Ah, no i jeszcze można zieloną kartę dostać w loterii, ale to nas na razie nie dotyczy ;)

Samo siedzenie w Stanach i płacenie podatków nie da Ci zielonej karty.

Tu jest dokładniej wytłumaczone o co chodzi z GC:

http://www.prawoimigracyjneusa.com/zielonakarta.htm

A z tym, że czeka na GC i nie może wyjechać z kraju, to Cię znajomy nie oszukuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ten znajomy cos sciemnia i tak naprawde jest nielegalnie, prawko ma i drzy, zeby go policja nie zlapala; konto ma zalozone jeszcze na turystycznej; ubezpieczenie - moze cos klamie. Nie chce wyjechac, bo sie boi, ze juz dostanie bana na zawsze. Chce przesiedziec, az dostanie GC. Moze to tak wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamildzianka tez tak moze byc ,lub tez niechce przyjechac ..Pamietacie ten fragment Szczesliwego Nowego Jorku jak Pan Gajos-Profesor dzwoni do zony i co jej mowil i tak czasami bywa :)

smiesznej procedurze legalizacji pobytu

kazde Panstwo ma swoje przepisy i nie jest tak ze to jest smieszne,to moze byc nie zrozumiale ;)

Zapytaj sie tego znajomego jak sie stara o GC,czy to moze zalatwia przez pracodawce i od kiedy ma zlozone papiery na to bo czasami bywa tak ze na GC dlugoo sie czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to przyjechal do Stanow na visie turystycznej-przesiedzial 6 miesiecy. Pozniej zmienil na J1 (Uczyl sie). Acha i najwazniejsze ma tam wujka obywatela usa (po zonie amerykance)-20 lat stazu. Nie wiem tak naprawde na jakich warunkach stara sie o GC. Moze na podstawie lat spedzonych w USA? Placi podatki wiec cos to chyba znaczy?

A ja jestem ciekawa jak po przesiedzianej wizie mozna zmienic status??? A tym bardziej na J1???Jak sie przesiedzi wize to nie mozna tego zmienic na J1 czy chyba raczej F1 bo niby sie uczyl ;) Sponsorowanie przez pracodawce tez odpada po przesiedzeniu wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...